• Thriller

Sibiř (1998)

Ti dva se hledali, až se našli, protože přijít na takový nápad jak přijít k penězům a ještě si nechávat suvenýry v podobě vytrhaných stránek z pasů, které si vylepoval Hugo doma ve skříni, to může napadnout jen takový extra čísla, jako byli tihle dva kluci. To vše bezvadně fungovalo, než vstoupila do děje Lara. To byl moment proměny Goofa, kterého tahle dívenka nenechala klidnou a rozhodnul se jí pomoct. Od tohoto momentu je to rychlá jízda a vy nevíte jak skončí. Že by to bylo až tak velké překvápko, to ani ne, kdo umí, ten umí. Jak se říká " Když se dva perou, třetí se směje", ale to nevím, jestli už není spoiler.

Crimen ferpecto (2004)

Do poloviny zábavná černá komedie, která neurazí a fajn pobaví, Po té polovině to malinko sklouzává do příliš velké ujetosti, ale je sobota a horko, tak proč ne a pánové, buďte rádi, že nemáte doma Laudres, protože jestli ano, tak vás upřímně lituji. Není nad kravatičky a pohodičku, šášuly si mohli už odpustit, takže ve výsledku je to "ferpecto"

Něžný polibek (2004)

Něžný polibek s Kenem Loachem byl pro mě opravdu milým překvapením. Co všechno může způsobit hluboce zakořeněná víra, tradice, či zřejmě i oprávněné předsudky v příběhu Casima a Roisin je pro nás až neuvěřitelné. I velká láska jen velmi těžko překonává hlubokou, pro nás nepochopitelnou propast mezi muslimskou komunitou a bílou dívkou. Pak i to co říká Roiisin: "někdy nám stačí ke štěstí jen ta jiskřička v oku" neplatí. Spíš slova Casima, že "nekonečnem slov ti to nejsem schopen vysvětlit" jsou v tomto případě na místě. Takže tady se já přikláním k tomu, že je to spíš velmi smutný milostný příběh s koncem "opravdu šťastným"? A nakonec bych chtěla říct : Bláznivý durdou a smradlavá garee, jdu si dát glab jamin se zmrzlinou a budu vám držet všechny palce. Určitě doporučuju. Ae Fond Kiss http://www.youtube.com/watch?v=bWzXTebD5X0

Deng yi ge ren ka fei (2014)

Fantazii se tady meze nekladou, takže od naprosto bláznivých, absurdních situací se dostaneme jak mávnutím proutku do romantické roviny, která vás odrovná skoro stejně. Hraje tam výborná muzika a na Café.Waiting.Love musí mít jedinec náladu, protože rozhodně nic normálního nečekejte. Je to něco mezi Picassem, Dalim a Pilcherovou, Austenovou..............

Pitěr FM (2006)

"No jo, život je boj. Nepředvídatelný. To jenom ve filmu je všechno podle scénáře". Oxana o tom ví asi své, protože to bylo celé tak přirozené, jako sám život. Trochu mně to připomnělo písničku: "Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře,život plyne jak voda a smrt je jako moře. Každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později, kdo v životě miluje, ať neztrácí naději. Až uvidíš v životě zázraky, které jenom láska umí, zlaté rybky vyletí nad mraky, pak porozumíš, že je život jak voda, kterou láska ve víno promění, láska že je náhoda a bez ní štěstí není".

Neměj strach (2011)

Don't Be Afraid jsem vnímala jako pohled do života nejen Silvie, ale jak bylo vidět na příkladu terapeutických sezení, tak i mnoha jiných lidí různého věku, kteří se snaží sice každý jinak, ale žít dál s tímhle hrozným břemenem. A že to není jednoduché, bylo vidět právě na příběhu Silvie, která mnohdy jednala pro nás naprosto nepochopitelným způsobem. Ne vždy to končí tak, jak to vyplynulo ze závěru tohoto filmu. Chudák herec Lluís Homar, který hrál opravdu nevděčnou roli otce a i když byly všechny scény ukočírované v akorátních mezích, tak jsem ho bytostně nesnášela celou dobu, což je sice známka jeho hereckých kvalit, ale asi si ho budu s touhle rolí spojovat i v jiných filmech, které s ním ještě možná uvidím. Podobně silnou antipatii jsem měla k matce Silvie, protože jsem absolutně nechápala její sobecký a záměrně nevšímavý postoj. Faktem je, že to tak bývá i v reálu a o to víc je to strašně smutný a svým způsobem nepříjemný film.

Fáma (2000)

Tak tohle je přesně ten případ, kdy jsem nerozhodná při hodnocení. Výborný námět, skvělá ústřední herecká trojice, oka jsem z obrazovky nespustila, ale posledních pár minut to pokazilo. Když jsem byla na konci napnutá jak se to chaotické klubko rozmotá a hlavně jak to nakonec dopadne s Derekem, tak mě čekal tak příšerně překombinovaný konec, že jsem byla zklamaná na celé čáře. Takže za 80 minut je to za čtyřku a zbytek nestojí za řeč, strašná škoda.

True Love (2012) (seriál)

True love je o takových jemných a citlivých dotecích na naše někdy rozbolavělé city. Možná, že mnozí se v nějaké té epizodě najdou, je to tak jak to píše i uživatel amfetamin. A moc dík Moravanům za překlad, protože to jejich "chcu" a "nechcu" je fakt moc roztomilý. 75%

Jjejjehan romaenseu (2010)

Tohle jsem potřebovala, něco lehčího a přitom to mělo šťávu a spád a já se usmívala jak sluníčko po dešti. Korejci to na mě koulí ze všech stran a tak i ten jejich komediální žánr byl dnes moc prima. Roztomilá rošťanda i roštěnka v jednom balení s obrovskou fantazií, například, co se různých rozměrů a délek týká :-) Ta malá spisovatelka to hrála s takovým nasazením, že bych jí i nějakou sošku podstrčila. Jó napsat komiks na sexy téma, to bylo něco pro ní, ale........to už se mrkněte sami.