Lukostřelci (2011)

Korejské filmy zas až tolik nevyhledávám. O to víc je mi pak milejší, když se jedná o zajímavý kousek. Tentokráte je historický snímek především o lukostřelbě a místrovství v ní. Nejlepší vyhrává, ale za jakou cenu. Výborná hudba, úderná a skvěle doplňujicí akční scény.

Gruffalovo dítě (2011) (TV film)

Pohádkové vyprávění o zvědavosti, odvaze a strachu z neznámého. Velmi pěkný krátký animovaný film o zvířátkách. Uchvacující hudba.

Štamgast (1987)

Hospodský povaleč, užívající si toho, co mu život přinese. Bitkař, který se jen tak nevzdává. Člověk, kterému život, který žije, vyhovuje ve všech ohledech a jakákoliv nabídka "lepšího" života je pro něj zlatou klecí, ve které se dusí. Zvráceně krásná alkoholová láska. Štastný konec? Kdo ví.

Válka Bohů (2011)

Tož zklamalo mě to, těšila jsem se na podívanou ve stylu Souboje titánů. Příběh nebudeme moc rozebírat, hlavně hodně patosu, krve, uřízlých hlav a rozpůlených osob. Tak to by tak bylo nastejno. Ale probůh, kdo dal dohromady ten scénář? Tolik chaotických scén, nepřirozeně na sebe navazujících. No hrůza. Jo jediný plus má Mickey za hnusáka. Zbytek odpad!

Tři mušketýři (2011)

Nemám nic proti tomu, když se klasika sem tam natočí znovu a třebas i trochu jinak, ale prosím vás, z tohodle se musí pan Dumas otáčet v hrobě. Jedinými pozitivy jsou božsky slizkej Orlando Bloom v roli Buckinghama a s neuvěřitelně sexy hlasem Matthew Macfadyen (Athos) ! Skvělí! Ale vzducholodě? Jasná věc, co by ne? Přece něčím diváka musíme oblbnout. No leda tak amerického, konzumního.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Prolínání pohádkového i běžného lidského života. Postupně divák zjišťuje, že ani ten pohádkový život není jednoduchý a šťastný až do smrti. Příjemný příběh, který nás znovu zavede do dětských let, kdy jsme věřili na kouzelné bytosti. Stačí jen doufat a kouzlo je zde. // Vlivem černé magie zlé čarodějnice, se pohádkové postavy ocitnou v lidském světě bez jediné vzpomínky na svůj přechozí život. Příběh začarovaného Storybrooku se začíná rozplétat s příchodem dcery královského páru, kterou se podařilo těsně po narození zachránit od stejného osudu. Tu přivede do osamělého městečka její syn, kterého těsně po narození dala k adopci a kterého následovně osvojila nepříliš příjemná starostka. //

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

A teď už mi jenom chybí přečíst knižní předlohu. Nelze se ubránit srovnání, nicméně za mě bodují oba filmy, jak švédský tak americký, tak nějak nastejno. Oba mě bavily, příběh, byť již známý, mě znovu vcucl do víru děje a dvě a půl hodiny jsem se opravdu nenudila. Plusem oproti americké verzi je přirozeně švédština a švédští herci, mínusem pak byla ne moc výrazná hudba a Nyqvist (sorry, jsem fanda Craiga). Obě herečky v roli Lisbeth jsou skvělé.

Archetype (2011)

výborný akční kraťas, pravda, mohl by mít o fous delší stopáž - ke shlédnutí na youtube

Legenda o vášni (1994)

Jen za prostovlasého blonďáka jedna hvězda, druhá za podmanivý, smutný, láskyplný i nenávistný příběh, třetí za výbornou hudbu a čtvrtá za ohromující, i když ne dominující roli Anthonyho Hopkinse.

Město (2010)

Ben Affleck je stejně tak výborný herec jako režisér. Výborné kriminální drama, které se neočekávaně zaplétá tím, jak se hlavní hrdina zamiluje do bývalé rukojmí. Dvě a půl hodiny kvalitní podívané.