Take me out (2017) (pořad) odpad!

Zrušte freddymu účet, tých 5 hviezd, to je nehoráznosť. :)

Špína (2017)

Tento film je dôkazom že v Slovenskom filme sa začína niečo diať, rok 2017 sa nesie v znamení renesancie domáceho filmu. Už dlho som čakal kedy to príde a Slováci začnú konečne točiť finančne nenáročné, emočne hlboké filmy. Verím že tento film je počiatkom dlhej série filmov, ktoré budú nazerať na našu spoločnosť a na človeka žijúceho v tejto spoločnosti objektívom kamerového detailu, prísnych požiadaviek na herecký výkon a kvalitu zobrazených emócií. Tu tieto podmienky boli do bodky splnené a Dominika hrala bez chyby. Chybičky v ostatných zložkách filmu samozrejme boli, ale tento film bol hlavne o hercoch. Ľudia, choďte na Špinu do kina, lebo je potrebné podporiť takýchto filmárov a určite sa dočkáme ešte niečoho lepšieho.

Kong: Ostrov lebek (2017) odpad!

Definícia filmovej plytkosti. Pre diváka, ktorý pri filme trošičku zapája mozog je to utrpenie.

Sedm (1995)

Videné 4x.

Forrest Gump (1994)

Čísla hovoria za všetko. Podľa môjho názoru, najlepšie vyrozprávaný príbeh celej filmovej histórie. Oddychovka ktorá chytí za srdce a prevedie ho týmto skvostom až na koniec, kde sa bude chcieť opäť dostať na začiatok a vychutnať si zážitok znova. Videné 4x.

V zajetí démonů 2 (2016)

James Wan s divákmi hraje hru, ktorá je začala prvým dielom Conjuringu a snaží sa nám zamotať hlavu a nechať pracovať predstavivosť aj teraz. Každá scéna, zvuk, pohyb kamery, všetko je jedna prepracovaná hra ktorej cieľom je nahnať strach a potvrdiť Wanove nesporné režisérske kvality. Avšak, ak sa niekto priveľmi snaží a od každého počúva len samé chvály, môže to ovplyvniť jeho prácu. To sa prejavilo aj v tomto filme, kedy bola príbehová spleť záporných postáv príliš široká a vôbec to, že sa vo filme objavil Crooked man, bol krok do prázdna. Neviem o čo sa v tomto prípade James snažil ale nezvládol to ukočírovať a odbočoval od chytro podávanej dávky napätia k pre-kombinovaniu, čo uberá filmu na sile. Dobrých prvkov je tu ale výrazne viac a mám radosť že aj horror môže byť natočený kvalitným, nie béčkovým spôsobom.

The Invitation (2015)

Veľmi dobrý herecký výkon Logana Marshalla-Greena. V tej bradke mi pripomínal Kutchera. Počas celého filmu nie je jasné kto je ten zlý a divák sa udržiava v napätí. Minimalistické dielko nesporných filmových aj hereckých kvalít. Odporúčam.

Saulův syn (2015)

Sklamanie, ak by som ja mal režírovať film s podobným námetom tak by som to spravil lepšie. Dalo sa z toho vyžmýkať oveľa, oveľa viac. Možno nabudúce.

Čarodějnice (2015)

Dlho som sa na tento film tešil a konečne som mal tú možnosť si ho pozrieť. Dalo by sa povedať, že také niečo tu ešte nebolo, nie je to žiadna vykrádačka starších filmov, všetko čo máme možnosť vidieť je nové, netradičné, autentické. Či už ide o kostýmy, jazyk, prostredie a atmosféru. Hutná dejová línia popretkávaná korením náboženského fanatizmu, ktorý veľmi ľahko vkĺzne do násilia sa odohráva uprostred prírody, kde je človek odkázaný len na seba a na nadprirodzeno. Priznám sa že mám rád tento typ filmov, kde sa človek stretne so silami ktoré nemôže a nechce len tak odbiť spojením ... "na takéto veci neverím". Oplatí sa pozrieť, je to iný druh trillero-horroru, ktorý nielen zvýši počet úderov srdca za minútu ale aj ukáže trocha iný pohľad na tému kresťanstva a krehkosti duše.

Těžká váha (2005)

Krásny film, James J. Braddock zobrazený ako dobrý človek a chlap... taký, aký by chcel byť každý chlapec, muž a manžel. Príjemné emócie, pozitívne posolstvo, veľmi dobre nahrané scény v ringu. Kedysi som tento film videl, jediné čo som si o ňom pamätal bolo že bol fakt super. Spravil som dobre že som si túto spomienku osviežil.