Kam čert nemůže (1959)

Můj oblíbený oddechvý film, u kterého si vždycky zarelaxuji a příjemně pobavím. Zajímavostí je, velmi dobré herecké obsazení a to nejen v hlavních rolích. Setkat se tu můžeme s mnoha budoucími velikány našeho filmu. Navíc režie pana Podskalského je zkrátka kvalitní a dobře odvedená práce.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Vtipný a zábavný film, přetékající humorem pánů Svěráka a Smoljaka. Je pravdou, že člověk musí mít rád, ten "zvláštní" Cimrmanovský humor, aby se mu tento film líbil. Pro příznivce, jednoznačně výborná zábava.

Šakalí léta (1993)

Šakalí léta mám rád, díky té neopakovatelné atmosféře 60tých let a tím lehkým a příjemným nadhledem, který tento film nad touto dobou má. V době svého vzniku, se určitě jednalo o lepší produkt naší kinematografie, kdy nevznikalo mnoho dobrých filmů. Myslím si že víceméně začínající Hřebejk, odvedl dobrou práci a i dnes, po letech, se jedná o příjemnou a svěží, hudební podívanou.

Návrat Sommersbyho (1993)

Zajímavý, mírně poutavý a příběhově neotřelý filmový počin, který nadruhou stranu naráží na dějovou vlažnost a přímočarost. Nevím přesně, jak se k hodnocení tohoto filmu postavit, jelikož to není přesně šálek mého čaje. Když to budu brát podle svého indexu návratnosti se k filmu, tak by měl dostat 2 hvězdy. Film jsem viděl tuším 2x a to necíleně a víceméně náhodně a nic mě na něm nezaujalo tak, abych ho někdy sám vyhledal a znovu se na něj podíval. Nadruhou stranu je fér, přidat ještě jednu hvězdu, za poměrně slušné herecké obsazení, scénář a dobře zvládnutou režii.

Tajný agent Jack T. (1997)

Všechno potřebné k Segalovi, jsem okomentoval v jeho prvních filmech. Tímto a následujícím brakem, se myslím již nemá cenu vůbec zabývat, jelikož se jedná o filmy, které velmi silně rotují okolo hodnocení odpad.

Těžko ho zabít (1990)

Myslím si, že každému je jasné, že všechny Segalovi filmy, jsou opakováním toho samého, jenom v jiných kulisách a s jinými herci. Když to celé začínalo, bylo opravdu na co koukat. Segal jako neporazitelný a surový obhájce zákona fascinoval. S nikým si nebral servítky a každý na svojí zločinost při setkání s ním doplatil naprosto krutým způsobem. Ano bylo to zajímavé a proto si jeho prvotní snímky zaslouží poměrně vysoké hodnocení i když jde v podstatě o klasické béčkové akční filmy, okořeněné o ono zmiňované surové násilí. Postupem času ovšem celá Segalova bulbina splaskla rychlostí propíchnutého balónku. Ale co naplat, tohle si 3 hvězdy určitě zaslouží.

Nico - víc než zákon (1988)

Chtě nechtě, při vzpomínce na ty doby, musím zde určitě napsat, že Segal byl vlahým větříkem, který rozčeřil stojaté vody tehdejšího akčního filmu. Jak rychle přišel, tak bohužel už rychle neodešel, ale natrvalo se usadil, aby vyplodil možná jedny z největších kravin co filmové nebe poznalo. Možná i proto nakonec skončil u video snímků, jelikož dostal zákaz tenhle jed popouště na stříbrné plátno. Ale Nico, i když se jedná řemeslně o průměrný snímek, hodnotím poměrně kladně, protože přeci jen přinesl něco nového a do té doby nepoužívaného. A to Segalův styl boje Aikido, který spolehlivě likviduje jakéhokoliv nepřítele jedním chvatem. Možná to někumu příjde divné, ale mě se to zkraje opravdu líbilo.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Další nepovedený film, snažící se svézt na populární vlně komiksových filmů. Film nenabízí nic co by ho dělalo nadprůměrným a je to zkrátka zbytečná akčně/komiksová podívaná, která mě téměř ničím nezaujala. Jedinou trochu světlou stránkou filmu je pěkné zpracování a efekty, což je ale dnes naprostým standartem, takže na vyšší, než dvouhvězdičkové hodnocení to nestačí.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Na dvojku Residenta jsem se docela těšil a to z toho důvodu, že jednička byla povedeným napínavým hororovým filmem. Něco podobného jsem i čekal od pokračování. K mé smůle jsem zažil velké zklamání. Evil dvojka se metamorfoval do prachprosté tuctové akční vybíječky, kterých máme "na skladě" nepřeberné množství. Tento film nemá co nabídnout a od začátku do konce na mě působil prázdně, vyumělkovaně a hlavně nehororově. Atmosféra jedničky je někde v nedohlednu. Chtěl jsem udělit jednu star, ale nakonec se mi z nějakého podivného důvodu zželelo a dal jsem ještě jednu navíc. I když jsem přesvědčen, že si za tu hrůzu co film předvádí, ani dvě hvězdičky nezaslouží.Možná ano, ale jen s odřenýma ušima.

Pach krve (2003)

Kanibalističtí humanoidní stvůry, ukrytí někde v hlubinách temných hvozdů, čekají na nevinné a ztacené oběti, které se jim připletou do jejich "revíru". Na první pohled se to může zdát, jako zajímavý popis dobrého hororového filmečku. Ale skutečnost je jiná. Film je nezajímavý, nudný a přitom rádoby "brutální" krvák . Zrůdičky působí nevěrohodně až komicky. Hledal jsem tam nějaké napětí. Samozřejmě marně. Klišé střídá klišé na spustu věcí si dopředu můžete rovnou odpovědět sami. Film nemá čím překvapit a co nabídnout divákovi hledající skutečnou mrazivou podívanou. Celé to je jenom další podprůměrný "hororový" snímek do počtu.