Braindead - Živí mrtví (1992) odpad!

Tohle není opravdu nic pro mě. Ano, je to úchylné a nechutné, ale když je v tom smysl, třeba by to mohlo být i vtipné. Není, spíš mě to nudilo. Nějak asi tenhle druh humoru nemusím, co se dá dělat, po půl hodině jsem se cítil za tenhle film velmi trapně.

Orphan (2009)

Horor bych tomu určitě neříkal, tohle je klasický thriller. Dobře zahraný, i když se tam neděje nic tak speciálního, člověka to nenudí. Moje hodnocení znatelně poklesá vzhledem k závěru, protože ten mě dost naštval, něco takového už jsme viděli asi milionkrát a fakt to bylo trapný. A bod za Rodena :-)

Pád Třetí říše (2004)

Technicky velice dobře zvládnuté a natočené. Bohužel mě film ale vůbec nebavil. Chladné líčení hrozných událostí v závěru války na mě i vzhledem k tomu, že osudy jednotlivých aktérů většinou znám, působilo jako strohý pomalu se vlekoucí dokument, z něhož na mě nedosahovaly žádné emoce. Film si asi zaslouží vysoké hodnocení, kterého zde dosahuje, mě osobně ale nezaujal. Herecký výkon Bruno Ganze samozřejmě úžasný!

Avengers (2012)

Výborně technicky zmáknutá komiksovka. Všichni hezky pohromadě. Tenhle styl komiksů tak úplně nemusím, tady to bylo ještě nahuštěné, prolínání všech možných světů, ale kupodivu to taková blbost nebyla. Nejvíc se mi stejně líbí Starkovy komentáře. Rád se podívám i na další díly.

Život je krásný (1997)

Zpočátku to vypadá jako jedna z typických italských komedií, což je bláznivý typ humoru, který nemusím, ale film se rychle dostane do úplně jiné úrovně těžící s kontrastů. Hořkosladké, silný film.

Sedm psychopatů (2012)

Martin McDonagh nezklamal. Osobitý způsob humoru, který nemusí sednout každému. Bruggy byly lepší, ale i tohle má své kouzlo. Blbost, ale povedená!

Hrdina (2002)

Výborný film, zvažoval jsem plné hodnocení, ještě si to promyslím s odstupem času. Příběh se hezky postupně odkrývá, ale hlavně se na to moc dobře dívá. Bojové scény jsou sice trochu létací, ale ne tolik, aby mi to vadilo. Zde je opravdu každý souboj zpracován jako jakási báseň, která má vnitřní smysl, nejde jenom o to někoho propíchnout (často jde spíš o to nikoho nepropíchnout). Poetické, pěkné výtvarně, dobře zahrané, tohle mi sedlo. Důvod, proč zatím není u filmu i pátá hvězda je u mě ta závěrečná část - přece jenom to na mě působí hodně politicky, tak nějak jako - vážení Číňani, ač to tak nevypadá, vaše vláda to s vámi myslí dobře, tak nezlobte. Prostě nepřímá propaganda, už trochu za hranicí, kdy bych nad tím ještě mávnul rukou.

Jak vycvičit draka (2010)

Tak jsem se teda taky mrknul na nějaký ten animák a mám takový pocit, že jsem se nenudil ani trochu :-) Zatím nemá cenu nějak moc dopodrobna hodnotit, protože v téhle oblasti mám minimum nakoukaných filmů (možná leda nějaký ten Shrek), až uvidím pár dalších, možná i snížím trochu hodnocení, ale teď je to za 4 a za to poděkujme i Škyťákovu sarkasmu.

Ip Man 2 (2010)

Ze začátku velmi slibně rozjeté. Tohle totiž není film, kde se občas kungfí (to bude to správné sloveso, že?). Tohle ani není obyčejná mlátička, kde se jinak nic neděje. Tohle je přímo film o kungfu, bojuje se tam a zároveň se odvíjí smysluplný příběh. Donnie Yen jako Yip Man je navíc výborný, takový nějaký nesmělý hodný pán, kterého ale není vhodné zbytečně obtěžovat. Jakmile se ale objevují Britové, film upadá. Chovají se občas divně, nesmyslně, zdá se mi, že mluví a artikulují příšerně, nepřirozeně. Celý ten souboj boxera proti kung-fu bojovníkovi mi přijde ulítlý. Nejdřív Yip Man zmákne asi dvacet týpků se sekáčky, ale pak má problém s jedním hromotlukem s rukavicemi. V prvním díle šlo navíc o nějaké vyšší hodnoty, svobodu, v zemi zuřila válka. Tady jsou ty motivy mám pocit o dost níž. Horší než první díl.

Cesta domů (1999)

Ziyi Zhang je moc roztomilá, na její pěkné tvářičce tak nějak celý film stojí. Hezké záběry přírody (film je přímo podzimním výtvarným počinem), běhající Ziyi Zhang (možná toho naběhala víc než Forrest Gump), jednoduchá, ale hezká lovestory - největšími zápletkami jsou rozbitý talíř a zvýšená teplota. Snad jsem se tomu vysmál dost a můžu tedy s klidem dát nabušené čtyři hvězdičky, protože to prostě bylo skvělé :-) Pozdější edit: Nějak to ve mně zůstalo - ten rozbitý talíř, Ziyi Zhang, barevná příroda,... musím zvýšit na pět hvězd, nebudu tak přísný bručoun.