Šest dní, sedm nocí (1998)

Film je od záčátku do konce snůškou hloupostí a nesmyslů. Už zkraje, když Ford přistane na stometrové pláži mezi skalami, za bouře do mokrého písku, všichni mistři světa v akrobatickém létání dostávají záchvat smíchu. To nemohl mít hydroplán? Ne, musí si ho teprve postavit. Film má všechna romantická klišé života trosečníka. V obyčejném letadle mají vše, co potřebují, včetně tuku na pečení páva, soli a zřejmě i koření na BBC. Samosebou, musí tam být piráti a naše dvojice je s klacky přemůže. Pak ale nemají dost kuráže, skončit to s nimi a doplatí na to. Ale nebojte se, utečou a skočí z 30 m útesu do moře. Sice je to u břehu, ale je tam hloubka. Přestože jsou promočení, udělají si oheň, čert ví, kde sehnali zápalky, to scénáristé neřeší. Těsně o vteřiny upláchnou pirátům, kteří si ještě zničí vlastní loď, ona se během několika minut naučí pilotovat latadlo, aby s ním přistála přesně na jejich právě probíhající pohřeb. Je to pitomé a ani trochu vtipné. Každému je jasné, že se do sebe zamilují a paralelní děj tomu nahrává. Možná kdyby to byl třeba jiný žánr - třeba parodie na romantické filmy a nedělal to "specialista" na ně Reitman, mohlo to dostat třeba i dvě hvězdičky.

Most - Série 3 (2015) (série)

Myslím, velmi slušně dělané, i když už dost překombinované. Poslední díl tomu ovšem nasadil korunu a snížil hodnocení celé série.

Belmondo (2015) (TV film)

Jako vždy jsou komentáře mnoha lidí dost pochybené. Nechávají se strhnout (stejně jako fanoušci fotbalových klubů či popových hvězd) k nekritickému obdivu. Ano Jean Paul je úžasný, šarmantní a oblíbený herec. Všechny jeho filmy ale nejsou dokonalé, stejně jako tento dokument. Podle hodnocení by se jednalo o jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. Film je ale dosti technicky slabý a prvních 10 minut velmi rozpačitý. Pomalu se rozjíždí a zachraňuje ho střižna. Belmondo je velmi prkenný a jen chválí všechny okolo. Vlastně se toho dozvíme více od jeho přátel, ale je to zase jako když mluvíte o nebožtíkovi, spousta superlativů. Ne, že by si je nezasloužil, ale že je živoucí legendou víme. Netuším, kdo vybíral zmiňované filmy, ale několik skvělých se do výběru nedostalo. Archivní záběry byly dobré a klidně jich mohlo být víc na úkor "mluvících hlav". Osciluji mezi 3 a 4, ale to jaký byl frajer a riskoval i svůj život, dám 4.

Zuzana Michnová a hosté (2012)

Nechci hodnotit zpěvačku ani kapelu. Petr Kalandra je nenahraditelný a mně tam stále chybí. S tím už nic nenaděláme. Co mi však v tomhle záznamu z koncertu opravdu chybělo, byla systematická práce ve střižně. Když má režisérka se střihačem k dispozici jízdu, kamerový jeřáb, dalších několik kamer s kameramany a k tomu dvě pevné čipové, očekával bych, že nebudou střihy náhodné, jako kdyby to dělal robot. Švenky byly nedokončené, prostřihy bez kompozic, často zrovna když daný nástroj ani nehrál ten důležitý part. Kytaristu bez prstů také nemám rád. Prostě, co se týče střihové skladby, byl jsem dost zklamaný. Už jsem viděl mnohem lépe udělané koncerty.

Oliverův příběh (1978)

Jak si šlechetný miliardář najde krásnou, inteligentní rozvedenou a bohatou ženu. Na první pokus. Běží vedle ní v Cental parku a ona si s ním dohodne rande, přestože se vydává za Portorikánce. On je stále úžasný. I po 18 měsících bydlí tento úspěšný newyorkský právník v malém nehezkém bytečku, stále jen pracuje a peníze zjevně dává do projektů na podporu chudých. Ve volném čase maluje byty chudáku, které zastupuje. Ne vážně, to není parodie ani film z 1. republiky Jak přišla Růžena ke štěstí. Je to jen pokračování sladkobolného kýče. Jestli jste ho dali, tak jeho pokračování po 8 letech už vydýchávate mnohem hůř. No co, když to vydělá prachy. Diváci na to asi přijdou, ne? Ale i tady se taková nesmírná plytkost líbí. Tak proč jste tak přísní k podobným filmům od českých tvůrců? Je tam i taková roztomilá pitomost. Když Oliver fotí, nechá na objektivu krytku a Marcie mu jí s úsměvem sundá. Scénárista asi nefotil se zrcadlovkou. Kouká se totiž přes objektiv a s krytkou fakt nic nevidíte. To jen na dokreslení všech přehmatů.

Koleje osudu (2013)

Podobně silný film a podobné hledání odplaty a pomsty jako Eleni. Tam hraje John Malkovich a také tam on nedokáže zavraždit svého trýznitele a vraha. Ten příběh se mi ale jeví silnější a konec mě zasáhl víc.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Myslím si, že tohle je přesná poloha české detektivky, která by měla především stavět na věrohodnosti postav a akčních scén. Také občasné chybování a nedokonalost v práci protagonistů té věrohodnosti pomáhá. V téhle minisérii se mi líbilo skoro všechno. Nevím, jak to Hřebejk dělá, střídá kameramany jak na běžícím páse, ale pokaždé odvedou skvělou práci. Také herci jsou skvělí. Pro mě neznámý Martin Havelka byl brilantní. Jarchovský opět napsal výborný scénář. Myslím, že až čas ukáže, jak dobrou práci odvedli všichni, co jsou pod tím podepsaní.

Dokonalý únik (2009)

No já žasnu nad tím hodnocením zde. Ale už jsem si párkrát málem ukroutil hlavu. Tak totální blbost se může líbit jen někomu po lobotomii. Vůbec to nedává smysl a navíc je to tak odporný kalkul s divákem, že Marie Poledňáková z toho vychází jako Matka Tereza. Kdybych se měl rozepsat o všech nesmyslech, byla by to má nejdelší recenze na ČSFD a tenhle "film" za ten čas fakt nestojí. Je mi jen líto těch dalších diváků, kteří podle vašich hodnocení svůj čas promarní.

Čokoládová válka (1988)

Je mi líto těch, co na tenhle pózerský film skočí. Taková americká Marie Poledňáková.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Western, kde nic nefunguje a příběh je zaplevelený nelogičností až totálními nesmysly. Nekonečnými zásobami nábojů, nespočtem útočících a umírajících komančů. Bronson, který Ursulu osvobodí před uškrcením, když jí přestřelí kožený pásek na krku, Toširo stále někde nachází své dýky, při neutuchající přestřelce v travinách najednou při jeho souboji s indiánem nastane hrobové ticho...je toho moc, co by se dalo napsat, ale proč se takovou hloupostí vysilovat. Jedna hvězda navíc byla za krásnou Andress, která nebyla bohužel undress.