Osvícení (1980)

Neuvěřitelně pohlcující snímek s dokonalým soundtrackem. Od spuštění, až do samého konce jsem jen zíral. Po Přeletu nad kukaččím hnízdem je tohle rozhodně nejlepší role Jacka Nicholsona ,který se svojí vizáží a uměním vytvářet takové množství grimas, se na tuto roli opravdu hodil. Nicholson a Danny Lloyd hrají svoje role na jedničku ! Bezchybné znázornění vyděšenosti ve tváři Dannyho je k nezaplacení. Ve filmu spousta kvalitních hororových prvků, nemluvě o koupelnové scéně. To jediné co mě opravdu nebavilo byl herecký výkon paní Duvallové, která druhou polovinu filmu naprosto přehrávala. Nevím zda to byl záměr režiséra, ale pokud ano, tak jsem tento tah rozhodně nepochopil. Ale i tak se toto Kubricko dílo zapíše do pěti hvězdičkového nebe a to hlavně díky obrovskému smyslu pro detail. Je ovšem potřeba, tomu trochu přijít na chuť.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

NEČTĚTE PŘEDEM OBSAH ! ! ! Na to, že je tohle první Kotkův počin, je to super. Je samozřejmě potřeba to hodnotit jako cvičení z II. ročníku. Skvělý nápad, režijně výborně zvládnuté. Je to i vtipné a dialogy sou dobře promyšlené. Herecké výkony Mádla a Voříškové jsou naprosto pohodové. Celé se to nese na moderní vlně. A hlavně nepůsobí to uměle, ba naopak, přímo svěže a nenuceně. Do dokonalosti chybí už jen špetka. Kotku, cenim !

Tenkrát na Západě (1968)

Přiznám se, že na westerny zrovna moc nejsem, ale po shlédnutí tohoto díla jsem trochu změnil názor. Je to vynikající podívaná se správnými westernovskými prvky jakými jsou : zrada, pomsta, láska, přátelství, přestřelky, ti pravý muži a v neposlední řadě nádherná žena. Celý snímek má skvělý hudební doprovod, který je tak upraven, že každá osoba má své vlastní zvukové téma. Je to opravdu příjemný a skvěle natočený film, ve kterém je Claudia Cardinale doslova krásnou třešničkou na dortu. Rozhodně tohle stojí za shlédnutí.

Schindlerův seznam (1993)

Naprosto famózní podívaná. Strhující snímek, který mě i přes tříhodinovou stopáž ani minutu nenudil, ba naopak, nenechal mě chvíli klidným. Velice drasticky zobrazené drama o holocaust ukazuje, že i mezi těmi špatnými, se najdou dobří lidé. Velmi realistický film natočený dokonalou formou pro diváka v každém věku. V tomto snímku Steven Spielberg vymáčkl jen to nejlepší ze svého umu. Emočně dokonalý film. Nemám nic co bych vytkl. Liam Neeson v roli Oskara Schindlera je naprosto dokonalý, hlavně v závěru kde ze sebe nechává chrlit svoje emoce a city. Úžasný snímek !

Kronika (2012)

Zhlédnuto v kině. "Velká moc sebou nese i velkou zodpovědnost" . Idea snímku je vynikající, ovšem provedení už za moc nestojí. Jak jsem byl natěšený před vstupem do kina, tak jsem byl i po odchodu zklamaný. Krátka stopáž nám nepřinesla nikterak moc zvratů ani zázračný děj . Tvůrce to myslel dobře, ale nedomyslel to a ani herecké výkony to bohužel nezachrání. Efekty jsou ovšem zvládnuté dobře. Bohužel film na mě zapůsobil tak nějak nedomr*le. Je to škoda, protože z toho mohl být trhák. Ale i tak je to na první snímek Joshe Tranka zajímavé dílo. Hodnotím 50 %

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Myslím že poslední epizoda nemohla být lepší. Opravdu velkolepé zakončení. Vše naprosto bez chyby. Pro mě osobně nejlepší epizoda z té staré části. Po shlédnutí všech dílů, se Star Wars rozhodně zapíší mezi mé kultovní filmy. Je to opravdu klasika celé kinematografie.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Rozhodně je to na rok 1980 něco neuvěřitelného a tím myslím hlavě po digitální stránce. Děj je bez ohledu na předchozí díly vynikající. Skvělé herecké výkony z této episody jen čiší. Harrison Ford opět sype vtipy z rukávu. Impérium vrací úder má mnohem temnější atmosféru než předchozí díl, ale zase mi přijde, že Pomsta Sithů je mnohem lepší i temnější. I přesto všechno je to skvělý snímek bez kterého by sci-fi kinematografie nebyla tam kde je dnes.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Filmová klasika. Tenhle snímek je ukázkou toho, že i bez digitálních triků je možno vytvořit úžasný film. Pravděpodobně nejprovařenější sci-fi film všech dob je vážně lahůdka. Nejvíce mě baví domýšlivý a nafoukaný Han Solo v podání Harrisona Forda.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Myslím, že to nejlepší, co nám mohl George Lucas ukázat ze svého NOVODOBÉHO umu. Mnohem lepší než předchozí dvě epizody. Více akčnosti, více boje, více emocí, více temné atmosféry a mnohem kvalitnější děj. O vizuálních efektech snad netřeba mluvit. Děj ani chvíli nepokulhává a člověk se nenudí. Je pravda že přeměna Anakina na Darth Vadera nemusela být tak uspěchaná, ale naopak mnohem víc zobrazená jak jeho vnější tak duchovní strana. Jak mi v předchozím díle lezl roztěkaný a neposlušný Hayden Christensen na nervy, tak teď mě velmi mile překvapil. Ale nakonec se přeci jen musím vrátit k efektům, které mě naprosto nadchly, jsou neuvěřitelně skvěle propracované. Stáhl jsem snímek v opravdu povedené kvalitě ( 4 GB ) a jsem rád, poněvadž jsem si to vážně užil.