Zkus mě rozesmát (2011)

Zpočátku ne úplně špatná komedie, která ale s postupující stopáží docela upadá a ke konci jaksi nemá už co nabídnout. Hlavně asi kvůli tomu, že konec hravě odhadnete nějpozději ve chvíli, kdy se Jennifer Aniston poprvé setká s Brooklyn Decker, takže cca po první půl hodině. A to je vzhledem ke skoro dvouhodinové stopáži opravdu hodně, ale hodně brzo.

Vrtěti ženou (2011)

...aneb jak úspěšně léčit hysterické ženy. :-)

Trainspotting (1996)

Psycho film o psycho věcech v psycho společnosti. Zážitek, který je těžko popsatelný slovy, ale na který po jeho shlédnutí jen tak nezapomenete. Rozhodně ne na "nejhorší záchodky ve Skotsku".

Šéfové na zabití (2011)

Skvělá komedie, která zároveň působí i jako terapie pro všechny, kteří musí každodenně bojovat se svým šéfem či šéfovou. Výborně zahrané role naprosto nesnesitelných bossů vám možná připomenou některé vlastní zkušenosti a snad i utvrdí v tom, že jediným řešením je všechny zabít. Tím myslím oba dva. Jennifer Aniston bych totiž rozhodně nechal žít. :-)

Sněhurka a lovec (2012)

Vynikající pohádka o Sněhurce, kterou ale nesmíte vnímat jako TU pohádku o Sněhurce, abyste si ji mohli pořádně užít. Sněhurka a lovec jdou zkrátka svou specifickou akčně-fantasy cestou, nicméně musím uznat, že jim to jde opravdu dobře. A když k tomu přidám famózní výkon Charlize Theron v roli čarodějné královny, je z toho film, který si můžu skutečně užít.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nemůžu si pomoct, ale přestože vím, že Expendables mají být jakousi akční sebeparodií, ironii a nadsázku jsem z tohoto filmu cítil bohužel opravdu zoufale málo. Postradatelným pod taktovkou Sylvestra Stalloneho zkrátka a dobře chybí ten pověstný malý krůček pro režiséra, který by z filmu udělal velký skok pro diváky. Pro mě slibný pokus, ale nedotažený do konce.

Tři dny ke svobodě (2010)

Hodně koukatelný thriller o snaze manžela osvobodit z vězení svou ženu, který dokáže nasadit vždycky přesně v momentě, kdy už by se každou chvílí mohla do děje začít vkrádat nuda. Film vás díky tomu vtáhne do děje a i přes více jak dvouhodinovou stopáž vás v něm také spolehlivě udrží. Konec mě sice mírně zklamal, ale na kvalitě filmu jako celku to už moc neubralo. Ne, že by konec byl špatný, jen mi prostě do celkového pojetí zbytku filmu nějak nesednul.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

V žádném případě to nedosahuje kvalit prvního filmu a v určitých pasážích bych se přiznal, že ani dílu druhého. Nicméně se trojka zase vrací svým pojetím k základům Hvězdné pěchoty, a to je potřeba ocenit. První třetina filmu mi nicméně připadala dost suchopárná. Úroveň se sice ve druhé třetina mírně zvedá, ale to asi jen proto, aby to závěrečné pasáže pohřbily do naprosté trapnosti. Není ale špatné se zase setkat s (nyní již plukovníkem) Johnem Ricem stejně jako s mozkem brouků z planety "P". Celkový dojem bych řekl něco mezi skvělou jedničkou a tragickou dvojkou...

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Nepochopitelný úkrok stranou, který se jen těžko může považovat za pokračování Hvězdné pěchoty. Původní herci chybí, rozpočet je minimální, akce trapná až to bolí a sebeironizující humor si v tomto snímku vzal taky dovolenou. Vrcholem všeho jsou blikající lampičky místo pušek! Jedna hvězdička jen za relativně povedený pokus o hororové pojetí, což do určité míry nahrazovalo absenci výše uvedených prvků. Právě ty ale byly základem původního filmu, proto by tvůrci udělali lépe, kdyby toto dílko vůbec nespojovali se jménem Hvězdná pěchota. I když pak by se na to asi nikdo nedíval...

Hvězdná pěchota (1997)

Pokud se někde mluví o akcí prošpikovaném scifi filmu, který je nabitý krvavými scénami a brouky stejně jako ironickými hláškami a scénami parodujícími nejen ostatní akční filmy, ale hlavně politiku, lidská práva, militarismus, heroismus a kdovíco ještě, vždycky si vybavím právě Hvězdnou pěchotu. Nezapomenutelná je hlavně bitva o Whisky Outpost a pohled na doslova záplavu brouků na obzoru.