• Krátkometrážní

Psí ostrov (2018)

Když jsem zjstil, že v letadle na cestě do Japonska mají tohle, moc dlouho jsem neváhal. Oč lepší bylo, že jsem se pak během pobytu potkal dvě japonské fanynky Wese Andersona. Rozhodně doporučuju pokud máte rádi psy nebo Japonsko nebo Wese Andersona :)

Konečná (2018)

Margot tu sice dostane prostor k vyblbnutí se, a slůvka lehkého šílenství jí sjíždí ze rtů do šera ozářeného neony tak ležérně, že by člověk leccos odpustil. U filmu jsem uprostřed usnul, takže jsem svoji zmatenost připisoval právě tomu. Právě jsem to shlédnul podruhé a i za bdělého stavu stejný výsledek. Nevím, snad by se v těch nádherných kulisách mohlo odehrát něco většího.

Sicario 2: Soldado (2018)

Suďte si mě, najdu na tom desítku chyb, jenže já tyhle charaktery jako je Alejandro prostě žeru. Člověk, který viděl a zažil příliš mnoho, zvládá všechno a řekne jen to nejnutnější. Jenže k tomu všemu má motivaci, kterou mu člověk věří. Víte, že už udělal příliš mnoho na to, aby mohl přestat... Tepovka zvýšená, sucho v krku a vědomí, že Jason Bourne nebo Bryan Mills jsou vlastně docela cukroušci.

Čas na dobrodružství - Abstract (2017) (epizoda)

Po shlédnutí všech deseti sérií je tenhle díl pravděpodobně ten, který bych vzal jako dokonalou ukázku, proč je AT skvělé a není to tak úplně seriál pro děti. Něco, co vypadá vlastně docela náhodně začne dávat smysl o pár dílů později, kdy se dostaví efekt proč jsem to neviděl hned? a nutí vás si některé věci prohlédnout znovu. Otázkou pak zůstává, jestli člověk může hledat filozofii v animovaném seriálu o natahovacím psu a malém klukovi.

Mission: Impossible III (2006)

Bond dobře ví, oč jde. Ženy špionů to lehké nemají, a záletnost jejich poloviček je ten nejmenší problém. Záporáci si ovšem nikdy nejsou vědomi, že negativní motivace hlavního hrdiny končí obvykle násilím na nich. I když masky stále hrají důležitou roli, už nejsou tak všudypřítomné, což je bomba, ze které hlava nebolí.

Mission: Impossible II (2000)

Jednička nasadila laťku vysoko, ale nečekal jsem, že dvojka dostane tak moc na držku. Latexové masky tu řeší tolik věcí, že člověk čeká, kdy si jednu sundá i Fantomas. Film se snaží sice udržet akcí, ale ta je zase strašně klišoidní.

Mission: Impossible (1996)

Dlouho jsem tuhle sérii míjel, ale když už je na světě i sedmička, došel jsem k názoru, že je třeba je shlédnout všechny. Jednička je rozhodně příjemné překvapení, špionážní film, kdy se nedá věřit nikomu a přitom je třeba bruslit po tenkém ledě, protože čas se nezastavuje.