• Thriller

Bancroftová (2017) (seriál)

Po prvním díle je to klasika UK minisérií. Vyšetřování se děje ve dvou časových rovinách i když ten jeden je vedený jako nevyřešený případ před dvaceti osmy lety a obě vedou ženy. Vypadá to na propojenost, tak uvidím dál..............po druhém díle se fackuje trojka se čtyřkou a Bancroftová je potvora k pohledání. Jsem nejistá ohledně té průhlednosti, mám pocit, že stačí první a poslední díl a je vymalované, ale počkám, třeba se mýlím........3. Tak teď to začíná mít konečně to správné grády a máme tady potvrzené propojení obou případů........4. Netvrdím, že je to veledílo, ale rozhodně se podívám na druhou sérii, tedy pokud bude, protože bych tu babču chtěla vidět v určitém postavení, který nemohu napsat, byl by to spoiler jako Brno....a mám konečně po druhé sérii, já jen doplním, že Sarah tu Bancroftku zahrála absolutně skvostně.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Ale nemohu se zbavit dojmu, že se mně za každou cenu snažili podbízet kartony papírových kapesníčků. Jinak ten klučina hrál přirozeně a já osobně bych to pouštěla ve školách jako povinný film, protože děti s tělesnou a jinou vizuální odlišností nebo vadou u jiných se setkávají často a mnohdy neví, jak se mají zachovat.

Hlad (1966)

Tak silné psychologické zvláštní drama svým podáním, že ho musím ještě strávit. Per Oscarsson byl famózní ve své roli a já se musím podívat ještě na jeho jiné snímky. Tohle mě dostalo do kolen.

Backbeat (1994)

Napodobeniny beatlesáckých kluků se tvůrcům celkem povedly, takže to je jedno plus a druhé plus je fakt, že ti kluci to řezali jak se dalo, volume jsem měla na nejnižším stupni a i tak to byla síla. Chtěla bych vědět, jak to bylo v reálu i když film Perný den a další filmy s Beatles napoví mnohem víc. Tohle bylo z malinko jiného úhlu, ale mně to vůbec nevadilo. Dokonce jsem postřehla, že jsem na nějaké hity zapomněla v proudu času. Jo, kluci, bylo to prima ♫

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

George je samorost, ještě se v něm moc nevyznám co se režírování týká, ale tady u mě zabodoval. Jasné nosné téma s myšlenkou a ne jednou V druhé řadě je a doufám, že to bude i jediný film, kde mně byla Julianne strašně protivná, brrrrr....kdo umí, ten umí, ale Matt jí byl těsně v patách. Klučina už zmáknul tolik rolí, že snad i Matta může strčit do "kapsy", byl skvělý a sympaťák jako vždy. Celé to bylo zabaleno do retro atmosféry a ideálního městečka k přebývání Suburbicon, ale pak se to všechno nějak zvrtne. To, co bych chtěla ocenit, je ta stupňující gradace. Už jsem v to ani nedoufala. Ale chápu, že ne každého tahle forma zpracování osloví.

Blood and Bone (2009)

Kdo nechce nic řešit a jen tak si dáchnout, stačí vzít si pivko, kávičku, buráky, cokoliv, pustit si Bona a má vystaráno. Ovšem palec hore za ty pudrovačky.

Nebezpečná setkání (2005) (seriál)

Pro mě to byl horor. Například ta potvora, co měla zabarvení jako listí. To by byl můj konec. Žije vůbec ještě Brady?

Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Tak já nevím, šlo mu opravdu o ten detektor lži? Myslím, že rád zkoušel i jiné experimenty.......něco mezi trojkou a čtyřkou.

No One Killed Jessica (2011)

Jak jsem mohla sledovat, tak nejen u nás, ale i v Indii mají co do činění s politickým, potažmo justičním bahništěm. Jak to tam vystihl i jeden svědek slovy:"Bylo to jako dražba. Obě strany nabízely. Jedna strana nabídla o mnoho víc a už jsem pískal jejich písničku". Obdivuji Sabrinu, protože být pod nejen psychickým tlakem musí být velmi vyčerpávající a obdivuji i Meeru, která dokázala to co málokdo, totiž dostat do varu nad nespravedlivým výnosem soudu takovou spoustu lidí, až se s tím konečně v roce 2010 hnulo a soud byl obnoven. Jak Vidya, tak Rani byly moc fajn, jen jsem docela ráda, že jedna z nich byla obrýlená, jinak by se mně holky asi pletly. Jediné, co bych vytkla, byla zbytečně přepálená stopáž. 65%

Psychiatr - The Boy on the Bridge (2018) (epizoda)

Závěr prvního dílu byl zakončený tak zajímavě, že jsem rozhodně zvědavá na další pokračování............a vzdala jsem to po třetím dílu, vůbec jsem se nechytala. Ještě co se týká mých pocitů, tak to je fakt, že noc, tmavé tunely, sklepy, zkrátka tma, kde vidím někdy jen obrysy kohosi, ještě dobrou atmosféru nedělají. Když je to občas a plní to tutově svůj účel , tak to se dá snést, ale pokud je to téměř imrvére, tak to neberu.