Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (2 073)

Duna (2021)

Já vím, že budu za debila, ale já s tím mám prostě problém. Duna tady rozehrává zcela nové karty i  s novou  hrou, která dosti zaujme. A je s podivem, že jde o zcela expoziční film, že se stejně neukáže ani polovina věcí nějak jasně. Film není uspěchaný, jen si dává na čas a někdy vás trochu nechá plavat v tom obřím a novém světě, kde to je trochu Hra o trůny, trochu nějaké úchylné anime, trochu intelektuální Star Wars a artový film. Po hodně dlouhé době koukám na film,  který je objektivně dobrý, ale mám silný problém v tom vidět cokoliv spojeného s filmařinou scénářem. Body obratu se hledají těžko jako jehla na zadku Haliny Pawlowské a osobně jsem čekal konec třeba o půl  hodinu dříve. Pocitově určitě. Těžko pro čtení. Těžko na chápání všeho okolo. Poctivost záměrů filmu se ale asi  nedá zpochybňovat. Hodně jsem balancoval někde mezi tím, zda se těším na další díl nebo ne. A asi to ve mě ještě zůstane. Minimálně cením Zimmera, který se posunul trochu dál a jsem za to rád, jelikož v poslední době jeho hudba ve vnímání za mě byla někdy ctrl+c a ctrl+v.

plakát

Arcane: League of Legends (2021) (seriál)

1. série: Že by konečně Riot chtěl nějak kompenzovat ty ztracené hodiny u té jejich rakoviny? Asi ano. Práce na tomto se rozproudili dobře a je jasné, že v tomto je jasný background. Já mnohdy nemohu asi objektivně něco vyčíst až třeba na poslední epizodu, která působí dobře a epicky až  tedy na divné přechody scén,  které až nedávají smysl a  jsou trochu vágní, ale to je tak všechno. Plus se nečekaně chabým a divným hudebním doprovodem napříč seriálem Mimochodem... vážně se otevřelo tak moc téma toho, že Vi a Cait jsou vlastně nožnice? V každém případě největší slabina seriálu je to, že otevírá neuvěřitelně barvitý a plný svět, ve kterém se zasvěcuje jenom na konflikt dvou světů z mnoha, kde růžky vystrkuje další. K tomu  tuna postav, která každá má neuvěřitelný příběh a my se k němu nedostáváme a další série jasně láká na pokračování tohoto konfliktu. Obecně vzato jde o pecku letoška, která mě stále nedokáže nijak sundat, abych byl na větvi, ale minimálně se dokážu těšit na další kontent.

plakát

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

plakát

The Morning Show - Série 2 (2021) (série)

Tady se už ani nedá  mluvit o něčem, co by bylo zajímavé. Drama, že by jeden usnul. Což se skoro i dělo. Po první sérii, která nabízela pár dobých dílů, ale také dokázala balancovat  nad hranicí jednoho velkého "WTF, o čem to vůbec je?", jsme v této situaci na plno. Postavy jakože něco  dělají, snaží se být zajímavé, ale sledovat mouchu  na hovně by bylo více záživné než o to.  Navíc téma covidu je zde napumpováno dost divným stylem, který dokazuje, že toto muselo vzniknout jako nějaký další scénář, který smazal  nějaký starý dobrý/taky blbý a nebo tvůrci ani  nevěděli co s tímto dělat. Pokud bych koukal na další sérii byl bych blázen. A to mě vede k tomu,  že prvotní boom okolo AppleTV je dávno pryč a pro mě v současné době ani za mák nenabízí nic, co by mě zajímalo. A to jsem tedy zvědav jak se s tím  kdo a jak popere. Zatím to vypadá, že alespoň filmy nějakou hodnotu mít mohou.

Doba ledová (2002)

Jednička nikdy nebyla moje oblíbená. Vlastně asi to bylo  kvůli tomu, že tam figurovali lidé,  kteří ještě docela škodili hlavním zvířecím postavám. Jedničku jsem tento víkend viděl poprvé po asi osmi  letech, ale nelitoval jsem. Asi logicky chápu, proč je to nejlepší díl. Asi jako jediný má nějakou myšlenku kombinovanou s nevinností a vtipem. Ty další už mají spíše to druhé na úkor někdy naprosté blbosti až retardace. Myslím, že se rád podívám ještě někdy a nebudu tolik plný předsudků. Pokud mám ale sáhnout po spontánní zábavě vždy to bude spíše dvojka nebo trojka.

plakát

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Ted Lasso prostě asi patří k něčemu co asi skoro vymizelo, nebo zdali to vůbec někdy existovalo. Bylo to feeling good show, která ve vás asi hlavně vyvolala nějakou úroveň optimismu a potěšení. Pro někoho asi super, ale já po druhé sérii, která sice byla fajn mi ale nedala nic extra nového do života. A asi si dokážu suplovat nějaký optimismus jinak než přes hodiny ztracené na seriálu, který pro mě nemá moc smysl.

Poslední souboj (2021)

Scott občas natočí něco těžkého. A nebo prostě rovnou kravinu. Tady jsme někde jinde. Zlí jazykové mluvili o tom, že film vypráví to samé na protáhlé stopáži dokola. Stopáž je vážně těžko únosná i  pro libivce filmu, ale pokud někdo  tvrdí, že jde o to samé, tak se opravdu nedíval pozorně. Film v celku umně ukazuje pohledy všech zaangažovaných a nechá nás pohupovat v tom, kdo je tady nevinný a kdo opět. Samozřejmě,  že na závěr se dočkáme pravdy jako takové, která trochu opět působí přehnaně feministicky, ale stále jen pro ty, kteří jinak chtějí vidět. Jinak je to příjemný manifest. Spojení středověkého života s pýchou  i do dneška. Jeden příběh chrabrosti. Druhá romance. A poslední reality. Akorát, že vůbec. Na začátku trochu postraší střih, který je klasicky na dlouhé filmy i tak strašně uspěchaný, ale buď později dostaneme nějaké vystřízlivění a normalizaci. A nebo si na to nějak zvykneme. Kamera nicméně nádherně navazuje, ukazuje i veškeré epické scény, které máme a Ridley vše pozicuje tak, aby tam  byla i návaznost. Za to palec nahoru. Herecké výkony jsou uvěřitelné, i  když ty pozice jako inverzního emo Afflecka to je docela zvláštní. Navíc s tím,  že borci si k tomu ještě napsali scénář. A o to víc bolí, že kvalitní historický film má výdělek jako někdo kdo dává prachy do bitcoinu, o kterém se dozvěděl hodinu předtím. Perfektní podhoubí pro další komiksový výplachy a jiná Rychle a poběhlice.

Quo vadis, Aida? (2020)

Válka v Jugošce se opět prokazuje jako jeden z nejodpornějších zločinů 20. století, který ještě ke všemu ke k současnosti neuvěřitelně blízko. I tím jak moc to někdy připomíná samotné Lidice. Ať filmově nebo reálně. V kombinaci filmového umu, který jasně říká příběh, ze kterého mrazí. Až  někdy těžce, kdy vy za postavy chcete křičet a jednat  a atmosféra je tam tak  dobře, že stísněně se cítíte po celou dobu. Oproti včerejší Zprávě docela autentičtější a důstojnější zážitek. Především těžký v tom, jak nikdo nechápe úděl mužů ze Srebrenice. Síla z východu, která  nám  to vše vrací. A neopakujme minulost. Jen takto silné filmové zážitky.

Zpráva (2020)

Filmařsky se to těžce hodnotí. V rámci filmařiny to totiž taková podívaná není. Je to těžký, chaotický, ale asi  bych neřekl  nudný jako hodně lidi předhazují. Tady asi opět narážíme na to, že režisér, jak je jeho zvykem, chtěl zpropagovat nějaký historický a hlavně hrdinský příběh. Na řemeslo se asi tolik nehledělo. Což mi osobně ani tolik nevadí. Hlavně film dokáže i mě docela znechutit, což se často neděje, jen je škoda, že scéna je naprosto random a nezapadá vůbec do konceptu příběhu. Viz lidé v lese s koněm. Co říci? Hodnocení je škoda. Ale vlastně je v rámci filmařiny pochopitelné. Ale lidé budou kritizovat zrovna to, co z objektivity nedává smysl.

plakát

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

Nalézt další dobrý projekt je docela těžká věc. I tak se dostáváme do něčeho co je těžce vypracované, ale nakonec dynamické a funkční jak to asi jen může být. Dost tomu napomáhají herecké výkony i určitá atmosféra díla. Asi se to dost ztratí v dějinách, ale evidentně lidé, co si to najdou to vyšlou mezi plebiscit.