Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Upírský film ala Blade. Klasická upírská vyvražďovačka, kde stojí na jedné straně dobro, v podobě Abrahama Lincolna a "hodných" upírů a nadruhé straně podlý upírský konglomerát, který chce ovládnout vznikající USA, nebo rovnou radši celý svět. A jak to tak bývá, zase jim to nevyjde. To je ale smůla. Jak říkám, je to v podstatě Blade akorát se děj odehrává v 19 století. Nicméně oceňuji právě evidentní snahu o originalitu a vsazení filmu do historických kontextů, mi příjde jako celkem dobrý nápad, který upírské téma hodně osvěžil. Výsledný dojem je celkem pozitivní, slušně koukatelné to je a to je podstatné...

Absolon (2003)

Nemastné a neslané dílo. Lambert je zde naprosto nevýrazný, stejně jako svět kolem něho. Měl jsem pocit že pohroma v podobě viru se týká pouze nějakého zapadákova v USA.Žádný globální pohled zde nečekejte. Herecké výkony herců (včetně Lamberta) jsou hodně mizerné a dialogy jsou opravdu k pláči, stejně tak akční scény.Vyvrcholení filmu v podobě odhalení skutečnosti je neuvěřitelně stupidní, stejně tak Pearlman v podobě šedé eminence působí hodně nedůvěryhodně.Celkový dojem z filmu je dost mizerný.Je to spíš ztráta času - 20%

Agent bez minulosti (2002)

Velmi slušný... povedená akční podívaná, u které se nelze nudit. Výborný a věrohodný Matt Damon ukazuje že má opravdu široký herecký rozsah a umí zahrát téměř cokoliv. Bravo

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tohle je přesně sci-fi podle mého gusta. Obsahuje vše co mám rád. Futuristickou budoucnost, obrovskou časovou přímku, roboty a kyberstroje a velmi zajímavé zakončení, zahrávající si s postfuturismem či přímo postapokalismem, kdy se s lidí stávají pouhé fosílie. Když k tomu přidáme dobré herecké obsazení a jméno Steven Spielberg nemohlo to dopadnou jinak, než na kvalitní 4*.

Alexander Veliký (2004)

Pěkný film s dobrým hereckým obsazením a zajímavým dějem.Atmosféra doby 500 let před Kristem je zachycena dobře a věrohodně.Film však ničím nepřekvapí, nevybočuje z žánrového průměru, není ničím inovativní.Navíc boje , které se snaží být megalomanské a impozantní jsou spíše nepřehledné a chaotické.Navíc je to celé zbytečně dlouhé a zjevně natahované, aby se dosáhlo požadovaných 3 "velkofilmových" hodin.Bohužel těchto kvalit Alexander nedosahuje. Prostě je to průměr, ale určitě stojí za shlédnutí, zvlášť pro příznivce historických filmů. 60%

Alf (1986) (seriál)

Alf vždycky uměl dobře pobavit.

Aljaška v plamenech (1994)

Nudné dílo, nicneříkající, rádoby mající hlubší pointu.Segalova režije je příšerná, stejně tak i " jeho " indián bojující za všechny dobré proti všem zlým.Nic neobvyklého v tomto žánru.Ale zde se to nějak celý spatlalo dohromady a je z toho koncentrovaná nuda, prokládaná segalovými boji, které jsme viděli už tisíckrát jinde.Ruce co nejdál od toho. 20%

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Nevím moc co k tomuto polo-animáku napsat, snad jen to, že sice je to celkem srágorka, ale díky svým dětem pro to mám tak trochu slabost. Musím se tu zkrátka přiznat. :-D

A máte nás, holky, v hrsti (1980) (TV film)

Příjemná a pohodová TV povídka, navíc docela vtipná a dobře zahraná. Menšík měl dar, že i z průměrných příběhů, dokázal svým vypravěčstvím, udělat nadprůměrnou podívanou. Tato povídka je toho důkazem.