Bez paměti (2009)

Hledala jsem film pro dnešní večer většinu těch „lepších“ jsem už viděla a tak si říkám, co se podívat na nějaký, o kterém se nepíše nic. Mysteriozní, tajemný , záhadný - nemám ráda nevysvětlitelné nebo nesmyslné, zmatené a nelogické, ale zkusíme z jiného soudku. Film byl strašně zdlouhavý a bez naděje, že to vůbec někdy skončí, hrdinka trpěla agorafobií a celý film bojuje s iracionálním strachem opustit dům a k tomu trpí všelijakými zmatenými představami. Amber Jaeger jako Sára nehrála vůbec špatně a zpracování filmu připomíná trochu Hitschcocka, čerpajícího ze strachu a fantazie, ale můj šálek kávy to není. To ovšem neznamená, že to je úplně špatný, film si jistě najde své příznivce. Něco na něm je, už jen proto, že mi zvědavost nedovolila vypnout před koncem. Nabízela se dvě vysvětlení, buď se Sárou někdo manipuluje kvůli dědictví dvou milionů nebo je opravdu duševně chorá a vyšinutá, ale nejspíš obojí zároveň. Na závěr přijde trochu překvápko, ale jestli " je vrahem zahradník“ tak to vám neprozradím, zaručeně byste nevydrželi do konce .