• Rodinný

Malá Memol - Návrat na ostrov (1984) (epizoda)

Memol se těší na Vánoce ve své vesničce se svými blízkými. Jenže Marielin otec koupil velký dům v Côte d'Azur a tak Vánoce ve Velenu odpadají. Grace chce Mariel zkazit svátky a zruší objednávku nového klavíru. Netuší, že tím Mariel a Memolce pomohla, Penelopa rozhodne, že Mariel přece jen pojede do Velenu, aby Mariel mohla cvičit na piáno. Grace a její kamarádka chtějí odhalit tajemství Marieliny panenky, ale naštěstí včas zasáhne Oscar, jehož chování Grace znechutí a rozhodne se pro Vánoce ve Velenu. Vtipný mi přišel dialog ve vlaku: "Už jsme skoro ve Velenu." "S kým to mluvíte?" "Samozřejmě s někým, koho mám ráda." "Vy máte ráda mě?":) 95%

Candy Candy - Hanseišicu wa dehairi džijú (1977) (epizoda)

Candy se na příkaz sestry Grayové octne ve školním vězení, ale podaří se jí utéct oknem ve vikýři. Vypraví se za Albertem do ZOO Blue River, aby se postaral o želvu Julinku. Candy u Alberta natrefí na Terryho. Albert je nechá o samotě a Candy Terrymu vysvětlí, jak se s Albertem seznámila. Také se rozpovídá o Anthonym. Terry na něj žárlí a svými řečmi o něm Candy nevědomky raní. Pěkné sbližování zamilované dvojice a vtipná scéna s kočím, který Candy pokládá za nebezpečnou delikventku a ze strachu ani nepožaduje zaplatit za svezení.:) 95%

Candy Candy - Jimmy (1977) (epizoda)

Candy se vrátila do domu tety Pony, aby se vyrovnala se ztrátou svého milého, jenže to jde velmi stěží. Co chvíli jí i sebemenší událost navodí vzpomínku na Anthonyho. Až osiřelému chlapci Jimmymu, jenž se do sirotčince dostal teprve nedávno se svými lumpárnami podaří vytrhnout Candy z letargie. Zvlášť lezení na její oblíbený strom přivodí Candy opět úsměv na tváři. Co mi na tomto dílu nesedí, že se sice v jedné krátké scéně objeví Anthonyho otec a vzkáže po Archiem a Stearovi, že by Candy rád poznal, ale už nikdy se v seriálu neobjeví a ani o něm nepadne sebemenší zmínka. Zřejmě tato chyba byla následkem předčasně ukončeného seriálu. 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Tajemství (1987) (epizoda)

Střelec nouzově přistane na tajemné planetě Gotha, která se zdá být neobydlená. Topy a velitel Trail se vydají na průzkum a brzy zjistí, že jsou pronásledováni roboty vypadající jako obří pavouci s krabími klepety. Trail ve strachu o svůj život Topyho opustí, ten zraněn bloudí kanály, nakonec jej vyčerpaného najdou Rana se Sibep. Mimo akčních až hororových scén se v tomto příběhu rozvíjí psychologické drama. Čím dál víc je jasné, že širokou veřejností uznávaného velitele Traila a zasmušilou barovou zpěvačku Lily pojí tajemství ohledně tragické smrti jejího přítele Artura. Jeden z nejtajemnějších dílů seriálu plný napětí. 100%

Dobrodruzi z vesmíru - Sibepina prostá píseň (1986) (epizoda)

Rami, císař bájného lidu kontinentu Mu prostřednictvím Sibepina těla naváže s pozemšťany kontakt, aby jim sdělil, proč je odhodlán je zahubit. Vykládá o tom, jak před dvanácti tisíci lety na Zemi obrovskou povodní zničil civilizaci, kterou předtím sám vytvořil. Rovněž jim vyčte sobectví, hamižnost, pokrytectví a neustálé válčení Pozemšťanů. V poslední chvíli Ramiho obměkčí až dojemná Sibepina píseň o přátelství a lásce mezi bližními a tak nechá Topyho, Ranu, Gerarda, Annu i Sibep naživu a vrátí je na místo, kde před několika měsíci se Střelcem přistáli. Jednoznačně nejlepší díl uzavírající úvodní 13-dílný příběh z planety Vega III. 100%

Helena a její chlapci - Dožene Lola co zameškala? (1992) (epizoda)

Mikuláš přehraje Heleně melodii své nové písně, která ho napadla, když myslel na Sebastiána a Lindu. S Helenou se shodnou, že text by měl být o tajné lásce těch dvou a proto bude lepší píseň Favovi nedávat. Lola se snaží dohnat ztracený čas a stráví celý den se Sebastiánem, ten je ale duchem nepřítomen a myslí jen na Lindu. Když se s ní večer tajně sejde v jejím autě, k jeho smůle Lola vyšplhá po okapu do pokoje chlapců a když tam Sebastiána nenachází, dojde jí, že ji podvedl. Málo vtipná epizoda a Lindin výstup přede všemi "Sebastián tu není? Chtěla jsem mu říct, že s ním nemůžu jít dneska na oběd.", to je vrchol hlouposti a indiskrétnosti. 90%

Helena a její chlapci - Tajná schůzka (1992) (epizoda)

Lola navštěvuje intenzivní kurz, aby mohla dostat řidičák, ale začíná se jí stýskat po Sebastiánovi, navíc už má po krk instruktora Patricka. Rozhodne se zajít do garáže, jenže se Sebastiánem se těsně mine. Ten jako jindy v době oběda navštíví Lindu v posilovně. Manu pochopí, že je tam navíc a vyklidí mu pole. Helena jde do studia a před kavárnou spatří Sebastiána líbajícího se s Lindou v jejím autě. V tomto dílu se nic moc zajímavého neděje, humor obstarává zejména Róza vyprávějící podrobnosti z intimního života s Olivierem: "Kluci, to si nedovedete představit. To je tak romantický, my jsme spolu ještě nespali.":) A o Favovi prohlásí, že je "zero pozitivní". 90%

Helena a její chlapci - Smlouva (1992) (epizoda)

Kristián svolá všechny do garáže, oznámí jim, že prodal Favovi práva na jejich píseň a předá Mikulášovi šek na 100 000 franků. Nikdo z toho není nadšen, Mikuláš takový dar odmítá přijmout, ale smlouva je podepsaná, takže už nelze couvnout. Natálie jde do studia promluvit Favovi do duše, aby si s jejími přáteli nezahrával, on se jí jen vysměje. I v tomto dílu pokračuje Helenina lekce holkám ohledně držení diety, což působí poněkud otravně. Naopak vtipná je úvodní scéna, kdy se Lola s Johanou přetahují o tabulku čokolády.:) Rovněž pobaví scénka z chodby fakulty s kluky balící Helenu a Johanu. "Já vás ponesu až do postele a natáhnu se vedle vás." "To je fajn, jenže já bych ti pak natáhla pěstí mezi oči!":) Zajímavostí je, že se v tomto dílu naposledy objeví číšník. 95%

Helena a její chlapci - Pochybnosti (1992) (epizoda)

Mikuláš oznámí Heleně, že jeho brácha se zadlužil bance, dluží jim 100 000 franků. Aby mu pomohl, musí si najít práci a na čas přestat s muzikou. Helena stojí při Mikulášovi a rozhodne se, že i ona půjde pracovat. Ostatní si lámou hlavu, jak přijít k penězům. Johana navrhne uspořádat dobročinný koncert jako kdysi v případě Natálie, ale Helena to zamítne, Mikuláš je prý moc hrdý a nepřijal by to. Kristián využije nedávné nabídky Thomase Favy a odsouhlasí mu prodej své písně. Co mi trochu vadí, jak Helena nabádá Johanu a Lolu k držení diety. Jakoby snad byly tlusté. "Copak to tady vyvádíte?" "Chtěli jsme znásilnit holky, ale ony se samy nabízejí.":) 95%

Helena a její chlapci - Trojský kůň (1992) (epizoda)

Thomas Fava se odmítá vzdát písně Možná v září. Vyhledá Kristiána a znovu se jej pokusí přesvědčit, aby mu prodal práva na svoji píseň. Snaží se ho zmanipulovat vyprávěním o svých začátcích v produkování, slávě v hudební branži a vysokoškolácích bez práce. Nejvíc pobaví první půlka dílu - Kristián coby zapálený sportovec a vyhastrošená Johana, jak Kristiána v tělocvičně balí dvě holky a Johana je odpálkuje. A nebo Kristián ofrňující se nad Johaninou miskou s kukuřičnými lupínky: "Tohle baštíte v Texasu? Už vím, proč ses vrátila.":) A v závěru debata o nezaměstnanosti: "Co když po škole žádnou práci nenajdeme?" "Do senátu berou každýho.":) 95%