• Rodinný

Candy Candy - Sbohem, přátelé (1976) (epizoda)

Candy se svým mývalem Benem odjíždí do Lakewoodu. Sveze se s Tomem, jeho adoptivní otec Steave vyjádří své pochybnosti o Loganových a radí Candy, aby byla silná a statečná. Od prvního okamžiku je Candy obětí ošklivých žertů dětí Loganových, Neila a Iris. Neil není její princ z kopte tety Pony a paní Loganová sdělí Candy, že si ji vyžádali jen jako společnici Iris, nikoliv za adoptivní dceru. Candy se v novém domově spřátelí pouze se služebnou Dorothy. Neil a Iris nepřestanou Candy škodit, Candy Neila uhodí a je poslána k Loganové na kobereček. Loganová pohrozí Candy, že pokud nepoklekne a neomluví se, dá výpověď Dorothy. Candy je ponížena, náladu ji zlepší nález portrétu jejího prince. Smutná epizoda plná třídní nespravedlnosti. 95%

Klementýnka - Spojka (1986) (epizoda)

Tento díl je vskutku napínavý, ba přímo akční. Na začátku je sice vtipná scéna, v níž listonošovi přistane na hlavě létající psí bouda, jenže když Alex dostane kurýrní zakázku směr Afrika a Brazílie, jdou žerty stranou. V Toulouse je Klementýnka spolu s celou posádkou unesena ozbrojeným gaunerem Diegem pracujícím pro Calamité. Po přistání následuje přestřelka, po vzlétnutí sestřelení Alexova letadla a polapení Klementýnky a Héméry Malmothem. Z jeho brlohu se jim podaří dostat skrze jeho oči. Pobavil mě dialog Daurata s Alexem: "Všiml jsem si, že tu jste s dvěma dětmi a dokonce s kočkou, co takhle růžové rybičky?" "Měli jsme, ale ony vyskákaly padákem".:)

Dobrodruzi z vesmíru - Kdo prohraje, vyhrává (1987) (epizoda)

Posádka Střelce se vrátí na Zemi v den jejich pohřbu, což způsobí menší povzdvyžení. Všichni se radují, že se z nich díky skvostu Andromedy stali milionáři, jenže prvotní radost záhy přeroste v hamižnost. Nejenže Rana, Gérard a dokonce i Topy bez rozmyslu začnou utrácet za přepych, ale dokonce se mezi sebou pohádají ohledně spravedlivého rozdělení podílů po plánovaném prodeji drahokamu. Jediná Sibep nepodlehne vidině mamonu a rozhodne se své přátelé usmířit, proto skvost Andromedy ukradne. Při jejím pronásledování se všichni vyjma Rany octnou v mechanismem řízené drtičce odpadu. Rana na poslední chvíli upřednostní život svých přátel před vidinou snadného zbohatnutí. Pěkná epizoda s morálním poselstvím s dojemným koncem. 95%

Klementýnka - Ďábelská operace (1985) (epizoda)

Profesor Delatrousse, jenž měl Klementýku operovat zemřel za záhadných okolností a jeho pozici převzal Dr. Billot, jenž v nemocnici zavedl nový režim, Klementýnku dostala na starost přísná sestra Chevrotinová. Eole je s cirkusovými zvířaty po přistání balónu zatčena a Alex se vypraví je osvobodit, čehož využije Dr. Billot. Zakáže u Klementýnky návštěvy a narychlo naplánuje operaci. Klementýnka se u jezera snaží zachránit koťátko (její věrnou Vrtuli) a málem se utopí. Laskavá sestra Bleová ji zachrání a spěchá přátele Klementýky upozornit na podezřelou operaci. Před ohnivým démonem Malmothem a jím vyslaným služebníkem Billotem zachrání Klementýnku bohyně Héméra.

Klementýnka - Zloduch Mollache (1985) (epizoda)

Úvodní epizoda, v níž se seznámíme s desetiletou holčičkou Klementýnkou, jejím mladším bratrem Petit Boyem, otcem Alexem Dumatem, mechanikem Basilem, cirkusovou artistkou Eole, hospodyní Léonie, učitelem Pluche, ale i zvířecími mazlíčky - nahluchlým kocourem Gontrandem, fenkou Starlett a dokonce i blechou Ginette. Příběh začíná příjezdem cirkusu Mollache do malého městečka Villacoublay. Ředitel cirkusu, vyžraný pupkáč Mollache nejenže své lidské i zvířecí artisty nechává hladovět, ale navíc vymáhá po Alexovi odškodné za zničené letadlo. Klementýnka pozve zaměstnance cirkusu na večírek, v jehož závěru zemře hlady kůzle Pilou. Na rozjezd dobré.

Dva lumpové a jeden malý navíc (2007) (TV film)

Taliáni jsou hravý národ a na tomto trhlém filmu je to znát. Příjemná a svěží komedie o dvou prohnaných zlodějíčcích a podvodnících, jimž se nečekaně připlete do cesty malý chlapec, čímž jsou nabourány jejich plány. Nino trpí rozvodem svých rodičů a proto se mu docela šikne, když se octne "unesený" v ukradeném autě. Lello a Gina jsou vtipní, dobře sehraní a jejich finty na okrádání důvěřivých lidí rafinované. "Už je ti jasný, proč paranoička narozená v panně chtěla, aby debil narozenej ve štíru zjistil, jestli v autě nenechali mobil?" Dobré hlášky, modrooký Nino je roztomilý a tak děj odsýpá svižným tempem. I když v poslední třetině filmu při skutečném únosu Nina humoru trochu ubylo, ale vše dobře dopadne. Zajímavý poznatek, komisař i Ninův otec mají takřka stejné baloňáky. Film dobře pobaví i při opětovném shlédnutí, proto uděluji slabé 4 * a 70%.

Puščik jede do Prahy (1965)

Jura, chlapec z běloruské Kamenky slíbí Zdeně, kamarádce, s kterou se seznámil v Artěku, že jí do Prahy pošle medvěda. Jura to bere jako žert, jenže když mu to Zdena připomíná obrázky medvědů, odepíše jí, že jí živého medvěda pošle, ale má k ní také prosbu. Má v Praze vyhledat Jana "Odvážného", partyzána, jenž byl během Velké vlastenecké války raněn a přišel o levé oko. A tak zatímco Zdena se spolužáky obvolává všechny Jany žijící v Praze, Jura se s kamarádem Michasem vypraví do pralesa ulovit medvídě. Pravda, zápletka je velice naivní (zejména závěr s vítáním na letišti), ale to snad je pravidlem valné většiny dětských filmů. Pro diváky neovládající ruštinu budiž k dobru, že na rozdíl od jiných filmů natočených v rámci Československo-sovětského přátelství (V šest ráno na letišti, Přátelé na moři) v české verzi neexistuje jazyková bariéra a i Sověti zde hovoří česky. Za mě to na ten průměr rozhodně má. 50%

Volání vlků (1975)

Před víc jak dvaceti lety jsem z tohoto filmu na Nově zahlédl necelou polovinu. Pamatoval jsem si jen krátkou scénu, jak ten čokl skáče dolů z balkónu hostince a blonďatého chlapce, co na něj volá. Dlouho jsem přemýšlel, co že jsem to tehdy vlastně viděl, nějaký čas jsem se mylně domníval, že jde o velmi podobný film téže provenience Buck z konce světa. Až nedávno se mi ten správný čirou náhodou podařilo vypátrat a tentokrát shlédnout celý. V mnohých ohledech je film zcela odfláknutý, zvláště boje s neschopnými Indiány. Některé scény a chování postav působí nelogicky, herci se také moc nepředvedli. Přesto uděluji lepší 2 * a 40%, viděl jsem už i daleko horší filmy.

Dívky od vedle - Une soeur comme les autres (1995) (epizoda)

Claire je od rána nervózní, neboť čeká svoji o tři roky mladší sestru Karen, která se k ní sama pozvala. Charly se rozhodne uprostřed bytu hrát golf, chce tak před Claire vypadal starší. Aby se ho zbavil, dá mu Daniel peníze na deset lekcí. U výtahu se Daniel setká s neznámou blondýnkou a oba sjedou do tělocvičny. Očekávaná sestra stále nedorazila a Claire jdou na mysl všelijaké černé scénáře, do toho ji ještě otravuje Charly. Mezitím neznámá blondýna v tělocvičně nemůže spustit zrak z Daniela a snaží se o něm od Gérarda co nejvíce vyzvědět. Po chvíli na Daniela zahraje fintu se zraněnou nohou, což se ovšem nelíbí Sabině a Luně a vetřelkyni švihnou do bazénu. Mezi dívkami se strhne prudká hádka a teprve nyní vyjde najevo, že cizí žena je Karen. Charly se ještě nevzpamatoval z golfu s paní Bellefeuilleovou a už začne slintat po Karen: "Má ráda herce bez práce?":) 95%

Dívky od vedle - Le Choix de Sabine (1994) (epizoda)

Sabina, která je na pár dnů na návštěvě u dívek přivede na oběd nového přítele Jéroma. A protože se ve výtahu potkali s Marcem, namluvila mu, že Jérome patří k Magalie. Není divu, že Marc neskutečně žárlí a proto má ucho přilepené na stěně, neodradí jej ani, že Daniel čeká pracovní návštěvu. "Marcu, ta nová akce paní Pichardeauové je moc důležitá a jestli nebudu mít tu smlouvu, nebudu ti moct zaplatit tvé auto." "A k tomu všemu mě teď začneš drze vydírat!":) Sabina chce s Jéromem zůstat o samotě, jenže když se snaží Claire a Magalie vypakovat z bytu, Jérome navrhne, že půjdou do tělocvičny s nimi. Když Marc uvidí, že z učitele jógy Jéroma jsou celí pryč i Gérard a paní Bellefeuilleová, zburcuje proti němu paní Pichardeauovou i ředitelku marketingu Vencenarovou. Jaké překvapení, když se z údajného satyra vyklube manžel Vencenarové a přede všemi schytá facku. 95%