• Thriller

Obvinění: Proces s McMartinovými (1995) (TV film)

Tak tady si James našlápnul na svého seriálového Žraloka, kde byl taky obhájcem v hlavní roli. Ona mu ta role vysloveně sedne, ale být u tohoto procesu v reálu bych nechtěla být. Manipulace s lidmi dokáže dělat divy, co si budeme povídat, mnozí jsme na to doplatili a někdy je pozdě rvát si vlasy.

Accused (2010) (seriál)

Něco, co by mělo rozběhnout moje buňky na plné oprátky. Sice některé situace nejsou pro ženské plémě, ale i tak. Co bych dělala skutečně v reálu a ne jen v momentálním rozpoložení na gauči. Ono od telky se to zdá zcela jasný, co bych udělala bez zaváhání, ale opravdu i ve skutečném životě................................? Zatím jsem na čtyřce 1. série a je to jasně na plnou palbu. Dvojka se mnou citelně zacloumala a tam jsem hodně přemýšlela, co já..............? Na tento seriál nedám dopustit, protože není prázdný, ale doslova donutí diváka přemýšlet nad mnohými zkraty, které pak vedou k jednání, kterého by nebyli za normálních okolností schopny. Je to sice vážné téma, ale Seana Beana jsem si vychutnala vizuálně, ale po té lidské stránce jsem ho litovala. Takoví lidé to mají asi nesmírně těžké, pokud jsou alespoň trochu citliví a uvědomují si svou odlišnost a s tím ruku v ruce chování veřejnosti kolem sebe. Takže doporučuji, mně už spadla poslední klapka, je to škoda a ještě bych přidala termín, že je to psychologické.

Příběh Glenna Millera (1954)

Díky Glenne za Tvojí hudbu, kterou když poslouchám, tak jsem jak v jiné dimenzi, kde mohu snít a oddávat se příjemným myšlenkám. A to bylo důležité tehdy a je stále. Na Tebe nezapomenu, protože když jsem chodila v Praze s dětmi po Karlově mostě, tak tam jednou hrála nějaká parta mladých kluků právě tuhle muziku. Zůstala jsem tam jak přikovaná a poslouchala tu nádheru s nadšením a u mě je to vzácnost. Dnes Tě mám doma v jiné podobě a když na mě přijde splín, jsi vždy po ruce odehnat všechny moje chmury.

Slunce života (2016)

Souhlasím s tím, co píše už uživatel dopitak. V podstatě je to strašně smutný příběh i když jsem jim to moře záviděla, cítila jsem to teplo a mořskou vodu snad i doma. Ono to vypadá na to, že to je jen pro jednu generaci, ale když jsem se snažila ponořit do jeho hlavy, tak mi ho bylo líto a opravdu obsazení herců bylo v tomto příběhu velmi dobře vybrané. A je to pro všechny.........kdo viděl, tak to pochopí.

Poslední neděle (2009)

Ikona ruské literatury v trochu jiném světle, než jak ho možná známe z hodin literatury. Nevím do jaké míry jsou jeho poslední dny věrohodné, ale zcela jistě vím, že život s ním nebyla procházka růžovým sadem. Už jen vzhledem k jeho sňatku s ženou ze zcela jiného prostředí muselo nutně docházet k mnoha nedorozuměním a Levočkovy nevěry a potažmo tak trochu psychické týrání na své manželce určitě k ideálnímu manželství nepřispělo. Tím nechci negovat mnohdy zcela jistě nepatřičné chování jeho ženy, jak bylo patrné z The last station. Já byla osobně nesmírně nadšená z brilantních hereckých výkonů, kde zazářila hlavně Helen Mirren, to byl její mistrovský výkon za který dávám jednu hvězdu navíc. Jinak jsem čekala, že to bude mít přece jen trochu větší spád, protože místy to bylo docela nudné a možná kratší stopáž by tomu jen prospěla. Co mně tentokrát bylo proti srsti, tak to byl anglický jazyk, který mně k filmu o Tolstém vůbec nesednul. U jiných filmů jsem celkem v klidu (Anna Karenina), ale tady když Levoček říká své manželce "I love you" a ještě k tomu s následným kokrháním a kdákáním, tak to mě doslova odbouralo. Celkový dojem byl až na poslední třetinu trochu odtažitý, ale ten herecký koncert stál za to.

Warrior (2011)

Vynikající výkony zúčastněných, atmosféra též, souboje museli kluci nadřít, předpokládám, že byli asi byli dost umlácený a zbytek je na kameře jako vždy. Ta to utáhla v ringu na jedničku. Nehledala jsem chyby, to snad ani nešlo, jen jsem krátce předtím viděla seriál Kingdom (2014), který byl celý taky o MMS, ale šel víc do hloubky a ten mně žel chytnul víc. Plusem pro mě byl i Frank Gillo, který tady hrál trenéra hecíře, takže byl tenhle sympatickej kluk v obraze i co se týká vychytávek při MMS. Kdyby to bylo obráceně, tak jdu nahoru.

Bezva ženská na krku (2016)

Mně s těma lidičkama bylo prima. Teplo na mě sálalo ze všech stran a to mám ráda i když tam probleskovaly smutky některých dušiček. No a kluci ví jak sehnat kytku pro tu svojí letní a nebo pak i stálou lásku. Léto jak má být s láskou neláskou. Já se jen nechala unášet tím příjemným, které na mě v tuhle chvíli sálalo, ono je to umění. A že to nešlo brát zcela vážně, to nám naznačila Petra na konci, hádejte jak ? Prima oddechovka, co víc si někdy přát a když přijde v pravou chvíli.........díky za tip.

Polda (1988)

Bezvadná klasická krimoška, kde není nouze o mrtvoly a hlavně je tam poldou můj oblíbený herec ze seriálu Žralok, kde byl hvězdou a tam se mé srdce zachvělo. Takže za Jamese a jeho super jízdu za sériovým vrahem jdu nahoru, ale zaslouženě. Co bych chtěla z 88 roku? Žádné triky, prostá a čistá filmařina, kde vám nuda nebude hrozit.

Amanda Knox (2016)

Je neuvěřitelné jak představitelka Amandy tuhle nevděčnou roli zahrála. Naprosto profesionální výkon. Já jí až na pár momentů nevěřila ani slovo. Její postoj při soudních jednání nebo spíš před prvními výslechy bylo zcela v rozporu s tím, co se právě stalo. Rozhodně doporučuji a výsledek toho martýria si pak najděte na wiki. Red to dal za pět a ta dívka také. Sama nevím jaký postoj bych zaujala já, ale všechno uvnitř mého já, je spíš negace vůči ní. Nechtěla bych být soudcem.