Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Tohle mě vážně "vodnegrovalo". Dvojice alá "černej a šílenej" je zpět. Stejná paráda jako jednička. Větší nálož krimi a pořád stejná várka super sarkastického humoru a vulgárních hlášek. Spousta akce, napětí, přestřelek a rvaček. Skvělý Joe Pesci hraje svou roli, dětinského a ukacaného podvodníčka, bravurně a perfektně se k hlavním hrdinům hodí. Jedno z mála pokračování, které je stejně úspěšné jako první díl. Skvělé scény, hlavně nejvíce profláklá ta záchodová a s pistolí na hřebíky. Další nezapomenutelné hlášky a dialogy, u kterých se trhají bránice. Prostě paráda !

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je Micheal jedna z největších hudebních ikon na světě. Je to neuvěřitelný tanečník a zpěvák. V tomhle klipu to dokazuje. Pamatuji si ho už jako kluk, že jsem ho hltal. Je to film na jeho jeden z nejlepších tracků. Mě tohle prostě baví a bavit dlouho bude. Z filmového hlediska je to dokonalost. Skvělá atmosféra a skvělá taneční synchronizace. Nemůžu jinak než za 5*****.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tohle je prostě naprostá klasika. Asi nejlepší krimi-komedie co znám. Samozřejmě souměrně s dvojkou, protože tyhle první dva díly jsou legendární. Žánr komedie je tu zastoupen pekelnou várkou vtipných dialogů a neskutečných scének. A krimi/akční tu má své osobité kouzlo, protože je to opravdu napěťový trhák. Tohle je film, jak má být. Vtip střídá napětí a akce. Pořád se něco a stopáž uteče tak rychle, že už si člověka říká, "to už tahle výborná jízda končí ?! " Hlavní dvojka v podání Gibson&Glover je jedna z těch nejosobitějších, co nám může kinematografie nabídnout. Skvěle se k sobě hodí a jejich hlášky od nich výborně sedí. Bez debat, 5*****

X-Men: První třída (2011)

Opět dobrota od Marvelu. Trocha nostalgie. V tomto díle se nám ukázalo, jak to všechno začalo. Pro scénaristy to bylo jednoduší v tom, že věděli jak to dopadne a nemuseli to vymýšlet. O to těžší bylo zinscenovat děj tak aby to dobře zapadlo do dalších dílů. Režírně musím říct, že Matthew Vaugh se s tím vypořádal brilantně. Skvělé dobové zařazení mi udělalo obrovskou radost. Spousta starých známých v mladé vizáži, ovšem až na Wolverina, který se tu také mihne. Je tu spousta zvratů, akce, napětí a milostných vztahů. Ale na můj vkus by to chtělo ještě všeho trochu víc. Každopádně je to inteligentní a záživný komiksák, který jsem si vážně užil. Sice 90%, ale na těch 5***** mi tam něco chybí.

Poslední skaut (1991)

Řekl bych, že je to lehce nadhodnocené. Je to skvělý akční film, to teda jo. Willis a Wayans jsou perfektní dvojka a jako herci se výborně doplňují. Zápletka je dost dobrá, protože americký fotbal je ve státech hodně atraktivní a oceňovaný sport. Michael Kamen vytvořil vynikající soundtrack. Akční scénky se tu mísí s vtipnými a všechno to do sebe dokonale pasuje. Ovšem třešničkou na dortu je nespočet neuvěřitelných hlášek, na kterých v podstatě celý film stojí. Je jich taková spousta, že co nová scéna, to nová hláška. A všechno jsou to super perly, které se dále pak půjčovali další scénáristé do dalších, nejen akčních, filmů. A Willis je tu opravdu legendární, takový jakého ho každý chce vidět. 85 % -> pro mě 4****

Thor (2011)

Další skvělá podívaná z magických rukou Marvelu. Popravdě se mi do toho nijak moc nechtělo, ale přesvědčilo mě hodnocení a to, že tu hraje Natalie Portman. A musím říct, že nakonec jsem byl spokojen. Jsou tu klasické komiksové prvky; válka mezi bratry, zamilování do obyčejné smrtelnice, zrada a v neposlední řadě nadpřirozené schopnosti. Ovšem jak už si pamatujeme "s velkou silou, spojena jest velká zodpovědnost ". A to Thor zvládá výborně. Film skvěle odsýpá a diváka nenudí. Zaplať pán bůh tu není ani moc ubíjející romantiky ani přehnaných bojových eskapád. Fajnová popcornová podívaná u které netřeba přemýšlet, což se občas kolem půlnoci hodí. Za sebe mohu říct, že je to určitě jeden z těch lepších komiksů, ale ne zas žádný zázrak. Efekty jsou ovšem skvělé a hlavně se mi líbilo, jak se často mění prostředí celého děje; chvíli ve světě bohů a chvíli na Zemi. No a Hemsworth a Portman mi udělali velikou radost. Takže 4**** jen to fikne.

Auta 2 (2011)

No, nic moc. Jeden z mála filmů kde se Pixar & Walt Disney moc netrefili. Nemá to šmrnc, ani elán, je to prostě otřepaná skoronuda. Burák už není to co býval a z McQueena je ještě víc namyšlený trouba. Navíc, dobrodružství oživlých aut stavět na špionážní zápletce, je už trochu moc. Rozhodně bych odebral i to, že je to podle někoho komedie. Já jsem typ člověka co se směje kdejaké kravině a tentokrát jsem se zasmál dvakrát. Ano opravdu dvakrát. Taková to byla bída. Postavičky jsou vážně bez šťávy, což je paradox, když to mají být auta. No jediné co stojí za poklonu, je grafická tvorba. Ale to už je v dnešní době snad každý animák. Většinou jsou tyhle druhy filmů jak pro děti tak pro dospělé, ale tohle je tak prazvláštně hloupé, že bych to ani dětem nedoporučil. 30%

Zkažená mládež (2007)

Velmi kvalitní drama ze školního prostředí. Celý film má skvělou atmosféru. Místy dost tvrdé a extrémní scény, které nenechají diváka klidným. Rozhodně tomu i přidá to, že je to podle reálného příběhu. Ukázka toho jak šikana dokáže zvrátit lidskou mysl a dohnat šikanovanou osobu k šíleným rozhodnutím. Dost depresivní film, který si budu dlouho pamatovat a bude mi vrtat hlavou. Skvělé herecké výkony a scénář udělají mnoho. U tohohle snímku to platí dvojnásob. Rozhodně tenhle film stojí za shlédnutí. P.S. : závěr je famózní !

Rain Man (1988)

Hodně pohlcující snímek. Děj je neuvěřitelně inteligentní a dojemný. Skvělý scénář i režie. Ale hlavní chloubou tohoto snímku jsou ovšem herecké výkony. Tom Cruise hraje na plno a přeměna během celého filmu je velmi znatelná. Jeden z mála filmů, kde nemusel svou roli "klasicky" přehrávat. Řekl bych, že i on sám si roli velmi užil. No a Dustin Hoffman ? To je opravdový herecký koncert. Hrát autistu je nelehký výkon, ovšem Hoffman se s tím vypořádal famózně. Tahle role vstoupila do dějin celé kinematografie. Role je zahraná asi tak stejně famózně, jako Leo DiCaprio ztvárnil Ernieho v Co žere Gilberta Grapea . A k tomu všemu hypnotizující skladby z rukou Hanse Zimmera. Skvělý film, který určitě stojí za shlédnutí, ale něco mi tam do těch 5***** chybělo. Něco jako, více emocí a zvratů. 85 %

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Zhlédnuto v kině. Rozhodně to stojí za to ! Objektivně je to tak na 4****, ale jako velký fanoušek celé american pie ságy to hodntoím 5*****, protože je to podle mě po svatbě rozhodně nejlepší díl. Možná je to tak nastejno. Stifler & Jimův táta tu jsou excelentní showmani. Ty se postarali o největší zábavu a za to jim patří velký potlesk. Ostatní herci jsou samozřejmě také výborní. A to asi proto, že je to konečně zase díl se "starou gardou". Ty nikdy nezklamou. Jediné co mě trochu nebavilo, bylo na mě moc časté proložení děje, romantickými scénkami a dialogy. Ale i přes to všechno je to výborná komedie, u které jsem se od srdce každou chvíli smál. Ani občasné "fekálnosti" nevadily. 90%