Vyměřený čas (2011)

Povedený sci-fi akčák s výbornou ideou. Futuristický pohled na novou měnu, kterou potřebujete jak k placení tak i k tomu, abyste přežili. Námět filmu je vážně prvotřídní. Zpracování jak by smet . Očekával sem to trochu přemrštěný, ale dopadlo to dobře. Je tu bohužel i pár menších chyb, které nejdou přehlédnout. Ale i přesto, je to vážně super podívaná. Nenudí to, má to spád a fajn atmosféru. Ukázka toho jak byrokracie, buržoazie a pouliční gangy bojují o přežití a o svůj čas. In Time je úhledný snímek s trochu ošizeným dějem, rozhodně by nebylo špatné, to trochu víc rozpitvat a udělat tomu trochu větší zápletku. Herecké výkony jsou ovšem skvělé Justin, Amanda a Cillian mě bavili každou scénkou. Rozhodně tenhle snímek stojí za shlédnutí. 75 %

Simpsonovi: Příliš drsný pro TV (1998) (video kompilace)

Stydím se, že jsem to viděl až teď. Nechápu, proč tohle nebylo v US vysíláno ?! Mají tam milionkrát morbidnější a erotičtější filmy a to jim nevadí. Každopádně jsou tu super 4 díly. Simpsonovi jsou ten nejkultovnější seriál a proto není potřeba tady váhat o hodnocení. Matt Groening & James L. Brooks vytvořili tu nejfamóznější rodinku, která už mě dlouhá léta baví a stala mým nejoblíbenějším seriálem vůbec. Nicméně, stále nechápu název "Příliš drsný pro TV" , spíš by se to mělo jmenovat "Příliš dokonalé pro TV" . SIMPSONOVI RULES

Scrat's Continental Crack Up (2010)

A jak, že vůbec vznikly nevysvětlitelné monumenty a rozdělení kontinentů ? Tohle je odpověď. Má v tom prsty opět, kdo jiný, než Scrat. Ta nesmrtelná veverka, se zapeklitým žaludem, kterou už všichni moc dobře známe. Co "short-film" s touhle mrškou to naprostá bomba. Nic nepotěší víc, než nezdar animované potvůrky. A nejlepší je na tom to, že nikdy neomrzí.

No Time for Nuts (2006)

Tohle je fakt úlet. Super příběh. Vytvořit tuhle veverušku byl od 20th Century Fox dokonalý tah. Člověka snad nic za celý film jako tahle potvůrka. Scrat je jedna z nejvtipnějších postav v anime kinematografii. A tenhle díl je obzvlášť povedený.

Scratovo dobrodružství (2002)

Jedna z nejlepších krátkometrážek s touhle veverkou. Směju se tomu ještě teď. Pustil jsem si to třikrát za sebou. Tahle veverka se stane legendární animáckou postavou. I když už teď vlastně je. Tenhle "příběh" je vážně povedej. Cenim !

Vegas, Baby! (2011)

Vysvětlení proč není Nathan ve 3. sérii MisFits je jednoduchý. Pořád ten stejný blázen. Pořád ta samá mluva a pořád nějaký podvody. S novou schopností se dostane do maléru, ze kterého už není cesty zpět. Jede to v klasickém Nathanově stylu a proto je to super. Skvělé rozloučení s jednou z nejlepších seriálových postav. Další krátkometrážní snímeček o tom jak se má, by rozhodně neuškodil.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Předem chci říct, že hodnotím a komentuji pouze první a druhou sérii. Do 3. série se nepouštím, jelikož vím, že by mě obrovsky zklamala a to hlavně díky absenci Nathana (Robert Sheehan). Je možné, že se do třetí někdy pustím a dookomentuji jí. Takže, je to super seriál. Spousta energie, vtipu, nemravností, arogance, vulgarismu, romantiky, prostě všeho, co si od seriálu můžete přát. Shlédl jsem obě série za 2 dny. Vážně mě to okamžitě pohltilo. Nevím koho napadlo tohle srovnávat s Heroes. Jediné v čem je to stejné, je "pouze" to, že lidé mají nějaké schopnosti. Ale schopnosti v Misfits nejsou tou prioritní záležitostí. Tady jde hlavně o osobitost každého zúčastněného. Největší hvězdou je pro mě, právě zmíněný Nathan, který je tahoun a jeho arogance, namyšlenost a neústupnost mu dávají něco víc. První série je stoprocentní, to bez diskuze. Druhá už místy lehce pokulhává, ale pořád je to nášup, i tak jí strhnu 10% ; tzn druhá je na 90%, což je stejně pořád paráda. Ještě chci pochválit stopáž všech dílů, je bomba že každý má 3/4 hodiny, proto stačí i těch 7 dílů na každou sérii. Není třeba dál nic říkat, bude lepší když se na tenhle SKVOST kouknete sami. Tohle je ukázkou toho, že "angláni" uměj skvělý seriály.......shlédnutá i 3. série o které jsem si myslel, že bude špatná. Opak je pravdou, je sice nejslabší ze všech tří, ale pořád jsou to MisFits a pořád je to nářez. 3 série : 75 %

Tohle je válka! (2012)

Zhlédnuto v kině. Snímky od McG mě baví, je to skvělí tvůrce. Jeho filmy mě vždy bavili. A Tohle je válka! není výjimkou. Svižná akční komedie se špetkou romantiky, která nadchne. Alespoň mě. Film odsýpá a nenudí. Stále je na co koukat. Ať už na bojové scény, vtipné dialogy a nebo na krásnou Reese Witherspoon. Zápletka je inteligentní a neokoukaná. Rivalita mezi dvěma agenty CIA je vtipně pojata a kvalitně zinscenována. Tom Hardy, jako můj velký oblíbenec, zahrál roli skvěle, což mi udělalo velkou radost. Chris Pine jako modrooký hezounek u mě měl taky úspěch. A Reese Witherspoon celý film jen září. Můžu upřímně říct, že jsem se bavil. To co jsem očekával, toho se mi dostalo, možná ještě o něco víc. 85%

Umělec (2011)

Zajímavé. Film spíše pro starší věkovou kategorii, trochu i pro pamětníky. Je zvláštní, vidět v dnešní době film natočený takovýmto stylem. Černobílý a k tomu všemu němý, to jsem už dlouho neviděl. Po pravdě, po filmech s Charlie Chaplinem jsem takový film, viděl asi třetí. Je úžasné, jak i bez hlasů dokáží herci zaujmout. Tomu se říká herecké umění, ztvárnit své pocity a emoce pouhými grimasy. Ludovic Bource k tomuto snímku vytvořil užasnou hudbu, která na danou dobu perfektně pasuje. Herecké výkony celé této nádhery hodnotím velmi kladně. Rozhodně to totiž nebylo nikterak jednoduché. Po dlouhé době film, který zaujal něčím vyjímečným. Ale příběh je to průhledný a předvídatelný. A i bohužel té romantiky se mi moc nedostalo. Proto 4****

Sedm (1995)

Po dlouhé době, jsem si v krátkém časovém úseku pustil tentýž film dvakrát. A důvod proč jsem si zrovna vybral Sedm, je prostý. DOKONALOST. Tento snímek je ukázkou profesionální práce každého člověka, který na něm pracoval. Neuvěřitelně pohlcující atmosféra, spojená s famózním příběhem, okořeněná masivním soundtrackem a obohacená o ty nejúžasnější herecké výkony. Tohle je přesně ten typ filmu, kdy jsem se nedokázal odtrhnout a hltal každý pohyb. Bezkonkurenčně nejlepší psychothriller, který kdy byl vytvořen. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo, sedm smrtelných hříchů, zfilmovaných v nesmrtelném filmu. Druhá projekce mi ukázala ty dokonalé detaily a precizní výkony Brada Pitta, Morgana Freemana a v neposlední řadě Kevina Spaceyho, kterému jsem věřil každý pohyb, každé slovo a každé gesto. Rozhodně jeden z nejlepších filmů celé kinematografie. Pokud by někam mělo patřit 6******, tak právě sem.