• Rodinný

Big Ben - Dvojitý únos (2009) (epizoda)

Poslední díl Big Bena se odehrává převážně na Mallorce, kde už nějakou dobu žije a v pohostinství podniká Benova matka Resi. Ben výjimečně nevyšetřuje vraždu, nýbrž na dálku z Tölzu zjišťuje okolnosti únosu své matky. Další unesenou je Katja Flemischová, milenka Toniho Rambolda známá ze starších dílů. Po unesených ženách pátrá Nadine, která jela na Mallorcu původně na dovolenou. Závěrečný díl je víceméně oddechový. 50%

Big Ben - Velký filmový sen (2008) (epizoda)

Téměř ke konci seriálu se tvůrci rozhodli pro modernější formát 16:9 (ne že by to na celkovou kvalitu mělo vliv). Tentokrát se Ben účastnil natáčení pornofilmu, tudíž opět díl ze sexistického prostředí. Celkem originální je otrava jedem z muchomůrky hlízovité, tohle v Benovi ještě nebylo. Zvláštní je, že Lenz odvolal Bena z případu kvůli podjatosti, přitom téměř v každém dílu Ben vyšetřoval někoho ze známých nebo bývalé spolužáky. 50%

Big Ben - Řád mravní čistoty (2004) (epizoda)

Tento díl má hodně zamotaný děj. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, kdo všechno někoho podváděl a s kým a jaký měl vrah motiv k vraždě. Je tu příliš mnoho nových politiků. A to by nebyla Resi Berghammerová, kdyby se neobjevila na místě činu, což Sabrina vtipně okomentovala "Tvoje matka je skutečný fenomén - džin z lahve, kterého nemusíš volat.":) Jestlipak měl Ben pravdu a na tom záznamu z kamery byla skutečně Sabrina?:-) 55%

Big Ben - Smrt bílého koně (1998) (epizoda)

Během módní přehlídky je probodnut Ramboldem nastrčený milenec manželek několika tölzkých papalášů. Ben opět podlehne šarmu blondýny. K tomu odmítne úplatek Rambolda, jenž nezapomene zdůraznit: "Na úplatky v naturáliích nejsi tak choulostivý.":) Resi vyšiluje, že si nemůže nechat 25 táců. "Je mi jedno, jestli jsou špinavé, černé nebo červené, hlavně že jsou pravé!" "Jistěže jsou pravé, padělanými se policista nepodplácí." 65%

Big Ben - Smrt překupníka (1997) (epizoda)

Toto je první díl Bena, který jsem při jeho prvním vysílání před dvaceti lety zaregistroval, takže pro mě trochu nostalgický. Řeší se tu vražda zloděje, který se v noci vloupá do vily jedné staré pracháčky. Nejvtipnější zápletkou dílu je dražba starožitných hodin Resi Berghammerové. Pobavila mě scéna, kdy Sabrina před bandou lesáků předstírá, že je lehká holka a chudák Ben to pak od nich schytá.:) "Bolí to?" "Jen když tě vidím." 65%

Big Ben - Smrtící aféra (2000) (epizoda)

A další díl s italskou menšinou. Ben tu dost prohání Pfeiffera, který se chce dát ke kriminálce, ale opět pohnojí co může.:) Resi v prelátově hře hraje Marplovou a proto, aby se lépe vcítila do role, se ujímá vlastního pátrání v cukrárně Tragettových přesvědčena, že odhalí mafiánské spiknutí. Dokonce kvůli tomu odkoupí brožury Jehovistů. "Z kapsy postiženého, kapsy bude po S tvrdé Y..." "Nemohl bych napsat jenom mrtvému?":) 65%

Big Ben - Vídeňská krev (2007) (epizoda)

Z poslední 6. řady, tudíž z dílů s Nadine je to asi nejlepší díl. Konečně pořádný a zajímavý případ rafinované chladnokrevné a vícenásobné vraždy a ne jen nějaké nehody, únosy nebo sebevraždy. Zdá se, že ve Vídni řádí sériový vrah, který dává otrávené kapsle do tabletek s léky. Podezřelých je docela dost a pro některé vyšetřovatele dokonce i Benova matka Resi. Dojde i na slovní rozbroje typu venkov vs. velkoměsto. 60%

Big Ben - Vražda ve zpovědnici (2005) (epizoda)

Tak už i na státního tajemníka von Glucka nakonec došlo a ďábel (dle jeho způsobu života kdo jiný) si ho povolal k sobě na věčnost. A docela příznačné, že takový dobytek a chlívák, jako byl Gluck zemře na zásah elektrickým proudem z poháněče skotu. Holt svůj k svému až do poslední chvíle.:) Humornou výplň obstarává amfetaminy na hubnutí nadopovaný Ben, který tu dokonce i schodiště vyběhne jak kamzík. Docela povedený díl. 60%

Big Ben - Vražda bez oběti (2007) (epizoda)

Tento díl mě vůbec nebavil, strašná nuda při vyšetřování a ani žádné humorné dialogy. Už se tu nešije do politiků ani do církve jako v dřívějších dílech, zato se tu vyšetřuje hodně zamotaná vražda, která nakonec ani vraždou nebyla a jedna sebevražda. Do toho zmizení jakési soudkyně, což vůbec na vyšetřování nemělo žádný vliv. Chvílemi jsem měl problém se v tom všem zorientovat. Pro mě jednoznačně nejslabší díl celého seriálu. 40%

Big Ben - Smrtící žárlivost (2007) (epizoda)

Úvodní díl poslední 6. řady Big Bena a bohužel i nejhorší. Zvlášť proto, že Sabrina byla odejita, Nadine se jí ani zdaleka nevyrovná.:-( Navíc představitel Pfeiffera tragicky zemřel a bez těch dvou už to není ono. Líbí se mi tu krátká scéna, v níž za tónů Yesterday Ben vzpomíná na Sabrinu a Pfeiffera (vzpomínková scéna je z dílu Berlínský vzduch). Scénáristům už docházejí nápady, vražda zamčením v sauně už tu několikrát byla. 40%