• Thriller

Thirteen (2016) (seriál)

Zatím jsem silně na vážkách, ale ještě jeden díl a ten to rozhodne. Některé postavy, včetně hlavní unesené Ivy a detektiva se chovají neobvykle protichůdně, takže otázek spíš přibývá, než naopak, tak jsem opravdu zvědavá na vyústění v posledním díle?

Mléko strachu (2009)

Obávám se, že i přes smutné téma, kde je čerpáno zřejmě ze skutečných vzpomínek, tak mě Mléko strachu osobně emotivně nestrhlo. Ve výsledku jsem se víc soustředila na práci s kamerou a některými jejími zajímavými záběry. Netradiční drama, které je i netradičně zpracované bylo pro mě tentokrát těžko uchopitelné a nebo jsem nebyla zrovna dnes na stejné vlně jako Claudia Llosa. Jednou to opráším.......

Ledový vrah a psychiatr (2003) (TV film)

K tomuto dokumentu těžko něco říct bez vědomostí psychiatrie. Za mě to bylo hrůzostrašné a byly momenty, které jsem musela projet. Druhá polovina dokumentu mi alespoň pomohla díky slovům psychiatra, proč dochází k takovým zrůdnostem, kterých se dopustil Kuklinski, který si už ani nepamatuje, kolik lidí chladnokrevně zavraždil. A to nemluvím o zvířatech.

Kajmak in marmelada (2003)

Božo, Božo, ten začátek jsem tě nemusela, protože mít tě doma nebyla pro Špelu opravdu žádná výhra. Ale postupně jsi mně přirostl k srdci, jak přibývalo těch hořko úsměvných momentů, kdy jsi snažil dát do kupy ten svůj zbabranej život a získat zpátky Špelino srdce. Ona asi věděla, že v tobě dříme dobrák a trochu naivní kluk, který se nechal obléknout do té hrůzy Mickeyho a nebo vzal kšeft s kamionem, aniž by věděl o co vlastně jde. Slovinsko už mě po druhé příjemně překvapilo a Brankovi, který si tam i zahrál, se tahle dramedie opravdu moc povedla. Ty jejich balkony, ach jo, úplně stejně strašné, jak je vidět někdy i u nás na těch našich starších činžovních domech...Doporučuji ochutnat Kajmak s marmeládou, možná budete mile překvapení jako já.

Madisonské mosty (1995)

Madisonské mosty patří mezi mé srdeční záležitosti, přidala jsem si ten film tam někde do koutečku svého jávství, kde schovávám ty nejkrásnější chvilky mého života a bude stále mojí součástí. A nemyslete si, že ten příběh nemůže být skutečností........

Amu (2005)

Věřím tomu, že na ten temný mrak v podobě genocidy Sikhů není možné zapomenout a je zcela jasné, že takových dívek jako je Kaju - Amu bude daleko víc. A ačkoliv jsem měla zpočátku ambivalentní pocity a uvažovala jsem o tom, jestli se vůbec dodívám, tak nakonec jsem byla svým způsobem ráda, protože po závěrečné klapce jsem ještě chvíli přemýšlela o těch lidech, kteří se té genocidy nějakým způsobem zúčastnili (myslím aktivně nebo i pod tlakem vraždili). Jaký je jejich život dnes? Jsou šťastní? A co svědomí, lze ho úplně potlačit a nebo hledá výmluvy, jak to bylo patrné i z Amu ? Zajímavý počin Shonaliho Bosého.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Hodnotím z pohledu tehdejší doby, pochopitelně, že dnes by ty jejich pudrovačky a nebo honičky už tolik neuspěly, ale nemějte ty kluky rádi, to zkrátka nejde. Jako malá holka jsem si dokolečka pouštěla úvodní song On My Way.

Assault (1971)

Filmy zapomenuté v propadlišti času jsou mnohdy příjemným překvapením. Nemohu to stoprocentně napsat i o Assault, skutečně jsem musela mít celou dobu na paměti jeho stáří, protože při nároku dnešního diváka, by asi moc neuspěl. Ale jsem ráda, že jsem ho viděla a mohu říct alespoň za sebe, že jsem podezřívala úplně všechny, kteří se ocitli v mém zorném poli, nevyjímaje některé členy z policejního aparátu. Postupně sítem procházeli ti, které jsem uznala za neschopné vraždící sexuální maniaky, až v posledních deseti minutách tam konečně jeden neprošel. Ale to bylo už tak jasné, že by to uhodl každý i s IQ -10. A chudák Leslie, škoda, že o jeho manželku vrah neměl zájem. Jak píše už giallo, je to solidní průměr.

Mum (2016) (seriál)

Moc příjemné byly ty půlhodinky s celou tou partou lidiček. Bylo to něco, co jsem asi právě potřebovala vidět, lehký, jemný humor a já miluji Cathy a Michaela, které bych si vzala okamžitě k sobě domů. Cathy, chtěla bych být Tebou, tak milá, empatická a všechápající v těch nejnemožnějších chvílích, v kterých jsi se ocitla. Díky datlušce za titulky k takovým filmovým perličkám jako byla třeba tahle.

O rodičích a dětech (2007)

Jeden z nejlepších vztahových filmů, které jsem měla možnost vidět. Táta se synem, jejich minulost, současnost, jejich splynutí........................................................................"Co je nového? Prosím tě, novýho není na světě už nic. Všechno jsou to jenom variace na téma uhlík, vodík, kyslík a dusík". Plus herecký koncert mistra Somra a Davida Novotného.