• Krátkometrážní

Jak vycvičit draka (2010)

Odporúčam vám túto podarenú animovanú komédiu. Zabavíte sa, aj keď nemáte 10 rokov. Jeden z najlepších filmov od Dreamworku. Odporúčam pre všetky vekové kategórie.

Iluzionista (2006)

Filmy s touto tematikou má veľmi zaujímajú a taktiež tu hrá moja obľúbená herečka Jessica Biel. Príbeh sa odohráva v minulosti, kde nadaný kúzelník Eisenheim ohromuje viedenských obyvateľov svojimi vystúpeniami. Na scéne sa objaví jeho detská láska, v ceste im však stojí cisár. Opäť totálny dejový zvrat na konci. Film vrelo odporúčam.

96 hodin (2008)

Opäť film plný akcie a nečakaných zvratov, určite sa tu nebudete nudiť. Prestrelky striedajú divoké naháňačky po európskych mestách. Liam Nesson skvelo stvárnil úlohu otca, ktorý sa až priveľmi bojí o svoju dcéru. Ona však neposlúchne jeho rady a odíde na výlet so svojou kamarátkou do Francúzska. Tam sa bude odohrávať celý príbeh. :)

Bourneovo ultimátum (2007)

Film nabitý skvelou akciu, pri pozeraní ostanete stále v napätí, so zatajeným dychom. Neustále sa tam niečo deje. Odporúčam však pozrieť celú trilógiu agenta Bourna. Tretí diel je taká čerešnička na torte. Príbeh je o agentovi Jasonovi Bournovi, ktorý odhaľuje pravdu o svojej minulosti. Matt Damon sa skvelo stvárnil hlavnú postavu. Garantujem, nebudete sklamaný.

Osudový dotek (2004)

Film som prvýkrát videla približne pred rokom a neskutočne ma zaujal svojim nápadom. Teória o existencii paralelných vesmírov, kde každý funguje nezávisle na základe naších činov je zaujímavá a možno aj pravdivá. Prikláňam sa k myšlienke, že sami sme tvorcami svojho osudu. Opäť herecké výkony nesklamú a koniec vás opäť odrovná :)

Dokonalý trik (2006)

Po zhliadnutí tohto filmu som asi 10 minút ešte pozerala na monitor s otvorenými ústami. Ten koniec ma úplne odrovnal a prekvapil, nechápala som ako to tak skvelo dokázal Christopher Nolan natočiť. Všeobecne mám rada Nolanove filmy, tento je u mňa už dlho ako najlepší film vôbec a ešte bude trvať kým ho nejaký iný prekoná. Príbeh pojednáva o 2 kúzelníkoch, ktorý medzi sebou súperia a sú ochotný prekročiť aj hranice zákona, aby získali Prestíž. Herecké výkony sú absolútne geniálne.

Matrix (1999)

Taktiež revolučný film, ktorý urobil dieru do sveta filmov. Ohúril najmä doposiaľ nevydanými digitálnymi efektami. Taktiež príbehom, niektorý diváci po zhliadnutí tohto filmu fakt mysleli že žijeme v matrixe. Výborné digitálne efekty, herecké výkony a neustála akcia vás úplne vtiahnu do deja. 5*

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Tento film priniesol podľa mňa revolúciu v akčných filmoch. Hlavne použitím obyčajnej ručnej kamery, čo pôsobí na diváka autenticky ako keby sa v boji sám nachádzal. Čítala som pár článkov o tom ako sa film natáčal a samotný herci si doslova museli prejsť peklom skoro ako vojaci. Perfektný film, odporúčam pozrieť.

Král Šamanů (2001) (seriál)

Tento seriál som ako malá žrala, perfektná práca.

OBAN - nebeské lodě (2006) (seriál)

Wau, a ešte raz wau. Na tomto seriáli som začínala byť strašne závislá sa naštastie som ho stihla dopozerať, kým neskončil Jetix. UPDATE: dňa 26.5.2018 som našla seriál na youtube, češtine, ale aj v angličtine a asi prvý krát som započula výrazne lepší český dabing, ku postavám mi oveľa viac pasoval. Na konci slzy nemohli chýbať. Zachytila som, že sa má točiť druhá séria. Novinka je z roku 2017 a nejako tomu neverím. Ale ak je to pravda, tak majú o ďalšieho diváka postarané. Zaslúžené 5* a aj tu na čsfd by si seriál zaslúžil vyššie hodnotenie. Toto mi príde ako urážka k fakt perfeknej práci, či už animačne alebo aj príbehovo - takéto filmy/seriály nezvyknú byť na čsfd hodnotené v modrom kabáte, ale v červenom. Preto sa čudujem, že všetky komentáre k tomuto filmu sú len pozitívne,ale je tu aj jeden s hodnotením odpad!, preto som chcela vidieť, čo tomu človeku vadilo, že to tu pekne rozpísal čo bolo zle, čo sa mu nepáčilo, čo by tam zmenil,.... a tam len: "nesnášel jsem to". A prečo nerozpises, prečo si to tak neznášal? Serial nahradili na jetixe nejakým tvojím obľúbeným? Určite si si pozrel všetky časti Obanu že si to takto zmysluplne ohodnotil a aj okomentoval...