Mandarinky (2013)

Dráma vychádzajúca z vojnového konfliktu medzi Gruzíncami a Abcházijmi,z pohľadu starého Estónca a jeho priateľa Margusa.Je to veľmi pravdivý a tragický príbeh,ktorý každá vojna prináša,či už je v Grúzii,alebo niekde inde vo svete a potvrdzuje jej úplnú zbytočnosť.Veľmi presvedčivý výkon Lembita Ulfseka.

Enderova hra (2013)

Bol to vcelku veľmi slabý sci-fi film.Vyhodiť 110 miliónov dolárov a čakať čo to prinesie.No neviem.15 ročný chlapec velí celej armáde ľudskej rasy ? Triky neboli zlé,ale to asi bolo všetko.Možno teenegeri sa potešili,lebo je to podobný štýl ako Mortal Instruments:City of Bones alebo Heavenly Creatures.

Frajeři ve Vegas (2013)

Príjemná komédia.Stará škola sa nezaprie.A pripomína ak si to neužijeme tak nám ten život unikne medzi prstami.

Vlk z Wall Street (2013)

Asi jeden z najlepších Scorseseho filmov.Monumentálne dielo a životný vykon Leonarda di Capria.

Špinavý trik (2013)

Už dávno som nevidel tak uletenú,ale na druhej strane veľmi kvalitnú komédiu.Role sú jedna divnejšia ako druhá,ale fungovalo to.Perfektne zahrané,scenár výborne vystihol 70-te roky,škoda záveru.

Lásky čas (2013)

Excelentný a veľmi civilne poňatý film o živote každého z nás.Briti majú predsa len iný pohľad na život ako američania a téma si myslím bola využitá dokonale aj s ich typickým humorom a sarkazmom i ked niekedy cez slzy.

Na život a na smrt (2013)

Celkový dojem z filmu je rozpačitý a kedže je to podľa skutočnej udalosti,bolo to na hrane.Tak super vycvičení mariňáci sa správali ako keby vôbec neprešli výcvikom.Záchrana civilov mi pripadala dosť divne.A ten záver ako dedinčania bránia hlavného hrdinu a celkový záver,to už zasahovalo do oblasti sci-fi.Ináč celkom kvalitná akcia a strieľačka a očakávaný výborný výkon Marka Wahlberga.

Šéf Šanghaje (2012)

Vyhľadal som to,lebo bola dobrá kritika z festivalu ázijských filmov.Výborný výkon Chow Yun Fata.Ináč to bolo to dosť melodramatické pri porovnaní z bojovými časťami filmu,akoby režisér váhal ktorým smerom sa dať dalej.A dosť som si mýlil aj ženské postavy,ktoré si boli veľmi podobné.

Riddick (2013)

Toto je typ sci-fi čo ja osobne zhltnem aj s navijákom.Je to naschvál prehnané,zlomená noha a rana v hrudi,ale Dieslovi táto rola sedí.Je pravda,že chýbal sarkazmus jedničky,ale bavil som sa parádne.

Hra na hraně (2013)

Bolo to dosť zmätené.Takmer žiadny a veľmi plytký scenár.Len bola škoda Justina a Bena účinkovať v tomto filme.