Nadace - Série 1 (2021) (série)

Nejdřív jsem se toho trochu bál. Přece jenom od Asimova si to půjčilo jen pár hlavních námětů a pak se tam dějí hodně "neuvěřitelné" věci. Nechci prozrazovat, ale když třeba dva lidi zničí v pohodě něco hodně planetárních rozměrů, to je dost zanedbaný technický návrh a zabezpečení. Nicméně postupně jsem se do toho zakoukal, začal se orientovat v časových skocích a bavilo mě to hodně. Už jedu druhou sérii.

Greyhound (2020)

Aneb jak udělat za pár korun (mně to teda přišlo furt jen z můstku lodi a občas záběr na model lodičky na vodě) dramatický film. Kdyby to nebyl Hanks, tak by to asi byl jen mírně zmatený film, kde občas nevíte co přesně se v té vodě a na radaru, který nefunguje, děje. Ale Hanks to drží nad vodou, abych tak mistrně řekl :-) Film víc o procesu a stavu věcí, než o nějakém bouřlivém závěru a vyvrcholení.

Prehistorická planeta - Série 2 (2023) (série)

Dávám pět i druhé sérii, už jen za tu jedinečnost, kterou takový seriál přináší. I když někteří se tam točí víckrát, asi bylo drahé to naklikat, tak se z toho musí vytěžit víc. Zdravím Mosasaura ;-)

Prehistorická planeta - Série 1 (2022) (série)

Perfektní práce. Je to tolik let, co jsem se kochal seriály ze série "Walking with...", technika a věda udělala slušný pokrok, a to už to předtím bylo super.

Terapie pravdou - Série 1 (2023) (série)

To bych nečekal, že mě takovýhle seriál (podle zdejších recenzí se tomu asi říká "feel good") chytne. Holt Harrison a Jason asi udělají své. Takže já se snad budu dívat i na dvojku, i když už tam hrozí mlácení prázdné slámy.

Flora a syn (2023)

Jako jo, vlastně jsem se dobře bavil, ale jen taková odpočinková věc. A zase jsem si připomněl, jak "irštinu" (a "skotšinu") miluju.

Invaze (2021) (seriál)

Trochu rozlítané, trochu mimozemšťani, trochu pak zombie apokalypsa, trochu nejdřív neporazitelní a pak zase lehce porazitelní, trochu snaha vytěžit z podobných věcí jako Stranger Things, ale dá se. Druhé série, zatím mám rozkoukanou, se ale už trochu bojím.

Silo - Season 1 (2023) (série)

Tak uvidíme, jestli se nám z toho časem nestane nějaká vysloveně Young Adult dystopická postapokalyptika nebo co, ale zatím je to dobré téma, výborná atmosféra, fajn herci, na druhou sérii se těším.

Osvobození (2022)

Vidím spíš negativní reakce, já bych to tak černě neviděl (vtipné). Dokonce ani černobíle bych se na to nedíval, ale bylo to místy mírně kolorované na věcech jako je oheň nebo vlajka :) Nenudilo, i když ve výsledku mi to vyšlo tak nějak na prázdno, i když hluboké téma, klouže mi to spíš po povrchu. Ale má to napětí, závěrečnou bitvu, jen trochu forma převládá nad obsahem.

Ghosted (2023)

Ale jo, dívá se na to dobře. První půlka hezký rozjezd, úsměvné, pohodové, hezky to vypadá. Pak už ale ztrácí dech, hlavní padouch Adrien Brody vypadá sice slibně, ale je to jen takový jednoduchý zloun.