Proti přírodě (2014)

Do pasti rodinného stereotypu a existenciální krize jsem se ještě uvrhnout nestihl, ale i přesto jsem s “hrdinou” děje soucítil a chápal parazitující myšlenkové pochody, jež ho nepřetržitě pronásledovaly (ve finále si - nejspíš - něčím podobným občas projde skoro každý během jakéhokoliv vážnějšího vztahu). Za mě super sonda do duše obyčejného introverta na pokraji krize středního věku.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Co do děje a soudržnosti, to tak dvě až tři hvězdy. Ale ten ujetej vizuál v doprovodu skvělý syntetický hudby dotváří psychedelickou jízdu, kterou člověk prostě nevidí často. Nikolase jsem měl vždycky rád a bavil mě i v jiných, jinak low-endových filmech, takže jeho obsazení je jen třešničkou na tomhle acidním zákusku. Záporáci z temnot by ovšem zasloužili o něco víc prostoru - klidně na úkor hlavního záporáka a jeho bandy nesvéprávných patolízalů, kterýžto zajímavost okrajových entit značně přebíjí

Karel, já a ty (2019)

Postava Dušana mě místy až děsila. Vnímal jsem jí jako odstrašující případ jednoho z multivesmírů, kde se má single existence single protáhne déle, než se slučuje s mou aktuální představou o spokojené budoucnosti. Naštěstí se mi o něm nezdálo a zdát doufám ani nebude, natož abych se k tomuhle opravdu dopracoval. Po téhle "pozitivní" facce jsem přešel na seriál Years and Years a má denní náplň negativních prognóz dosáhla přijatelného maxima.

Roky a roky (2019) (seriál)

Dobrý to! Chvílema trochu deprimující, jak slabá je tam hranice mezi fikcí a pravděpodobnou podobou blízký budoucnosti. Do dnešních dnů jak dělaný (asi proto, že to o dnešních dnech a do dnešních dnů dělaný bylo).

Devs - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Jak jsem byl po prvním díle natěšením bez sebe, že se objevila vizuálně zajímavá sci-fi záležitost s velkým potenciálem, tak u postupem dalších dílů obavy z vyhasínajícího světla naděje jen gradovaly... tímhle dílem se rozhodně nic nezměnilo, nicméně je to díl, po kterém žádný pozitivnější vývoj nečekám a váhám, zda vůbec pokračovat. Vadí mi především postavy a jejich mnohdy laciné a nevěrohodné herecké výkony. Prostředí a hlavní dějová linka jsou super myšlenkou a v jiných rukách, s jiným obsazením, by to mohla být rozhodně velká událost. Postavy z vedení Devs a okolní zaměstnanci mi paradoxně svým charizma a projevem vadí mnohem méně, než hlavní hrdinka, šéf bezpečáků (tam vidím pokus o napodobení charakteru drsného postaršího chlápka Mikea/Jonathana Bankse z Better call Saul/Breaking Bad) a její ex přítel. První sérii dojedu do konce, když už jsem tam, kde jsem, ale budu doufat, že žádná další nebude. Jen abych neměl pocit, že jsem její ignorací přišel o to zajímavé, co v ní může a nemusí fungovat dobře a co už třeba jinde ani neuvidím.

Vivárium (2019)

Lidem asi hrabe z korontény, že si karanténně laděnej film podobnýho ražení zasluhuje tak mrzký hodnocení. Tohle byla ujeťárna, jak se patří. Na chvilku jsem začal k smrti nenávidět děti a ani sekundu jsem se nenudil. Skvělá záležitost, vymykající se mainstreamu přesně tím stylem, kterej já můžu za všech okolností... pátá hvězda jako kompenzace za všechno to chudý hodnocení, co sráží snímek naprosto zbytečně do zdejších modřin zapomnění!

Díra (2019)

Během filmu jsem byl tak spokojenej člověk, že jsem byl z fleku rozhodnutej pro 5 hvězd. Ale přeci jen to dokonalost sama není a musím být fér. Nicméně z nevesmírných sci-fi snímků poslední doby jeden z nejlepších počinů, rozhodně si to dám někdy s chutí znovu. Nápad a zpracování naprosto supr - a přitom taková blbost.

Chvilky (2018)

Je to celkem výstižně sužující snímek, Jenovéfu já obecně rád, ale považuju to spíš za takovou jednohubku. Neurazí to, má to něco do sebe, ale podruhé bych to vidět nemusel.

Gentlemani (2019)

Je to z té lepčí hromádky akčních krimi kousků, ale že bych o tom měl pět ódy, to nemohu říct. Snažilo se to být tak hravě vyprávěno, až mě to chvílemi otravovalo. Navíc mě z nějakého důvodu děsně iritoval fakt, že se (ať cíleně, nebo se jedná jen o můj pocit - a nebo mi uniká nějaká omluvná hlubší souvislost) Charlie Hunnam snaží jak vizuelně, tak projevem zrcadlit osobitost Toma Hardyho. Kdyby v tom byl přeci jen nějaký vyšší záměr, tak budu rád za osvětu!

Vlastníci (2019)

Schválně se zaměřte na červenobílou utěrku a talíř s bábovkou... téměř s každým střihem se nachází v jiné části stolu, nebo jsem jen paranoidní a utíkaly mi souvislosti. Nicméně i tahle blbost držela mou pozornost celkem dlouho... Film celkově je fajn. Lidskou náturu to vystihuje lépe než skvěle, načež situace a její vývoj odkazuje i na mnohem vyšší byrokratické a komunikační problémy společnosti, jimž je schůze vlastníků jen modelovou miniaturizací. Z českých luhů a hájů jeden z nejlepších komediálních počinů, u které člověku není po většinu stopáže trapně.