salisbury

Milan Bukáček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.6.2017  15:52

Michael uzmul olejničku z šicího stroje značky Bay a vytřel s ní všelijaké záhyby zkorodovaných Tranďáků. Film svou stopáží dává záhul a křeslo v mžiku znepohodlní sedací ústrojí natolik, že polohy se transformují s každou přibývající vteřinou. Akce jak je zvykem u Baye střídá další akci, že chvílemi vůbec nevím co se tam krom mých sedacích poloh vlastně transformuje. Příběh semlela černá díra a jak kulička zmrzlého ložiska si pluje časoprostorem. Je na čase, aby Bay skočil do jiné filmařské vody, neb tato je natolik prosáklá olejem, že už v ní není skoro nic dobrého vidět.

• 9.6.2017  12:01
    Mumie (2017)

Tom Cruise se střetl s mumifikací a záhrobní Mission Impossible je na světě. Akční fantasmagorický filmový kousek s příjemnou dávkou humoru umí pobavit. Tom Cruise předvedl, že ještě nestárne, Sofia Boutella zazářila v Kingsmanovi i zde opět charismem rozráží zeď na padrť a Russell Crowe rozvibroval vzduch svým hlubokým hlasem, který z Mumie serval prastaré obinadlo. The Mummy je pohodový snímek, snažíc se diváka nenudit, občas ho dokáže rozesmát, v zápětí vylekat, díky čemuž ze mě pramení spokojenost nejen z dobře odvětrané hrobky princezny Ahmanet, ale i z rtuťové chemie tmelící písečnou bouří ovátý film.

• 18.5.2017  14:51

Vetřelčí sliz se dobelhal do bia šestým dílem, který je vlastně dílem druhým i následuje pokorně Promethea, který před nějakým tím rokem rozohnil mezigalaktickou fatru plnou rozčarování. Nyní vesmírná kocábka Covenant přivezla dvouhodinovou vesmírnou nálož, která navzdor špatným kritikám mému já zainteresovala a explodovala v příjemné zkontaktování s mým okem. Potěšilo mě obsazení Jamese Franca, který má v tomto díle co říct a taky řekne. Film se hezky vklínil mezi již zmíněného Promethea a Aliena, který v roce 1979 tohle franšízové šílenství započal. Ač může Covenant někomu přejít v nechuť, já jsem si velmi pochutnal na výtečně uvařené polévce pln dobře propečených facehuggerů jenž osobně vetřelčí taťka Ridley Scott připravil i se stále neplným břichem se těším v budoucnu na repeté.

• 12.5.2017  10:33

Král Artuš v provedení Guye Ritchieho měl něco do sebe, ač film spíše zaváněl dětskou fantasmagorií. Vypravěčské scénky byly rukopisně čitelné a Guy z nich přímo, jak Excalibur z šutru, vyvěral. Jude Law je skvělý herec a zde jeho nekladná role byla výtečná, možná bych jí přidal i několik minut navíc a věřím, že by to filmu nikterak neublížilo. I Eric Bana by si zasloužil prodloužit životadárné filmové vteřiny. King Arthur je zábavný film u kterého si divák může s vypnutým mozkem odpočinout a já si odpočinul parádně.

• 13.4.2017  12:54

Plechová franšíza vtrhla Rychle a zběsile na plátna kin a symbolizující osmička dává tušit, že tohle jen tak neskončí. Z hrdinů se stávají superhrdinové, neskutečná akce střídá další neskutečnou akci a divák zůstává v transu nad nitrákovou zábavou, která sviští jak dobře rozevlátá centrifuga. Dwayne a Jason heroicky hospodaří s vtipem, který dopadá na úrodnou půdu a skvěle pobaví. Některé akční scénky bych trochu otrokářským bičem zkrotil a dal jim nádech reality, ale je možné, že filmu by to ubralo na adrenalinu, který jiní diváci k sledování potřebují. Závěrečná scénka se sluchátky na uších mi přišla nejlepším počinem tohoto velkobijáku a jen díky ní přidávám ve svém hodnocení nějaký ten hvězdný bod navíc.

• 24.3.2017  10:38
    Život (2017)

Ve vesmíru se probudil k životu Life distribuovaný Marsem a začala mela, která vyprskla krevní obrazec do stavu beztíže. Herecké obsazení je nadmíru hvězdné, splývajíc s galaktickou oblohou a občasně vykukujíc jak Deadpool kuchtící v laboratoři při zručném flambování svalnatého pokrmu. Film sice nemá sílu jak Alien z režisérského pera Ridleyho Scotta, ale rozhodně mohu za sebe říct, že špatné to nikterak není a dá se u toho zvednout palec vzhůry a s radostí očekávat životem probuzené pokračování.

• 10.3.2017  14:29

Kong, král ostrova lebečního rozvířil po filmovém plátně vizuální smršť, audiostopa rozkmitala reproduktorové vibráto a další dobrodružství gorilího, radiací oplodněného opičáka je na světě. Příběh není nikterak zachvácen složitostí, obraz si občasně hraje piškvorky s kýčem a klišé goriláka velmi přátelsky objímá. Herecké obsazení je parádní, tam jsem byl spokojen, ale film mi při nárůstu minutové voltáže ubíral všetečnou radost z pozorování Konga a upadal jsem lehce do stavu plného rozpaků a melancholie. Rozhodně hlavně díky hudebnímu Black Sabbathovskému či Creedence Clearwater Revivalovskému doprovodu se přemluvím k druhému podívání, při němž se zaposlouchám do soundtrackové kulisy, která byla dokonalá.

• 2.3.2017  18:53

Poslední Wolverine v nezapomenutelné roli Hugh Jackmana i díky eRku dokázal, že se dá odejít ze scény s velkou pompézností. Film se nenese jen na vlně komiksové jednotvárnosti, ale občas i zabrouzdá do vod dramatické tvorby. Je pravdou, že akční scénky jsou nadmíru mistrovské a možná bych jich od filmu čekal víc, ale v rámci boje s adamantiovými čepelemi jsem spokojen. Rozhodně eRkový Logan udělal z předchozích dílů tak trošku dětské pohádky o souboji dobra se zlem. Věřím, že druhé zhlédnutí mi o chloupek Wolverinského vousku vylepší karmu a s touto nadějí se velmi těším na domácí promítání Logana pro adulty.

• 23.2.2017  15:21
    John Wick 2 (2017)

John Wick se vkrvil do druhého dílu, který opět nasadil tempo podobné zrychlenému tepu netrénovaného maratónského uprchlíka. Od prvotních vteřin se vcelku jednoduchý děj nezastaví a jak na zapnutém běžícím pásu kmitá s ohlušující kanonádou kulek zařezávájících se do hromady těl, která po setkání s Johnem bezvládně padají v zem. Keanu Reeves si oblékl svůj neprůstřelný oblek, který mu sedí stejně jak na míru šitá role Johna Wicka a vrhá se střemhlav do slušivého eRkového reje. Po filmu člověk nikterak nezmoudří, vcelku si z něho nemůže ani nic moc vzít, ale rozhodně s vypnutým mozkem si ho nadmíru užije.

• 17.2.2017  11:06
    Mlčení (2016)

Scorseseho Mlčení zařvalo do filmového světa, že křesťanství vtrhlo do Japonska a následná misijní cesta byla trnitější než Ježíšova prokrvavělá koruna. Zajímavý příběh připomínající lehce Coppolovu Apokalypsu kulhá na jednu nohu přehnanou stopáží, která mi trošku narušila pozornost upínající se občasně na zápěstí k hodinovým ručičkám a tlačící je k závěrečnému amen. Andrew Garfield sundal díky bohu svůj pavoučí kostým a ve své herecké kariéře úžasně zraje, radost pohledět. Kdyby střižna měla ostřejší nůžky tak film mohl být dokonalý, takhle na úkor tuposti zaostává jeden táhlý krůček od Golgotského majstrštykového vrcholu.

• 16.2.2017  15:12

Kultovní Trainspotting se dočkal po dlouhých letech pokračování a já mohl zhlédnout další osud partičky smažek, která v tomto novodíle víceméně vystřízlivěla. T2 je nešpatný film, soundtrack nabitý hudebními peckami a děj, který má stále co nabídnout, ač přeci jen mu chybí syrovost a feťácká zhýralost prvního dílu. Najde se tam v prohřáté lžičce nažhaveného héráku i pár dobrých, travkou provoněných kousků, za které jsem byl nadmíru vděčný. Vzhledem k tomu, že se jednalo o pokračování feťácké legendy, tak si myslím, že jehla neminula cíl a zabořila se úspěšně do krevního řečiště.

• 8.1.2017  15:06
    La La Land (2016)

Ač nejsem milovníkem muzikálové scénické hudby, která mi někdy skřípe v uších jak Solvina v zubních stoličkách, tak musím říct, že tento rádoby muzikál mě dostal na kolena zajímavou jednozáběrovou kamerou, kýčovým vzhledem, skvělými hereckými výkony a občas i nějakým tím hudebním opusem, který v podobě jazzové instrumentalistiky se mi líbil ze všeho nejvíc. Již Whiplash od Damiena Chazella mě zasáhl šípem do aorty a ikdyž ten je pro mě ve srovnání s tímto filmovým tanečním songem o jeden půltón na lepší úrovni, tak La La Land mohu v klidu doporučit na úkor příjemně stráveného času před filmovým plátnem. Ryan Gosling a Emma Stone se zhostili svých rolí skvěle a já jim uvěřil, že to vůbec, ale vůbec nehrají.

• 8.1.2017  12:31
    Pasažéři (2016)

Star-Lord a Mystique vyrazili jako hibernující Pasažéři ve vesmírném korábu vstříc mimozemskou osidlující civilizační explozi. Ač se ve filmu neobjevuje mnoho postav, přesto nás film nenutí si rukou zakrývat zívající ústa a jsme udržováni příběhem mimo hyperspánek. Andy Garcia dostal v tomto filmu rychloštěk, který mi rozhodil časoprostor na vteřiny. Norský režisér Morten Tyldum se umí trefit do mé notové osnovy, což již dokázal filmem Lovci hlav či Kódem Enigma. Jeho Pasažéři mě bavili, krom příjemného vizuálu tu najdeme vtip, napětí a nějakou tu romantiku, která je nasládlá akurátně a film jsem zhltnul s něžně přimhouřeným okem jako jednohubku na mezigalaktické astroparty.

• 22.11.2016  10:29

Tom Ford rozeťal mozek vedví a jeho Noční zvířata se ze všech sil do mé elektrizující hmoty zakousla i genialita díla začala proudit v mých žilách vstřebávaje tento emotivně silný zážitek. Film jenž nutí přemýšlet nad svou vícevrstvou linkou mě nenechal na pochybách, že tady se rodí úctyhodné filmové drama potřísněné stylizačním artem. Jake Gyllenhaal opět nezklamal a jsem rád, že je stále sázkou na kvalitativní jistotu, která v tomto případě naráží laťkou v strop filmových majstrštyků. Velmi rád ze zvědavosti sáhnu po předlohové knize Austina Wrighta, která mě čtivostí vrátí zpět do filmových kulis a já si to literárně prožiji bez biografických okének ještě jednou.

• 21.10.2016  09:19

Jack Reacher je zpět a jak napovídá podtitul s názvem Nevracej se, tak v jistých filmových okamžicích si při sledování tohoto opusu řikám, ano Jacku, nevracej se. Tom Cruise si na stará, stále ještě abnormálně funkční kolena umí udržet pozici prvoligového akčního hrdiny, jen scénář není doveden k dokonalosti a tak trochu Tomův výkon stahuje do hlubokých vod průměrna. Edward Zwick není špatným režisérem, pár kousků jako Legenda o vášni, Poslední samuraj či Krvavý diamant jsou dle mého skromného uvážení velmi dobrými pohyblivými obrázky i chápu, že se nedá udržet po celý čas běhu stejný kmit dechu, jako u tohoto filmu, kde se občas po dechu lapalo. Věřím, že toto nepříliš zdařilé dýchání se v možné příští epizodě neobjeví a laťka od prvního dílu, nyní ponížena, se opět vypraví směrem vzhůru.

• 13.10.2016  15:54
    Inferno (2016)

Danteho Inferno vteklo na filmové plátno za asistence inkoustového doteku Dana Browna a další příběh Roberta Langdona v podání Toma Hankse spatřilo divácký svět. Z počátku jsem byl rozradostněn zajímavým zpracováním lišícím se od prvních dvou již naservírovaných kousků, ale postupem sledovacího času jsem s filmem upadal do břitké normálnosti. Herectví se nedá vytknout ani špetka radioaktivního spadu, neb to je to co táhne za hodně unavený provaz celý film. Ron Howard bez velkých debat umí natočit skvělé filmy, ale tenhle mezi ně bohužel nepatří. Cítím, že jediné co mi v tomhle případě může srovnat náladovou hladinu, je začtení se do Inferní Brownovy pisatelské geniality.

• 22.9.2016  09:54

Novodobé zpracování Sedmi statečných se dá velmi dobře zhlédnout, ale nejsem si jist zda toto jedno zhlédnutí nebude v životě naplněném jiným filmovým bohatstvím nadmíru stačit. Pár chvil po opuštění kinosálového prostoru jsem věděl, že tohle se mi hluboko do paměti nevryje. Dokonce jsem ani nepocítil žádné duševní spojení s hrdiny, kteří se snaží ochránit vesnici před tyranstvím. Chris Pratt je zapasováván do stejného typu postavy, kterou výrazně nastartoval Star-Lordem, takže se dá vcelku velmi dobře očekávat co bude hrát. Ethan Hawke svými malými chvilkami herectví, které mu scénářem byly dopřány, pozdvihl obočí nad mými zraky a ve mně vzplála pochodeň naděje. Denzel Washington udržuje svoji kvalitu a není nutné se strachovat, že by díky svému nastavenému monotypu zklamal. Musím říct, že nyní mám velkou chuť otevřít si láhev s původní partičkou chrabrých ostrostřelců a opět si vychutnat bouquet nestárnoucí klasiky všech westernových klasik.

• 13.9.2016  14:27

Nepříliš dlouhý film s Melem Gibsonem v hlavní roli mě nenutil zíráním trpět. Kdyby film byl o několik kusů látky delší, asi bych se raději díval do tmy, ale takhle jsem v rámci tohoto akčního žánru spokojen. Klišoidní, ale přímočaře pohodové. Mel do starého kovošrotu ještě nepatří, pořád má co nabídnout, aby utáhl film jen tím, že tam prostě je. Ve jménu krve se Blood Father jen tak nevzdává a s úsměvem sobě vlastním drtí písek svými nezkaženými zuby za zvuku cvakajících kohoutků dobře ošetřených devítek. Odpočinkové pokoukání po náročném dni.

• 25.8.2016  15:56

Božská Meryl rozvlnila svůj hlas do operní falše a Florence na plátnech kin povstala jak Valkýra v úžasnou podívanou. Herecké trio v seskupení Streep, Grant a Helberg bylo opravdu výtečné, spoluladilo krom zmíněného zpěvu naplněného děsivým kvílením a já si vychutnával každý hlt tohoto citlivě vtipného dramatu za neustálého tikotu metronomu. Inspirací filmového opusu je skutečná událost, která naučila lid si pevně svírat ušní dutiny, aby náhodou díky Božské Florence nedošlo k jejich destrukci a necitlivému zahlušení. Naštěstí film mi žádnou destrukci nezpůsobil, ba naopak mě příjemně po duši pohladil.

• 25.8.2016  15:24

Seth Rogen a jeho parta HIC vytvořila animák, u něhož i dospělý jedinec lape po dechu a snaží se nečervenat. Slovo FUCK zaznívá snad v každé větě, v některé i vícekrát pro větší zdůraznění tématicky laděné akce. Z počátku jsem se tohoto snímku bál, neb mi to přišlo jak sledování pornofilmu na nějaké noblesní společenské události, ale ve finále to není tak strašlivé a dá se u toho opravdu dobře pobavit. Pár scének je nadmíru výtečných, je u nich cítit scénáristické pyžmo s náznakem chvíle, kdy se zapojil do hry i mozek vypumpovávajíc nápaditou gagystickou orgii. Několik perverzně znějících kousků se pohybuje nad rámec nechutné bizarnosti, ale s tím se tak nějak dalo u tohoto sprostého adult animáku počítat. Závěrem tedy mohu s klidným narušeným svědomím říct, že nemám nic proti případnému pokračování v nově nastaveném trendu eRkových omalovánek.

• 17.8.2016  13:40

Se Star Trekem se Do neznáma vydávat nedá. Tahle franšíza je natolik zavedená, že málokdy umí něčím neotřelým překvapit. Spíše bych poznamenal něco ohledně rutinně skvěle odvedené práce, která umí nejen efekty pobavit. Občas je cítit, že Justin Lin ponechal nůžky ve střižně kmitat rychle a zběsile a já díky tomu blikal víčky jak splašená vrtule větrného mlýna. Rozhodně film nenudí a vzhledem k tomu, že na scénáři spolupracovalo lidí víc než je zdrávo, tak výsledek je na úkor této kvantity parádní. Tomuto týmu scénáristů bych v pohodě mohl svěřit i výměnu již odsloužené čtyřicetiwattové žárovky, aniž bych si z toho musel utírat pot z čela.

• 11.8.2016  14:19
    Mělčiny (2016)

Žraločí delikatesní jednohubka v podobě svůdné Blake Lively si na Mělčinách užila plno hrůzostrašné zábavy při hraní s hřbetní ploutví ozubeného mořského patvorečka. Film to není vyloženě špatný, pokud nebudete brát v potaz to, co je možné a co nikoliv. Občas jsem byl trošku na pochybách, zda Supermanka je toho všeho v rámci normální ženskosti schopna, ale díky tomu, že film není nikterak dlouhý a uběhl rychleji než Bolt svojí stovku, tak nemohu říct, že bych si to v rámci těchto okolností neužil.

• 6.8.2016  15:20

Sebevražedný oddíl pln podivných týpků natahujíc ruce překvapivě po životě, mě trošku zklamal, neb natěšenost byla po téhle partičce více než veliká. Nevím zda chyba byla ve scénáři, který nebyl úplně pevný v komiksových botách či v režijním vedení, ale rozhodně nebýt Harlekýnky, která tento film drží pohromadě se svojí uspávací baseballovou pálkou, sexappealem a skvělými frky, tak by mé hodnocení bylo o dost smutnější a ani skvělé podání šíleného Jokera by mě neobměkčilo. Některé postavy mi přišly trošku zbytečné, dějství nápadně poladěno do stylu Strážců Galaxie, kde soundtrack stejně jako u SS hraje svoje prim. Určitě film chci časem vidět znova a třebas se mi oči po zhlédnutí více rozzáří.

• 6.8.2016  14:55
    Komorná (2016)

Bermudský trojúhelník v korejsko-japonském dialektu překvapil a Komorná si získala mou pozornost. Nečekané zvraty, erotické dusno či tajemnost příběhu, kterému bych mohl vyčíst jen pro mě trošku delší vzdálenost od startu do cíle, ale jinak jízda bez nijaké kolísavosti napětí. Chan-wook Park hold umí zajímavě obzvláštnit vcelku jednoduchý příběh a tím vytvořit velmi netradiční dílo zasluhující touhu po znovuzhlédnutí.

• 9.7.2016  20:16

Brutalita, násilí, hněv či nenávist to vše se ve filmové tavící peci slévá v jedno a to v Očistu. Třetí díl této očistné události na mě udeřil jak čepel dobře nabroušené mačety a já jsem asi již lehce otupělý, neb se mi to líbilo ze všech dílů nejvíc, ač jsem z počátku proti tomu zbrojil. Začínám se sám sebe bát a strachem přemítám kam až to se mnou může v tomto zalíbení dojít, s největší pravděpodobností k duševní očistě hrůzou prokrvené mysli. Frank Grillo si vzal z druhého dílu krví promáčené otěže a vedl si i tady chladnokrevně, no ono to ani jinak v téhle sérii nejde. S poetickou písničkou na rtech dojdeš leda tak na přeplněný krchov. Nu jsem zvědav zda tato série doklopýtá do čtvrtého dílu, který bude jistojistě přesycen krvavou a nelítostnou smrští, na kterou se v skrytu své pošramocené duše těším.

• 15.6.2016  19:57

Podfuckáři mi v druhém díle přišli tak trochu zbyteční, chvílemi jsem se modlil, aby svou imaginární kouzelnickou hůlkou zamávali a pod vlivem kouzla zmizeli z plátna i s filmem. Následně by se opona mohla v poklidném duchu zatáhnout a já odejít směr brzké zapomnění. První díl měl v tomto případě zůstat dílem posledním, neb tento nenabízí vlastně nic, kvůli čemu bych chtěl vidět další moderní pojetí Čáryfucka, který byl ve všech ohledech nápaditější. Myslím si, že hlavně scénárista Ed Solomon by si měl odebrat z nočního stolku nějaké ty pilulky, které evidentně při psaní scénáře požíral ve velkém. Nu nic, viděl jsem a v lehkém průměru se s filmem nadobro loučím.

• 11.6.2016  09:52

Již podruhé jsem se ocitl V zajetí démonů, kde mistr nynější hororové scény James Wan roztrhl pytel s Caspery a já občas strachy drkotal zubní protézou hlídaje si jazyk před ukousnutím. Pár lekaček mi ukázalo, že strach je můj blízký rodinný přítel z druhého kolena, visí mi na zádech a čeká na správnou chvíli jak rozkmitat můj osrdečnicový růženec. První díl se mi zamlouval víc, ač jen o nějakou tu špetku soli hozené do krevního obrazce, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen s exorcismem, který krom filmového vymítání uklízel i bordel v mé hlavě. Doufám, že se dočkám trilogického dílu, který by to mohl svým děsem dovršit k perfekcionalistické dokonalosti.

• 25.5.2016  13:51

Chemie mezi Správnými chlapy Ryanem a Russellem zafungovala skvěle a v laboratorních baňkách se uvařil výtečný film. Bavil jsem se fórky, které ještě teď ve mně rezonují jak souhra několika libozvučných tónů a můžu s klidným svědomím říct, že tato detektivní dvojka je neskutečně parádní. Pár scének mě nečekaně překvapilo a to je to co poslední dobou ve filmech hledám nejvíc, neotřelost. Shane Black, který krom režijní sesle seděl i na polokřesílku před psacím stolem může skromně v této variaci dvou židlí na dané téma pokračovat. Vlastně bych ani nebyl v podivu, kdyby se časem objevil na plátnech kin nápis The Nice Guys 2. Pokud ano, sedím v hledišti připraven přijmout další dávku neotřelé zábavy.

• 19.5.2016  14:10

Třetí díl restartované série s názvem X-Men byl jako vždy dojemně pestrobarevný. Oscar Isaac v podobě velkého taťky Šmouly rozhrdelnil svým hlasem děs na zemi a vybraní jezdci z Apocalypsy i s milovníkem kovošrotu Magnetem se po malém upgradu postavili po jeho boku za účelem likvidace pozemské civilizace. Vyzdvihnout musím scénu s Quicksilverem, která byla jako již v předchozím díle vtipná a velmi efektní. Wolverine se ve filmu lehce mihne a nejsem si doposud jist, zda to jeho mihnutí bylo vůbec nutné, možná tak akorát na úkor spojení se scénou, která se zjeví až titulky opustí plátno. Stan Lee opět dostal své Marvelovské cameo, ve kterém jako vždy kraloval. Chápu, že tento díl může působit na někoho nevyváženým dojmem, ale já jsem ho ustál s příjemně pobaveným úsměvem vtepaným tímto filmem do mé tváře a tím pádem se mohu těšit na další X-Menovské povyražení.

• 7.5.2016  11:19

Kapitán Amerika hodil svůj štít Iron Manovi rovnou do plechového xichtu a rvačka byla v mžiku mezi Avengers rozpoutána v pravé peklo. Překvapivě mě potěšil pavouček, který měl vtipnější prupovídky než v jakémkoliv předchozím filmu, kde na rozdíl od tohoto hrál prim. Daniel Brühl skvěle zahrál na svých filmových houslích part záporáka a jeho najmutí na tuto roli bylo skvělým počinem. Film by se spíš měl orazítkovat názvem Avengers: Civil War a sólovému Kapitánovi svěřit jiný příběh, ale což, šlapalo by to tam asi stejně. Winter Soldier už ve dvou dílech Kapitána byl hlavním tématem, tak doufám, že v budoucím pokračování zůstane u ledu, neb si začnu myslet, že jiných témat opravdu není a posun bude mít trasu stále dokola rotující kružnice.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6