Brusinka

Brusinka

student

<< předchozí 1 2 3
    • 12.4.2013  11:00

poprvé se uchyluji k angličtině: extremely powerful

• 7.3.2013  19:15
    127 hodin (2010)

Plný počet bodů za neskutečně zručně vystavěnou finální scénu. Vyplatí se protrpět pohled na všechnu tu krev a bolest, protože pak přijde osvobození jako blesk z čistého nebe a je to neuvěřitelný pocit. Podruhé to vidět nemusím, ale to finále zůstane v hlavě hodně hodně dlouho.

• 18.11.2012  21:08
    Sunshine (2007)

Film, který mě zastihl v nelehké životní situaci a který se mě dotkl natolik, že dokázal otřást mým hodnotovým žebříčkem a změnit pohled na svět (respektive otevřít dveře k dalším obzorům). Těch pět hvězdiček tak není jen za fantastickou režii, dokonalé triky (ohromující i pět let po premiéře), chytrý, byť jednoduchý příběh s uvěřitelnými postavami (které se chovají úměrně tomu, co o nich scénář tvrdí), ani za bezchybné obsazení v čele s éterickým Cillianem Murphym (jeho tichý a nenápadný Capa bude navždy patřit k mým nejoblíbenějším postavám)... Ale hlavně za tu myšlenku konfliktu víry ve vyšší moc a víry ve vědu a lidstvo, která pro mě přišla přesně v tu správnou chvíli. Takových filmů člověk asi za život moc nepotká. Jednoznačná Topka.

• 15.9.2012  22:24

„The secret is learning how to be feminine instead of effeminate.“ - Cillian Murphy; One (wo)man show velkými cenami stále přehlíženého mistra Murphyho, který je v obou polohách tak přirozený, až z toho jde mráz po zádech. Ale i přes to obsazení a moc pěknou výpravu je Peacock jako celek poměrně vleklá nuda, která na druhé shlédnutí nebude moci nabídnout ani ten wtf efekt, který měla na shlédnutí první. Většinu hvězdiček tak spolkne hlavně herecký koncert v ústřední dvojroli.

• 30.11.2011  17:23

Já vám nějak nevím... Těšila jsem se hodně (což byla možná chyba), ale na ty čtyři to zkrátka není. Hodně intimní film o umírání, který se ale nijak zvlášť neliší od většiny ostatních s podobným námětem. Je to krásně natočené, dobře obsazené, má to duši i dobrý úmysl a v hlavní roli Benedicta Cumberbatche, který celý ten psychicky i fyzicky náročný part utáhne s neuvěřitelnou grácií. Má to ale i hodně předvídatelných scén, snadno navozené melancholie a až příliš čitelného symbolismu. Co se ale filmu nedá upřít je poslední čtvrthodina, která výrazně přitvrdí a zasáhne vás jako rána baseballovou pálkou. Právě tam Third Star boduje na všech frontách, tam je tím filmem, který jsem chtěla vidět. Hodně silné tři hvězdy

• 4.6.2011  12:45
    Kouzelná země skřítků (TV film) (1999)

Ojé, tak už víme, kde se vzala ta střelená estetika irských tanečních šatů! :D Na jeden zátah je to strašlivě dlouhé, místy zbytečně roztahané - ty scény, ve kterých se "něco zásadního děje" přitom se tam vlastně nic moc neděje, místy zbytečně klišovité. Na druhou stranu to má poměrně dost opravdu vtipných a trefných momentů, herecké výkony jsou přiměřené a když člověk přihlédne k tomu, že je to pohádka, překousne i tu šílenou výpravu. Navíc: sledovat to s partou lehounce ovíněných irských tanečníků je opravdu příjemný způsob, jak strávit večer :)

• 18.9.2010  13:02

Podle názvu jsem čekala všelicos, ale dostala jsem "jen" průměrně dobrý romantický film, prostý jak nějakých hlubších myšlenek, tak nehezkých karikatur. Zkrátka solidní tříhvězdičková romantika a to, že v hlavní roli byli dva muži na tom nezměnilo vůbec nic.

• 25.3.2010  15:52
    Robin Hood: Cesta ke slávě (TV pořad) (2010)

IMHO nemá smysl to úplně odstřelit hned na začátku. Pro lidi, co mají filmy o filmu/seriálu/čemkoliv rádi skoro stejně jako samotné filmy je to docela dobrá látka. Jsem ráda, že se tvůrci rozhodli na chvíli opustit kulisy a podívat se za ně. Do jaké míry je to autentické a jak moc je to nahrané, je sice otázka a trochu mě zklamalo, že dále budou soutěžící vybírat diváci (kdyby zůstali u dokumentárně laděného moderovaného - i když moderátoři jsou tu skoro nadbyteční - pořadu, udělali by lépe). Zatím to však vypadá docela dobře. I když kulisy studia, kde se bude boj nadále odehrávat mě trochu děsí... EDIT: Fajn, uhnulo to někam úplně jinam. Ale stále to jistí celkem talentovaní soutěžící a legendární muzikálové písně.

• 7.3.2010  08:31
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Legrace velká, ale ne moc konzistentní. Jako tři díly v jednom. Měla jsem trochu problém si po půlce filmu uvědomit, že to má nějakou návaznost na to, co se dělo před dvaceti minutami. Příjemná podívaná, ale jako plnohodnotný film to moc nefunguje.

• 8.2.2010  13:56
    Stmívání (2008)

Některé filmy jsou tak hloupé, až jsou zábavné. Stmívání šlo ještě dál a je tak hloupé, že už to ani zábavné není. Přistupovala jsem k němu jako člověk netknutý celou jeho reklamní kampaní s tím, že mu dám šanci, ale popravdě: viděla jsem to nadvakrát a mezi první a druhou půlkou jsem si musela dát dva týdny voraz. Tak utahaný film jsem dlouho neviděla. Dialogy byly opravdu strašně hloupé a mezi hrdiny nebylo zhola NIC. Jedna hvězdička za velmi slušně vypadající úvod s laní a závěrečnou písničku od Thoma Yorka.

• 12.1.2010  15:19

Široko daleko nejpravdivější film o výšinách i nížinách lásky. Mám pocit, že ať napíšu cokoliv, budu jen opakovat to, co tu už bylo řečeno. Všichni jsme to zažili a nikdo se nepoučil a ani nepoučí... Jen dodám: nikdo ještě nezmínil dvojici Tomových kamarádů: McKenzie byl k zulíbání, držkatý Paul spíš na facku, ale dohromady tvořili opravdu úžasné křoví.

• 17.8.2009  18:11
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Hodnocení je pro první a druhou sérii: Jestli Grey´s Anatomy něco opravdu umí, tak je to vystupňovat napětí. V zásadě sice využívá ty nejprvoplánovější triky(všechno to střílení na chirurgy a výbuchy a podobné katastrofy, co se vždycky týkají někoho z týmu; pochybuji, že v nemocnici je takové vzrůšo) a bez toho technického zpracování by to byla jen obyčejná telenovela, ale co... takhle to bere dech. Zajímavější, než ER, skvělé obsazení(pořád se nemůžu rozhodnout, koho mám nejradši, nebo spíš jestli je tam někdo, kdo je mi nesympatický ;), parádní soundtrack... Tenhle seriál je droga. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že si tu kvalitu udrží.

• 12.4.2009  20:08
    Normal (2009)

,,Rodí se zrůdy, nebo je vytváříme?" Fascinující studie zla v jeho samé prapodstatě. Hodně jsem se bála, že půjde jen o plytkou hloupost s hezkým obalem, ale byla jsem příjemně překvapena, kam až film nakonec zašel. Příběh byl v zásadě jednoduchý, to ano, ale kladl otázky velmi palčivé a podle mě velmi důležité. Poslelství je jasné: Máme to v sobě všichni. Záleží jen na tom, jak dobře jsme schopni to ovládat. Co se týče vizuálu, musím souhlasit s Tetsuem, několikrát mě napadlo slovo Impresionismus. Kontrast založený na komplementárních barvách, rozházená, často téměř rušivá kompozice(v mnoha případech působící jako protiklad některým až nepřirozeně souměrným záběrům), rozostření obrazu... dává to tušit, že filmaři s formou snímku pracovali trochu jinak, než Amerika, která v tomto stylu natočí každý druhý film, protože červená, černá a bílá jdou hezky k sobě... Hudba byla perfektní a výborně podtrhávala celkový dojem. Celkově velmi příjemné překvapení. Skoro se mi nechce věřit, že tohle natočili Češi... P.S.: Brutalita ve filmu byla příšerná, ale myslím, že v kontextu s celým filmem... MĚLA být příšerná. Protože v okamžiku, kdy na nás takové věci přestanou působit, je konec.

• 2.3.2009  12:17
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Slušné, ale ten konec to pohřbil. Každopádně lepší nadprůměr. Filtry nepůsobily zdaleka tak šíleně jako v Kriminálce Anděl, herci skvělí(Geislerová by měla hrát policistky častěji), jen kdyby scénáristé vymysleli uvěřitelné racionální vysvětlení, bylo by za víc. Takhle jsou to horší čtyři.

• 28.2.2009  22:16
    Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)

Seriálová guilty pleasure, i když zjišťuji, že čím dál víc lidí z mého okolí tento seriál sleduje... Okrajový CBS mainstream, který na rozdíl od svých slavnějších bratříčků(všechny tři Kriminálky) nemá tak velkou fanouškovskou základnu, což je pravděpodobně zapříčiněno tím, že se od výše zmíněných dost odlišuje. Stavba seriálu je poněkud jiná: 80% stopáže se skládá ze samotného profilování, sbírání střípků a probíhá většinou velmi klidně. Veškerá akce se pak soustředí do posledních cca deseti minut, kdy dojde k odhalení a dopadení pachatele. Profilování je návrat k trochu starosvětštějšímu způsobu vyšetřování, vyšetřovatelé až na výjimky nepoužívají žádné vychytané hračičky, a v zásadě to není takové vzrůšo, jako jiné seriály. U složení týmu se může zpočátku zdát, že tvůrci trochu přestřelili(excentrická Garcia, geniální Reid), ale když přistoupíte na jejich hru, můžete se docela slušně bavit. Chemie mezi herci funguje na jedničku, postavy se vyvíjí(Hotch, JJ a hlavně Reid, který z neustále usměrňovaného dětského génia první řady dospěl v naprosto samostatného a plnohodnotného člena týmu) a osobně si myslím, že právě postavy jsou spolu s profilováním nejsilnější stránkou seriálu. Obsazení je skvělé. Pro příklad: Mandy Patinkin, který konečně ukázal nějaké charisma a napravil si tak reputaci po fiasku jménem Chicago Hope. Matthew Gray Gubler, kterého obdivuji nejen jako herce a moc pěkného chlapa, ale i jako všestranně nadaného umělce. A konečně Thomas Gibson, jehož Hotch se pro mě stal prototypem federála. Neznám jeho minulost z Dharma a Greg, ale musím říct, že jeho Aarona Hotchnera naprosto zbožňuji ;) Jak už řekl rscott: na plný počet to není, protože kvalita dílů dost kolísá, takže projednou umírním své sklony k nadhodnocování a dám 4*. Ale jsou to silné subjektivní čtyři hvězdy ;) P.S. Myšlenky jsou jeden z těch seriálů, kterým český dabing opravdu OPRAVDU škodí. Takže pokud máte možnost, zvolte originál, protože dabing to degraduje tak o dvě hvězdy.

• 22.2.2009  13:43
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Narozdíl od Las Vegas se na tuhle odnož CSI podívám víceméně jen kvůli případům samotným. Technicky je to skvělé, lokace jsou atraktivní(i když mi občas přijdou trochu ,,přebarvené"), případy zajímavé, ale má to jedno veliké mínus: vyšetřovatelé mě jako charaktery nechávají naprosto chladnou. Chybí tomu ta duše, kterou Las Vegas dává Grissom a jeho tým.

• 14.2.2009  19:41
    Macross Frontier (TV seriál) (2007)

Luxusní animace, hudba Yoko Kanno a milostný trojúhelník zabalený do akčně-scifisního hávu. Mecha sice nejsou můj šálek čaje a myšlenka ,,písní proti zlým mimozemšťanům" byla dost padlá na hlavu, ale jako celek se mi to líbilo. Ne tak moc, abych to musela vidět znovu, ale líbilo. Něco mezi 3* a 4*(spíš k těm třem)

• 9.1.2009  22:28

Guilty pleasure

• 28.12.2008  16:12
    Milionářská bydlení (TV seriál) (2004)

Náhodou jsem na tento pořad narazila... a už se neodtrhla. Bydlení v Moskvě a okolí je neuvěřitelné. Celou dobu jsem si říkala, že pro toho agenta, evidentně člověka s příslušným vzdělání, to musí být docela utrpení... Kopie carského paláce? Panebože... :D

• 23.11.2008  11:26
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

Zimní anime. To je vše, co mohu říct na svou obhajobu, poté, co jsem tento skvost uprostřed minulého parného léta odložila s tím, že mě to nějak nebere. Teď uhodily mrazy, začal padat sníh, noci přichází brzy a já zvládla Wolf´s rain za dva dny. Nádhera. Naprosto úchvatné. Nádherná kresba, krásně tragický příběh, skvělé postavy... a hudba! OSTčko mám v mp3jce už od toho minulého léta. Yoko Kanno je geniální a její hudba dokáže nádherně podtrhnout scénu, dobarvit atmosféru a nebo vás prostě jen dostat do kolen při samotném poslechu bez obrázků.Hmmm... Mám nějak málo hvězdiček. ***** za seriál + ***** za hudbu. P.S. Ty opakovací díly jsem prostě přeskočila ;)

• 21.11.2008  19:14

Sice se mi nechce věřit, že tak úzkostlivá matka, jako byla ta Willova, by pustila svoje dítě na turné s kapelou, ale čert to vem, tenhle film byl prostě nářez! Výborná atmosféra, úžasná hudba, skvělí herci (zejména ústřední trojka Fugit - Hudson - Crudup). Maximálně jsem si to užila a to i přesto, že jsem mladší generace... Parádní film! :)

• 17.11.2008  10:55
    Falling Cat (1894)

Hodnocení je zejména na počest čsfd, protože by mě nikdy nenapadlo, že tu najdu něco tak absurdního. Geniální! :D

• 13.11.2008  10:44

Zia jednoho rána vstal, poklidil, vyluxoval, zalil kytky… a spáchal sebevraždu. Film, který nemá žádné předpoklady pro to, být veselý a přesto dokáže člověka nabít neskutečně pozitivní energií. Je to svižné, zábavné, s velmi dobře zvolenou stopáží, bez hluchých míst a patetických okamžiků a od všech těhle ,, milých“ filmů, často trpících sklony k přepoetizování, se příjemně odlišuje tím, že Wristcutters jsou optimističtí velice nenásilným způsobem, a i přestože divák už od poloviny tuší konec, zaslouží si ode mě plný počet. Krom jiného i proto, že jsem kdysi začala psát povídku s velice podobným námětem, protože jako hudební doprovod filmaři zvolili moje oblíbené Gogol Bordello a navíc se mi opravdu hodně líbil hlavní hrdina.

• 23.9.2008  22:15

Zručně natočený western o partě chlápků, která má za úkol doručit kriminálníka z bodu A do bodu B a cestou se vlastně ani nic moc nestane. Má působivou atmosféru a vynikající obsazení, avšak prabídnou zápletku. Russel Crowe zvládá roli s přehledem mistra, co šel náhodou kolem a Christian Bale se statečně drží na hranici patosu, který přináší kladný charakter jeho postavy. Navíc jim to oběma v kovbojském náramně sluší. Škoda. Kdyby scénáristé přidali alespoň jednu pořádnou přestřelku, jako byla ta na konci, nebo o něco víc psychologických třenic Wade versus Evans, mohlo být za víc.

• 13.9.2008  16:38
    Žbluňk! (1984)

Věřím tomu, že jestli existují mořské panny, jsou holohlavé, protože dlouhé rozpuštěné vlasy jsou sice pod vodní hladinou náramně dekorativní, ale existuje jen málo méně praktických věcí. Tento film tak nějak definuje pojem ,,oddychovka". Tom Hanks je příjemný, Daryl Hannah nepřekáží, příběh okoukaný, ale fungující... myslím, že je to ukázkových 50%.

• 1.9.2008  15:21
    Léa Parkerová (TV seriál) (2004)

Ze zvědavosti jsem koukla, kolik procent tady tenhle podivný seriál má a ve svém úsudku jsem se nemýlila... :D Zdá se, že zbytek světa sdílí mé nadšení. Jak říká KevSpa: Tak odporně slizká hlavní hrdinka se jen tak nevidí.

• 27.8.2008  22:10

Nedávno jsme se s kamarádem dohadovali, co všechny Nolanovy filmy spojuje. Znáte to; filmy od Baye bezpečně poznáte. Filmy od Ridleyho Scotta bezpečně poznáte. Filmy od Spielberga bezpečně poznáte... Nolan nemá žádné nápadné vychytávky, žádné spolehlivé záběry a stejně ho lidé milují. Proč? Jsem toho názoru, že jádro pudla tkví v jednom: z jeho filmů, ať už je to historické drama, komixovka, nebo nezávislý experiment, je cítit ta neochvějitelná jistota. Z jeho filmů máte prostě pocit, že on VÍ, CO DĚLÁ. Temný rytíř je toho důkazem. Nemá smysl přihazovat další superlativa. Všechno už bylo řečeno. Nolan natočil (další)brilantní film. A kdo nevěří, ať se jde přesvědčit sám. Nebo se jde bodnout...

• 21.7.2008  20:25

Dobré, překvapivě dobré.... Když pominu fakt, že snímky z prostředí leteckého provozu pro mě mají nezaměnitelné kouzlo(a téměř vždy jednu hvězdičku navíc). Lačné ženské oko potěšil pohled na dva velice přitažlivé mužské. Plus tradičně dobrá Cate(I když na jejím a Angelinině místě by mohla být prakticky jakákoliv herečka). Nechápu, proč to má v popisku ,,komedie", rozhodně se nedá říct, že jsem se u toho válela smíchy. Na druhou stranu se mi vážnější tón filmu zamlouval. Pěkně odsýpal a příjemně gradoval a nebýt toho ,,uzpívaného" konce, dala bych hvězdiček i pět.

• 1.7.2008  12:24

Ježkovy voči, to byl blázinec! Po dvaceti minutách jsem ztratila přehled o tom, kdo chce koho podrazit, s kým a proč... Připadalo mi to, jako když pan Verbinski místo po scénáři sáhl po oblíbeném rébusu ,,Angličan chová psa; Zelený dům je napravo od bílého; Obyvatel zeleného domu pije kávu(...) Otázkou je: Kdo chová ryby?". Vždy, když už to vypadalo, že je to jasné, někdo vytáhl bambitku, na někoho namířil a bum bác, bylo zase všechno jinak. Jacka Sparrowa bylo jaksi moc a mocná bohyně Kalypsó v podobě té divné pani s příšerným přízvukem mě těžce zklamala. Film bohužel nemá žádný skutečně silný vtipný okamžik(viz. naprosto geniální útěk před domorodci ve dvojce), vtípků nebylo mnoho a ta hrstka mi přišla křečovitá a na hranici trapnosti. Na druhou stranu se mi moc líbil Geoffrey Rush a troufám si říci, že Piráti jsou jeho film. Efekty velice efektní, kostýmy velice pěkné. Bohužel to bylo zbytečně dlouhé, nepřehledné a IMHO zbytečně temné. Chjo chjo... kam se to Piráti od té nadmíru zábavné, svěží oddychovky posunuli...

• 14.5.2008  22:25
    Mononoke (TV seriál) (2007)

Seriál, se kterým jsem měla tu čest se setkat na letošním AnimeFestu v Brně. Přestože nejsem příznivec duchařin a nezvyklá animace mě poněkud vyděsila, nakonec právě tohle anime ve mně paradoxně zanechalo největší dojem. Z počátku mi to, jakožto člověku neinformovanému a nevarovanému, připadlo jako naprostý chaos. Změť barev, tvarů a textur, mix starých japonských dřevorytů a anime. A v tomto haluzním prostředí se pohybuje hlavní hrdina: bezejmenná autorita, přezdívaná Kusuriuri. Kusuriuri se sice většinu času tváří jako obyčejný mastičkář, nicméně tohle je anime a v anime nikdy není nic ,,obyčejné", zvláště, pohybuje-li se to na postu hlavního hrdiny, a tak se mastičkář v určitých situacích mění z potulného obchodníka ve zkušeného vymítače a efekt(iv)ně likviduje démony a jim podobnou havěť, ohrožující nebohé občany. No zkratka blázinec na xtou. Nebudu zastírat, že jsem z toho zpočátku nebyla příliš moudrá(respektive naprosto šokovaná!)a že právě extremně pohledná tvář hlavního hrdiny byla důvodem, proč je Mononoke prvním anime, které jsem se jala po návratu domů lovit. Mám slabost pro elfoidní týpky s hezkýma očima a pochybnou identitou. Kusuriuri je jakousi japonskou obdobou Zaklínače, pohybující se v úžasně fantaskním prostředí, na které si člověk sice musí chvíli zvykat, ale když se mu to podaří, dostane se mu opravdu vizuální lahůdky. Proto můžu jen radit: nenechte se odradit ,,příšernou" animaci, protože v téhle japonské zvláštnůstce se skrývá mnohem víc, než by se na první pohled zdálo. Tohle není jen anime, tohle je umění! ;)

<< předchozí 1 2 3