Anastacia - Left Outside Alone (2004) (hudební videoklip)

U klipů se často nechávám ovlivnit písničkou. Tím pádem musím i tady nadhodnotit jinak celkem průměrný klip.

Foo Fighters - Breakout (1999) (hudební videoklip)

David Grohl je nejen vynikající muzikant, který umí skvěle mlátit do strun i do bubnů, ale taky umí excelentně zahrát ty největší "IDIOTY". Já ty jejich parodující klipy fakt můžu! :-)

Armstrongova lež (2013)

"Když každý podvádí, je to nesmírně zkreslené, stává se z toho jiná soutěž. Soutěž v tom kdo má lepšího doktora, kdo má nejvíc peněz, kdo zvládne největší risk. A tím vítězem byl v tomto období Lance." Určitě nejsem založením naivka, ale při sledování tohoto dokumentu jsem si tak dost často připadala. A s lítostí vzpomínala, jak jsem tu Tour de France žrala. :-(

Na cestě (2012)

Mě to sedlo a nenudilo ani trochu. Snad jednu výhradu bych měla a to obsazení Kristen Stewart, coby "nespoutané nestoudnice" (nepřesvědčila). Zato pánové Hedlund a Riley mne přesvědčili dokonale.

Ranhojič (2013)

Čekala jsem historický film a dostala pohádku. I tak spokojenost.

Vše je ztraceno (2013)

Já - cholerik jsem nechápavě hleděla na toho klidného muže, jak se bez jakýchkoliv emocí vypořádává s nepřízní osudu a počasí. A nebudu zastírat, že mne potěšilo, když si Robert konečně ulevil a to jedno sprosté slovíčko vypustil. Moře mám ráda, ale radši se držím břehu a tak to taky zůstane. A ač jsem cholerik, tak velmi empatický, takže jsem většinu filmu (hlavně druhou půlku) dost trpěla. Díky za takové filmy! (Jo a taky jsem sháněla zcela zbytečně titulky :-)

První republika (2014) (seriál)

Ano, má to nedostatky. Ano, souhlasím s článkem v Týdnu, že by se seriál neměl jmenovat První republika, ale Sága rodu Valentů, ale... Já se těším na každý nový díl a co vím, tak celé mé rozvětvené příbuzenstvo též. A o tom to je. Určitě nadržuju, ale když tady vidím ty nespravedlivé odpady, dávám celé 4 hvězdy.

Kapitán Phillips (2013)

Neokoukané téma, 100% napětí a výborný výkon Toma Hankse (na to už jsme zvyklí, ale ty scény na záchranném člunu a na ošetřovně mě zase přesvědčily, že je to jeden z nejlepších herců současnosti). A pokud byl film natočen věrně podle skutečnosti, tak je i pravý kapitán Richard Phillips vážně frajer.

Don Jon (2013)

Josífek Gordon-Levitt mě baví čím dál tím víc. A za to, že si ten originální příběh plný nadsázky napsal a zrežíroval sám má další body navíc. Bavilo mě to moc, nejvíc asi ta Jonova italská familie, včetně pravidelných návštěv kostela, společných obědů a stejných bílých tílek otce a syna. Scarlett prý byla napsána role přímo na tělo, povedlo se a předvedla výborný prototyp vyzývavého ženského „primitivečka“. Joseph zamakal, nahonil nějaký ten biceps navíc, neobsadil do hlavní role Channing Tatuma (hurá) a skvěle završil ten hattrick sám.