Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Přiznávám - nečetla jsem knihu, neviděla švédskou verzi. Hodnotím přesto velmi pozitivně, film mě bavil a to hodně. Místy hodně drsné, občas legrační, napínavé a erotické. Přiznávám se po druhé, pro pana Bonda mám velkou slabost a ve filmu ho jednoduše žeru. Prazvláštní "asistentku" nekomentuji, tou jiností je její role prošpikovaná od začátku do konce - ale stejně jí budete, ať už tajně nebo pěkně nahlas, fandit.

Čokoláda (2000)

Krásný příběh, jako z pohádky. A jen hlupák by neuhádl kolem čeho se celý film točí. Půvabné role, prostředí, hudba a ta čokoláda. Hmm.

Poslední lvi (2011)

Velmi dojemný příběh lvice, která se ocitne bez svého druha a s malými lvíčaty na těžké cestě přežití. National Geographic drží vysokou laťku, výborně komentuje Jeremy Irons. Za pouhých 50 let bylo lidstvo schopné vyhubit lví populaci ze 450 000 na 20 000 volně žijících jedinců.

Nepolíbená (1999)

Drew je boží! Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne.

Ocelová pěst (2011)

Kromě soubojů s roboty mě film vůbec nevtáhl do děje, rodinný příběh amerika hadr. Dost bez emocí, ale třeba časem ten roztomilý robot začne nějaké mít, když už to těm hercům nevěříte.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Sto plus jedna hlasových poloh pana Williamse kouzlí na tvářích diváků i posluchačů velký úsměv. V kontrastu s válečným tématem je to excelentní podívaná.

Líbánky (2003)

Špatné, koukatelné tak pro velké fanynky mladého Ashtona Kutchera, pro zbytek nesmyslný příběh.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Výborné, delikatesní, láskyplné. Navzdory nepříliš lichotivému hodnocení se mi snímek líbil, necelé dvě a půl hodiny uběhly ve svižném kroku, jen jsem trošku zaškobrtla u indické části. Julia plus Javier tvoří perfektní dvojici, a James je zkrátka roztomilý, že ano dámy? :)

Dračí příběh (2008) (TV film)

Bod za draky, jinak nic .. pustoprázdné nic!