Block Party (2005)

Už je to pár let co jsem tenhle skvost shlédl. Úžasný průvod s opravdovými americkými umělci co se týče rapu, r´n´b a funku. Narvat do jednoho "filmu" osobnosti jako Most Definity, užasnou a nádhernou Layuryn Hill, Commona, hezouna Johna Legenda, profíky Westa & Daddy Kana a obry jménem Fugees, to je celkem umění. Průjezd s těmito hvězdami ulicemi Brooklynu se nedá hodnotit jinak než 5*****.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Tak tohle mě vůbec neoslovilo. Nevím proč, ale přišlo mi to nijaké. Uznávám, jsou tu i nějaké dobré satirické komentáře a vtipné momenty, ale převládá nuda. Idea, velebit kouření, je skvělá už jen z toho důvodu, že je nová a originální. Ovšem průběh filmu a celé jeho zpracování je podle mě nudné. Pár trefných momentů a optimistický pohled na kouření mi to nezachrání. Pro mě je jediné dobré hledisko to, že je zde charismatický a úspěšný lobbista, ztvárněný skvělým Aaronem Eckhartem. Tem udržuje filmu alespoň trochu na úrovni. Buď jsem dnes v divně náladě, nebo nevím, ale mě to prostě nesedlo. A to jsem mimochodem velký zastánce cigaret a dlouholetý kuřák.

Drsný časy (2005)

David Ayer je bůh, jeho filmy jsou sice v podstatě to samé, ale sou to bomby. Drsný časy, je vážně povedený snímek. Šílený ex-mariňák, který si užívá na plné obrátky života. Opět se děj odehrává v Los Angeles, jak je u Ayera typické. Prostředí je vždycky velmi působivé. Film znovu plný menšin, drog, zbraní a přestřelek. Píši znovu, protože jsem shlédl dříve Street Kings. Hlavní dvojice je hodně zábavná a hned jim člověk uvěří, že jsou dobří přátelé. Zahrané je to skvěle. Ayer umí vybrat do hlavních postav vždy výborné herce. Tady je jím Bale, který opět exceluje. Dokáže se výborně vybouřit. Tady se mi hodně líbí filmové zpracování jeho hněvu, myslím tím ty efekty. Paráda. Už se těšín na další Ayerův film; End of Watch.

Hranice života (2005)

Rozhodně zajímavé. Obrovská psychárna. Bohužel se přidávám k těm, kteří film také nikterak skvěle nepochopili. Během snímku jsem měl svoji teorii, která mi ovšem na konci vyhořela jak Lidice. Většinou nám závěr přinese rozuzlení, ale zde, dle mého názoru, přinesl ještě věští guláš. Pokud je to myšleno tak, že je to pouze Ryanův sen, tak je tu každopádně pár nesrovnalostí, které DOUFÁM druhé promítnutí vysvětlí. A to radši v brzké době, než se v tom opět ztratím. Nicméně, skvělé herecké výkony Goslinga & McGregora + neuvěřitelný střih, kamera a vizuální efekty, dodávají snímku mega šťávu. Cením to, ale potřebuji druhou projekci pro absolutní pochopení, zatím lepší 3*** snad to pude nahoru.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

HIMYM je seriál, který se během krátké chvíle stal jedním z mých nejoblíbenějších. Dokonalé postavy a skvělý příběh mě opravdu baví. Nejoblíbenější postavou je samozřejmě Barney Stinson. Prvních 5 sérií jsem shlédl během chvíle. Od 6 série vehementně čekám na každý nový díl na nejmenovaném portálu, abych si s tou skvělou partou opět užil báječných 20 minut. Jsem teď u konce 7. série a ta "matka" furt nikde. Je ovšem možné, že už nám jí seriál představil, ale ne jako onu "matku". Každopádně dále sleduji a dále sledovat budu, pokud bude co, protože tohle je "LEGEN...wait for it...DARY ! ! ! "

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Klasická Burtonovka. Jako pohádka je to vydařené a má to určitý šmrnc. Spousta vtipných replik a scének, u kterých se ze srdce člověk pobaví. Příběh je velmi jednoduchý, je to taková ta večerní klasika, u které netřeba přemýšlet a jen si jí s chutí užívat. Příjemný je vypravěčský styl tohoto díla, který mi vyloženě seděl. Snímek je obrovskou pastvou pro oko, jelikož kostýmy a celé zpracování prostředí, je naprosto famózní. Je to takový kýč až tomu člověk naplno podlehne a s úsměvem sleduje nádhernou podívanou, doprovázenou chytlavými písněmi a jejich texty. Johnny hraje cynického Wonku výborně, jeho používání gest je precizní. Opět potvrdil svou hereckou kvalitu, protože hrát takovouto "přihlouplou" roli zvládne jedině on.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Výborně udělaný snímek.Zajímávě vyprávěný hlavní postavou.Postavou která je trošku zmatená a zapomíná.A to je na tom asi nejlepší.Downey jo opravdu herec každým coulem těla a tohle byla jeho asi životní role.Dlouho sem se tak nepobavil a nemusel myslet najednou.No a Val Kilmer jako buzík je jasná třešnička na dortu !

Maximální limit (2005)

Jako vášnivý sázkař jsem si to nemohl nechat ujít. K tomu porce Al Pacina a McConaughey je lahoda. Trochu jiné "sportovní" drama než je člověk zvyklý. Film ze života, který je inspirovaný skutečnou událostí mě chytl již od prvních minut. US fotbal není zrovna sport, který by mě nějak bavil, ale rozhodně záživnější než baseball. Snímek je rozdělen na pasáže, které jsou předem dost předvídatelné. Což je škoda. Vynahradí to ovšem vlna adrenalinu ze sázek. Nevím zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Asi si hodím mincí....

Mimo zákon (2005)

Neni to špatný...ani nudný....ale čekal sem,že ve filmu kde jsou Freeman & Spacey to bude podstatně lepší...a mám pocit že ta přehnaná přestřelka na konci filmu,při který LL vystřílí kompletně celou jednotku i se šéfem, mi to hodně zkazila...ale dalo se na to dívat ...

Ostrov (2005)

Ewan McGregor, Scarlett Johansson a k tomu Michael Bay ?! To vypadá na velmi povedený snímek, bohužel opak je pravdou. Od samého začátku šíleně předvídatelný děj. Idea je skvělá, ale kompletní provedení je hodně zanedbané. Spousta filmových žánrů je jedna z výhod, jelikož má každý alespoň možnost si v tom najít to své. Pro mě tohle ovšem moc není, radši se podívám na film, který má striktně zaměřený žánr a jeho se drží. Za mě slabost !