Motýlek (1973)

Hodně výjimečný snímek z vězeňského prostředí, který stojí za shlédnutí. Tvrdé dobrodružství trestance motýlka ukazuje jeho obrovskou touhu po svobodě, která nemá mezí. Drastické zacházení a nelehké úkoly by se tu daly krájet. Syrová atmosféra. Přátelský vztah. Skvělá výprava. Ďábelské prostředí. Ukázkové nápady a triky. To jsou hlavní znaky toho neskromného díla. Knihu jsem sice nečetl, ale určitě za to stojí. K tomu všemu dokonalá doprovodná hudba. Herecké výkony McQueena & Hoffmana jsou brilantní. McQueen je famózní herec, role mu sedla a jeho fyzická proměna je udivující, tleskám ! Hodnotím 5*****, ale jsou slabší. Rozhodně si toto hodnocení Motýlek ve svém žánru zaslouží, ale pro mě Darabontův Shawshank a Míle budou asi vždy o něco lepší. Ale každopádně luxusní film, 90%

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Rozhodně zajímavý snímek. Pobavil mě. Místy dost, ale taky místy trochu nuda. Příběhy jsou nápadité a kvalitně zpracované. Celé téma filmu je samozřejmě velmi zajímavé. Alespoň pro milovníky sexu a okolnostem, které k němu patří. Některé ovšem trochu méně, protože různé druhy úchylek nejsou až tak skvělé. Nicméně, Woody Allen opět kvalitní a film má šťávu. Nejvíce mě asi bavil poslední příběh, byl nejvíce akční a dle mého názoru i nejhumornější. Woody je prostě pan režisér a také skvělý herec. Ale je to celé tak půl na půl, myslím že 3*** tomu z mé strany rozhodně odpovídají.

Tenkrát na Západě (1968)

Přiznám se, že na westerny zrovna moc nejsem, ale po shlédnutí tohoto díla jsem trochu změnil názor. Je to vynikající podívaná se správnými westernovskými prvky jakými jsou : zrada, pomsta, láska, přátelství, přestřelky, ti pravý muži a v neposlední řadě nádherná žena. Celý snímek má skvělý hudební doprovod, který je tak upraven, že každá osoba má své vlastní zvukové téma. Je to opravdu příjemný a skvěle natočený film, ve kterém je Claudia Cardinale doslova krásnou třešničkou na dortu. Rozhodně tohle stojí za shlédnutí.

Četník v New Yorku (1965)

Taková ta klasika, která mě vždy rozesměje. Funes je pro mě naprosto originální komik, který mě baví. Jeho grimasy jsou tak legendární, že už je zná snad každý. Ovšem jednu z těch největších zásluh tu má František Filipovský, byl i samotným Funesem prohlášen za nejlepšího dabéra a dokonce řekl, že jeho hlas se němu více hodí. A to je pocta. Já si tenhle díl užil jako skoro každý. Spousta scén k popukání a ostatní herci válí taky excelentně.

Sedm statečných (1960)

Ano, tak tohle je přesně to co očekávám od kvalitních filmů. Skvělou atmosféru, jednoduchý a inteligetní děj a hlavně skvělé herecké výkony. Jeden z nejlepších westernů, který jsem kdy viděl, zda není vůbec zatím ten nejlepší. Jediné co mě mrzí je, že jsem se k tomu dostal až nyní.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Co k tomuhle skvostu napsat. Prostě tohle musíte vidět. Celý děj se odehrává v jedné místnosti, to ovšem nemá vůbec vliv na celý snímek. I když možná má, ale určitě bude jen kladný. Skvělé herecké výkony tomuto snímku dávají vše. 12 obyčejných můžu rozhodujících o budoucnosti mladíka, který je obviněn z otcovraždy. Film má perfektní zvraty a okamžiky, které Vás nutí se pořádně zamyslet. Argumentace tu hraje hlavní roli a to hlavně díky důležitým faktům zmíněných porotců. Scénář a režie jsou opravdu dokonalé. Rozhodně chápu, proč je tenhle film TOP 20 čsfd, je to určitě skvělý snímek, který se ničeho nebojí a každopádně stojí za to shlédnutí. Jinak skvělé zastoupení ČR v podání "George Voskovce".