Město (2010)

Affleck nám svůj herecký um ukázal již před mnoha a mnoha lety a to je asi i jeden důvod, proč je tak trochu nenáviděn. Poté nám zde naservíroval svoji režijní záležitost a hned se stal miláčkem publika. Gone, Baby Gone byl dle mého názoru úžasný... nazvěme to jako debut, i když zde byli i jiné pokusy o režii. Ještě předtím jsem nicméně viděl Argo, což vskutku ruku na srdce, bylo dílo doslova oscarových proporcí. Město se mi zdálo jako další skvělá alternativa, který ratingem a zkušenostmi vyzněla samo o sobě úžasně. Zcela upřímně jsem ani nevěděl co jsem od filmu čekal, ale vskutku mě potěšil konečný příběh a především i důmyslnost spojená s filmem. Kupodivu to dokážu nějak mnohem více ocenit než mnohokrát zmiňovaný Heat, ale to už je jiné téma. Affleck si stále udržuje svou skvělou pověst skvělého režiséra.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Film plný násilí, naprostých kravin, který by normálně získal hejt jako od Metrixe, tak nyní dostal takovou šťávu, že i Rauch se může jít zahrabat. Přijde mi, že poslední dobou se sází na filmy, kterou jsou sprosté, parodující a teoreticky jsou skoro absolutně bez pointy. Myslím, že to tak nějak skoro před rokem začalo právě Strážcemi galaxie. Což byl kousek, který bylo záhodno vidět, ale je to asi jako daily porn. Jednou se na to podíváte a pak už ani nevíte, že to existovalo. Nevím čím to je, ale Kingsman se zdá jednoznačně vážnějším. I když už jenom z traileru s panem Jacksonem bylo tak trochu jasné, že to nebude vážné, ani za opiát. Mám rád superhrdiny a mám rád i nonšalantnost a obleky... tak proč byli Strážci pro mne zklamáním a Kingsman naprostým uchvácením? Bylo to tím, že za tím stál muž, který nám dal obstojné drama, rodinnou pohádkovou podívanou, Nakop-Prdel, a jedny z nejlepších X-Menů. Ano mluvím o Vencovi (taky jsem si teďka uvědomil, že vlastně jeho první dva filmy "Po krk v extázi" a druhý "Hvězdný prach" možná pojednávají dle názvů o jednom a tom samém. Ale zpět ke swaggerům. Myslím, že film je i menším poselstvím toho, že lidé jsou závislí na moderních technologiích a krom toho se snaží vypadat stylově, mezitím co na něco takového jako elegance se nějak tak trochu zapomnělo. Film je však přes to všechno skvěle atmosferický a sám jsem si připadal jako kdybych žil jejich příběh. A nakonec šťastný anální happy end. A na závěr... ta scénka v kostele... to je něco co se má dát do muzea.

Focus (2015)

U filmů, na které poslední dobou chodím do kina to je tak, že buď to jsou úžasné filmy a nebo zcela bezkonkurenční průjmy. Snad nikdy jsem se v kině necítil tak neutrálně jako nyní. Teprve asi po půlhodině se začalo něco rýsovat a začalo to nabíhat skvělého výkonu. Potom všem to zase ulehlo jako náš prezident po flašce Bechera a pak se film točil jenom kolem paní Robbie, což by mi nevadilo kdyby to někam vedlo nebo kdyby film byl 18+. Nakonec spíš film dostane vskutku super otáčky, ale tahle centrifuga prostě začala příliš pozdě.

Slídil (2014)

Gyllenhaal před rokem vyšetřoval nějaký ty ztracený děcka a mrkal u toho jako Anglán v největším festivalovém období smogu. Nyní se Jake točí okolo kamery a doufá, že nachytá nějaké mastiče před nějakých nekalostech on air, live a nevím co ještě všechno. Gilroyův debut v roli režiséra dle mého zase nedopadl tak špatně, ale ten scénář.. ach ten scénář. Bije mě do očí, když vidím jak se film snaží každou pídí přesáhnout delší minutáž než ubohou nedramatickou hodinu a půl a tak dává do filmu scény, které jsou asi stejně nudné jako sledování pářících se medvědů. Ani mně tak nepřišlo, že by byl Jake sociopat, jako spíš debil. Ale to už je jen otázka nesrovnalostí. Jeho role, ale celkově vzato byla vskutku docenitelná. Alespoň ten výkon jo. Slídil není ani tak špatný, ale je tu vidět menší nezkušenost v úspěšné scenáristice, což perfektně ukazuje i ta nedávná patlanina s názvem Bourneův odkaz, která se má považovat za film.

Michal Hrůza - Sněhulák (2014) (hudební videoklip)

V dnešní době natočit videoklip zase nemusí být takový problém. V zahraničí je dneska asi točit videoklipy totálně o tkz. ničem. Nemá to vůbec nic. Teoreticky ani obraz ani zvuk. Ale tento videoklip, který má na svědomí i samotný Kotek je něco úplně jiného. Má to krásný příběh s krasnýma roličkama i s panem Zindulkou. A především i píseň samotná je skvělá. V dnešní době Češi dle mého zapomínají, na pointy písní. Michal Hrůza ne.

Kobry a užovky (2015)

To co mě především na filmu udivuje je to, že i když to je drama, tak jsem se u toho zasmál víc než u lecjakých dnešních českých rádoby komedií. Ať už je pan Žváček kdokoliv, tak si vysloužil můj absolutní obdiv jelikož dokázal napsat scénář, který vás udrží svým vtipem a hlavně především - přímo dokonalým příběhem! Dlouhý komentář k filmu, který byl zcela bezchybný se prostě napsat nedá. Jediné co říct, je oceňuji práci pana Prušinovského, který se odpoutal od dnes typických českých uslintaných komedií, vsadil na dobrou českou komedii (ano, Pepik Hnátek je opravdu šmak) a nyní na dobré... ne... vynikající české drama. Jenom doufám, že v této vlně zůstane a nepos*re to jako mistr Hřebík, který od začátku tohoto desetiletí točí už jenom splašky o kvalitě čínského toaletního papíru. Také cením ochotu bratrů Hádků, kteří se konečně ujali společných rolí, které oba zahráli Lvově. Jediné co mě přišlo zbytečné byla linka s vězením, která se jen snažila protáhnout film na víc než hodinu a půl. Na scenáristický debut, zcela grandiózní. Nevím kdo letos bude "excelovat" na Českém lvovi, ale jestli si příští rok neodnesou Kobry a užovky maximum Lvů, tak za guvno už nebude stát jenom kinematografie, ale i kritici. ........ Takže to nakonec dopadlo dobře...

Slzy slunce (2003)

V podstatě to bylo přesně tak jak jsem čekal, že to bude. Film moc necrčí potenciálem ani originalitou. Podobných filmů jsou tisíce jenom tenhle je jinak a jinde stylizovaný. Teoreticky jenom omývání stejné zápletky pořád do kola, jenom to má uprostřed všeho Willise a záminku pro to, že všichni vlastně musí zemřít. Zachraňte Willyho nebo něco takovýho. Furt jedno a to samé.

Jupiter vychází (2015)

Aha. Tak to je dobrý no. Ne, ale vážně. Po těch kinoprůjmech jako Mortdecai nebo 666 hodin se tohle dá brát jako Forrest Gump. Musím říct, že film má v celku originální příběh a bylo to i koukatelný. To co chci jednoduše říct, je že přes to všechno to bylo dobrý. A nyní to co vás zajímá: věci, které mě sr*li. Redmayne spíše vypadal a mluvil jako kdyby se zrovna vrátil z natáčení Teorie všeho. Mám dojem, že neumí mluvit jako člověk. Také bije do očí zbytečné prodlužování příběhu. Dějová linka s Titasem... Tatusem... Nautilusem, já sakra nevím... byla asi stejně důležitá jako Korán v synagoze. A tak se ptám... kdo je tady vlastně záporák? Efekty byly kupodivu použity úcty hodně, což je v dnešní době asi stejné jako natočit nový Počátek. Nakonec bylo i celkem jasné jak to dopadne. Jednoduše... byl to film se spoustou chyb. Ale vše mé potřeby byly ukojeny... tedy, ehm... skoro všechny. SPOILER: JAK TO, ŽE VE FILMU NEZEMŘEL SEAN BEAN?!!!

K-19: Stroj na smrt (2002)

I když příběh se pořád točí dokola a celkově to vypadá úděsně... tak není. K-19 je dle mého názoru perfektní film s tím, že mě dokázal udržet se na něj celou dobu dívat aniž bych si chtěl vydloubnout oči. Filmový výkon jak v rámci příběhu, tak i nakonec v rámci hereckých výkonů je dle mého názoru nedosažitelný. Na tom filmu v podstatě nebylo nic co by se mi nelíbilo. Sice nesympatizuji ani s Ruskem a v dnešní době ani s Amerikou, ale když koukám na film... nemusí se snad hned všechno točit kolem politiky.

Divočina (2014)

Tohle vlastně byla 115 minutová reklama na "What does the Fox say"? Muž, který na nás kydal hnůj prostřednictvím Klubu poslední naděje, dostal šanci zrealizovat něco nového. Osobně bych se o filmu nikdy nedozvěděl nebýt názvu a příběhu, která jednoznačně odkazuje na film pana Penna "Into the Wild", což je pro mne něco jako modla, takže odmítnutí nepřipadá v úvahu. No, ale nakonec to byla pro mne spíše klamavá reklama. Nevím jestli to bylo tím, že příběh byl tak nějak asi nezáživný, nebo tím, že do filmu nepřispěl svou úžasností Eddie Vedder, ale tohle prostě nebylo ono. Část filmu chcete spáchat harakiri nad tím, jak na vás Dern a Witherspoon řvou, pak se zas nemůžete dívat na to jak postava furt jen fňuká, pak zase máte intimní chvilku se svou pravačkou (popřípadě levačkou), kdy máte potřebu mastit nad scénkami s touto blondýnkou... úchyláci zvrácení! Film se asi ani tak nesoustředil na onu cestu a její strasti, která mě asi nejvíce zajímalo, jako spíš na otravnost celého konceptu. Celkově vzato to nebylo špatné, ale oproti mému očekávání a k počinu jako Into the Wild, je to jenom kus režisérova a producentského prdu. Každopádně mi věřte, že jsou i horší blbosti.