• Krátkometrážní

Zločiny budoucnosti (2022)

Náhodně odposlechnuto ve Varech: "My jsme šli na ty Zločiny budoucnosti." - "A co?" - "No, my mysleli, že když v tom hraje Mortensen, tak že je to ... jako záruka kvality, chápeš?" - "No a jak?" - "No a ne." Nepřekvapivě znepokující film, který rozhodně nemusí být pro každého. Řezání do ještě živých lidí a řešení problémů, které jsou nám neskonale vzdáleny... Ale vcelku neotřelý nápad, parádní Viggo, překrásná Léa a velmi vtipná Kristen Stewart (fakt). Podle mě to za to stojí. #kviff2022

Vesper Chronicles (2022)

Zajímavý svět dystopického biopunku s dobrými hereckými výkony. Nade vše vystoupí zajímavý vizuál, který je tak zajímavý, že si nedostatků možná všimnete až po kině. Ale jsou tam... Premiéra na #kviff2022

Všechno, všude, najednou (2022)

Pokud hodíte několik filmů do mixéru, ten mixér hodíte do pračky a tu pračku vystřelíte kanonem do pudinku, mohli byste se přibližně přiblížit několika záběrům tohoto filmu.

Leonor nikdy nezemře (2022) odpad!

Filipínský muž z Acapulca překvapivě mnohem mnohem méně zábavný, než jsem čekal. Slibované odkazy na filmové stereotypy spočívají v opakování pár hlášek furt dokola. Pár dobrých vtipů to fakt nezachrání.

Kouření způsobuje kašel (2022)

Guilty pleasure film, must see všech náročných diváků, potěšení milovníků strašidelných příběhů a francouzká odpověď na TMNT v jednom. KVIFF2022

Aftersun (2022)

"Záběry z dovolené" dobře ilustrují co mají - vztah otce a dcery je vykreslen pěkně. Asi bych to uměl prostříhat na rychlejší spád, ale v rámci všeho se to dalo zprocesovat. #kviff2022

Nikdo (2021)

Akční scény na mě pořád vyskakovaly na youtube, takže jsem byl dost namlsán, a ono to taky bylo to nejlepší z filmu. Příběh je totiž s přimhouřeným okem průměrný, a na celém filmu je nejzajímavější pozorovat Boba Odenkirka (aneb Saula Goodmana z Breaking Bad) v naprosto odlišné roli - a jde mu to. Ke srovnání se samozřejmě nabízí John Wick, ale ten je o pár stupňů výše.