Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

V mojom živote je vela idiotov a na dalších sa rozhodne pozerať nemienim.Celá relácia je jedna velká úbohosť.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Existuje v sitcome lepšie zahraná tupá postava ako Kelso? jednoduchý sitcom s obrovskou porciou vtipu,teenegerskej hlúposti a perfektnej atmosféry 70. rokov. Prvých sedem sérii sa drží na prevažne rovnakej vysokej úrovni ,posledná už naozaj nemusela byt.

Spider-Man 3 (2007)

Blbý šéf Marvelu , načo prehovárať na tretieho záporáka (Venoma) ? Len to zťažilo prácu a 3. diel neprekonal perfektný 2..Ach škoda , toto zapríčinilo aj zrušenie pokračovaní (čo viem Raimi chystal aj 4. , 5. a 6. diel), staranie sa Raimimu do režírovania a hovorenie mu kolko a aký nepriatelia budú proti spideymu v dalšom diely stáť.Tak čo už , aspoň tu máme postarané o dobrú a vizuálne krásnu akciu o ktorú teraz nie je núdza (v predošlých dieloch Spider-man absolvoval 3 súboje teraz ich bolo 5).To ale zapríčinilo to ,že charaktery (hlavne tie nové) nedostali priestor , Eddie Brock ,Gwen Stacy , Kapitán Stacy , Sandman atd.Čierny spidey sa tu ani neohrial a už išiel skola von a to nehovorím o Venomovi , súboj mohol byť proti spidermanovi dlhší , pokial ste sa s postavami v prvom diely vžili aspoň trochu do deja tú márne , nové postavy dostanú minimum priestoru a ani na pôvodné ho vela nazostáva , škoda škoda škoda.Ale predsa je to spiderman môj hrdina , akcia je kvalitná a aj herecké výkony sú dobré , len škoda tých záporov spomenutých vyššie. Tržby - $890,871,626

Spider-Man (2002)

Prvý Spider-Man , ešte dnes si pamätám ako som to pozeral po prvý krát ked som bol malý chlapec , tie pocity boli neopísatelné.Nie je to vrchol medzi komiksovými filmami ale i tak sa jedná o vynikajúce dielo.Raimi pojal spideyho trocha inak ako to bolo v komikse , tu najprv Peter spoznal MJ pokial v komikse Gwen , nieže by mi to vadilo alebo by to bolo zlé ale je to trocha nezvyk , tiež Spider-man si tu nemusel vyrábať žiadne prístroje na vystrelovanie pavučín pretože mu ich telo vyrábalo samo , toto sú jediné väčšie výčitky čo k filmu mám a to sa odrazilo aj na mojom hodnotení.Nepriatelom sa tu stáva hned spideyho najväčší a to Green Goblin v podaní herca Willem Dafoe, ktorý ho zahral neskutočne dobre.Boje sú tu celkom 3 (aj ked by sa z nich dalo vytrieskať viac pretože boli krátke) a vizuálne perfektné (na dobu kedy film vyšiel) .Tobey Maguire v roly spída super , James Franco v roly Harryho tiež a Kirsten Dunst by mohla menej ziapať.Tržby - $821,708,551

Spider-Man 2 (2004)

Perfektná práca s postavami a dejom ,že aj ked sa nič nedeje a sledujete Petera Parkera zakopávat , jest toffu hotdog, dostavat čočky od každého naokolo sa proste nenudíte a chcete viac. Nielen že je to najlepší diel Raimiho trilogie,ale najlepší Spidey vobec a s Nolanovým Temným rytierom a Whedonovými Avengers najlepší komiksový film vobec.Molina ako Octopus kraluje celému filmu spolu s podobne perfektným J.K. Simmonsom a nevinným Maguireom. Súboj na/vo vlaku už teraz vo filmovej historii ako jeden z najlepších. Tržby - $783,766,341

Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

WTF?!Prvý Král Škorpion s The Rockom je stále najlepší diel , aj ked sa táto "trojka" snaží sebeviac ju napodobniť nevychádza to.Mizerné herecké výkony , boje sú na smiech a ten trápny ,suchý "humor" si mohli odpustiť.Nesťahujte to , škoda času a nervov.

Princ a pruďas (2011)

Nechutnosť a tuposť na entú za to ale zábavná.James Franco potešil , McBride v roli neschopného brata zábavný a na dlhšiu dobu pre mňa nezabudnutelný.Moment so suvenírom z Kentaura geniálny. Tržby - $24,856,478

Na doraz (2010)

Dalšia perfetkne napísaná postava pre Downeyho , Zach Galifianakis ho úžasne doplňa, či naopak?Je to Downey čo doplňa Zacha?Ja vážne neviem, obaja boli skvelý dávali hlášku za hláškou a celý film som v podstate presmial na tých parádnych nezabudnitelných momentoch.Pre mňa jednoznačne jedna z naj. komédii čo som kedy videl. Tržby - $211,780,824

Hra o trůny (2011) (seriál)

Další seriál ktorý ma nenechal chladným kým neskončil.Každý diel vás drží v napätí "čo sa asi može stať" a popritom do vás šlahá vynikajúcu atmosféru , lokácie či vynikajúcich hercov a príbeh.Niekoho možno zamrzí absencia bojových scén (za celých 10 dielov sú ich sotva 4) ale to nevadí.Všetko čo som písal vyššie vás pri seriály udrží až do konca , bol som prekvapený kolko nečakaných zvratov seriál má , po skončení jedného dielu som si musel pustiť další pretože to čakanie by som nevydržal.Sean Bean v roli lorda perfektný. EDIT 14.4.13. seriál ktorý má kvalitu,a po Spartacovi je na 2. priečke v mojej topke. prvý krát som sa GoT dostal náhodou,a celú prvú sériu som "zhltol" behom noci a netrpezlivo čakal na 2. Tá bola rovnako kvalitná a monstrozna ako prvá , nič im nechýbalo a v podstate sa to dá považovať za dokonalé dielo. Ale to može tvrdiť človek čo nečítal knihu,tiež som to tvrdil, momentálne som na 3. knide (Boure mečú) a seriál sa čoraz častejšie odchyluje od svojej knižnej predlohy,čo može tým čo po knihách siahli trocha vadiť.Priznám sa že pocit dokonalosti z tohoto seriálu u mna opadol po prečítaní prvých dvoch kníh (čítal som ich až po dopozeraní 1. a 2. série).Ale treba sa na to pozerať aj z pohladu diváka čo knihy nečítal.Pri tomto pohlade je seriál čo sa týka hereckých výkonov , hudby, prostredia, atmosféry a deju dokonalý.Ale z pohladu čitatela už nie,aspoň čo sa príbehu týka.Mnoho odchyliek ,mnoho chýbajúcich postáv či momentov ktoré sa odohrali v 3. knihe ale boli zasadené už do 2. série ktorá opisuje hlave dej 2. knihy ,,,a takých momentov je viac. Preto netreba seriál porovnávať s knižnou predlohou , lebo seriál si tvorí vlastnú cestu i ked hlavnú kostru príbehu používa a bude musieť. pre mna je to stále na 5*

Černá smrt (2010)

Podla hodnotenia tu na CSFD som čakal viac , ovela viac.Bez atmosféry , napätia či nejakých kvalitnejších hereckých výkonov, o deji ani nehovorím škoda slov , ešte ked si vybavím tú príšernú kameru a ešte príšernejší koniec.Brr.2* za pár dobrých bojových scén a Seana Bean. Tržby - $265,318