Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (2 417)

plakát

Air: Zrození legendy (2023) 

Zajímavě vystavěný film, kde než se něco začne dít, tak je vlastně konec. I tak se nedá říct, že by to nebyla zábava. Bylo zajímavě vidět, že scénář nebyl Damon a Affleck. I tak ale nešlo o nezajímavý počin.

plakát

Tání (2023) 

Přibližných 111 minut studu za to být člověkem.

plakát

Zóna zájmu (2023) 

Plíživé, sychravé a drsné. Nakonec ne natolik, jak jsem si myslel. Naštěstí. Čím delší film je, tím je komplikovanější s vytrženější ze svého drajvu, ale nejde o nic extrémně příšerného. Až nečekaně originální náhled, který tady měl být asi už dávno.

plakát

Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023) 

Tento film dokazuje, že děti mají lepší chápání než já jako dospělý. Mezitím, co byly schopné celý film debatovat, co tím básník chtěl říct, já jen seděl a nechápal. Přednost filmu je v animaci. Je bezchybná, nápaditá, kreativní, prostě skvělá. Tam není, co vytknout. Ale když se dívám na film, očekávám i příběh. Pokud budu hnusný, měl bych za to, že pokud AI může mít mozkovou (čipovou) mrtvici, tak tento film nějaké takové AI psalo. Scény občas mezi sebou přechází naprosto vytrženě. Postavy si spolu povídají v hádankách a zbytečně komplikovaně. Občas říkají i věci navíc, které jsou naprostým výkřikem do tmy. Těžko se to nyní retrospektivně popisuje, ale zdá se mi, že tento neměl sebemenší motivaci nás přiblížit do svého kosmu a film působí jako vytržení z kontextu. Jako kdyby tomuto filmu předcházely dva další a ty viděli jen privilegovaní. Strašný vystřel mimo za mě. Ale evidentně jsem tupý sám.

plakát

Chudáčci (2023) 

Nepamatuji si film, který by mě tak fascinoval a sral zároveň. Oscilace mezi 5 a 3 hvězdami vysoká. První část filmu naprostý bizár a totální prdel, pak říznuté větším morálem a odloučení od původní myšlenky. Chápu veškeré ty přerody, asi i chápu, proč kritici tento film tak velebí, když myšlenky nejdou prvoplánově na ruku, ale jsou dosti skryté a ve mě osobně začaly klíčit až po vyspání se. I tak spousta pasážích zbytečná a nadbytečná. Zvlášť poslední bod obratu, který je úplně zbytečný a jen hází zbytečné nesympatie do hlavní postavy. Jinak hudba dosti amelodická, takže geniální, kostýmy i výprava neuvěřitelná v plně fantaskní režii. Dokonalý Ruffalo a křehká a dokonalá Stone, která si zaslouží respekt už jen za takové otevření. Dafoe nechtěně upozaděn. V mnoha ohledech film, který může psát historii filmu, i tak věc, kterou jsem proklínal za tři hodiny délky, která ani neexistovala. Až tak to bylo zdlouhavé.

plakát

F1: Touha po vítězství - Série 5 (2023) (série) 

Laťka je nastavená tam, kde neustále. Čím jsme dál tím více je to to samé. Nápad, že by se takto mohla mapovat každá sezóna byl na začátku zajímavý, ale nyní s odstupem času je to skoro to samé jako Ulice. Ty samé kecy a ty samé příběhy. Uznávám, že moje hodnocení tomu moc neodpovídá, ale faktem zůstává, že snaha se dívat na každou další sérii je dost slabá.

plakát

Lakers: Vzestup dynastie - Série 2 (2023) (série) 

Sen filmařiny v televizi pokračuje. I když jsou koleje zajeté, už jen stačí ždímat velkolepý příběh, což se daří. Série ale ovšem podle mě znatelně utrpělo na to, že již bylo řečeno, že nic nebude a tak druhá půlka se snaží obsáhnout, to by se zvládlo na další sérii. Nemluvě o tom, že kdyby umění nebylo zrušeno, tak se to mohlo celkově dotáhnout na 3 nebo 4 a byl by to stále mástrpís, ale možná může být člověk rád, že v dnešním konzumu vůbec toto mohlo vzniknout. I tak je to ale málo na takové umění.

plakát

Medvěd - Série 2 (2023) (série) 

Absolutní emocionální genialita. Propracovanost nejvyššího kalibru. Umění v televizi je reálné.

plakát

Tajemství hradu v Karpatech (1981) 

Platí zde vlastně to samé, co u předchozí hodnocené Vdovy. Dobrá atmosféra a zasazení. Skvělý výkon Dočolomanského říznutého Županičem. Nicméně zde nejvíce bavila první čtvrt hodina, která byla hlavně prošpikovaná vulgarismy, takže jsem se ještě cítil jako retard, že se se směju hláškám na úrovni páté třídy. Rád se někdy podívám znovu. Minimálně důstojná parodie na Bondovku.