Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ztracený svět je typický film z povinnosti, tedy film, který těží ze slávy svého předchůdce a snaží se z ní vytřískat vše co ještě vytřískáno nebylo. Bohužel na úkor kvality. Popravdě, já mám pro JP2 trochu slabost, což je dáno tím, že jsem fanoušek všeho co se dinosaurů týče. Ale slabiny filmu vnímám celkem jasně a nedivím se mnoha kritickým komentářům.

Žbluňk! (1984)

hezká romantická komedie, místy trochu nudná, místy velmi zábavná.V podstatě nevybočuje z průměru amerických komedií.Mladej Tom Hanks je Cool.65%

Železní andělé (1987)

Tato Hongongská řežba vždy patřila k mým oblíbeným. Naprosto ultimátní akce, plná výbuchů, střelby a bojových umění. Co víc si od takového snímku přát.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Stará láska nerezaví :-)

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Pro mě klasika, která velmi vtipně glosuje ideál manželského soužití a rodiného života vůbec. El Bunda je prostě borec jak má být. Prototyp flákače, ochmelky a smolaře :-). Co víc si přát.

Ženy od hluboké řeky (1981) odpad!

Tento film je jeden velký error....naprosto k ničemu a hlavně o ničem...pár "morbidních" záběrů tohoto braku má být kořením, ale místo toho je hnojem tohoto filmu. Před totálním odpadem ho nezachraňuje vůbec nic. Na ty hnoji a zalez....

102 dalmatinů (2000)

Nemám tuhle minisérii o dalmatínech vůbec rád. A to mám psíky docela v oblibě.

1917 (2019)

řemeslně bravurně natočený film, byť je to tak trochu variace na Vojína Ryana, s kulisami první světové války. Nicméně film je natočenej podle skutečných příběhů a tak není třeba nevěřit, že se obdobných příběhů stalo kvanta. Atmosféra úzkosti a sklíčenosti války se podařila na plátno převést velmi dobře a je to hlavní deviza filmu. Kdyby to bylo ještě okořeněno o opravdu pořádnou bojovou scénu z bojiště a zákopů, bylo by to na pět hvězd. Prostě svištění kulometných kulek a ostřelování mohutnými artileriemi a tisíce padlých, to k první světové patří, jako prdel na nočník. Velká škoda. Takhle je to spíše komorní, válečné drama. Ale i tak, velmi slušný čtyři hvězdy.

2012 (2009)

Nemůžu si pomoct, ale já mám tyhle Emmerichovi filmy, čím dál tím víc rád. :-) Šablona zůstává nezměna, jen se mění kulisy a rozsah. Patos, klišé, předvídatelnost, vtip a nadsázka, zkrátka vše co je pro jeho filmy příznačné, je zde ještě příznačnější. Přesto se právě u takovýchto filmů dokážu, s plným popcornem v ruce jedné a se spritem v ruce druhé, náramně bavit. A skutečně bez jakýchkoliv výčitek můžu říct, že jsem se bavil celou dobu. Co je jisté, že takováto světová destrukce, tu prostě ještě nebyla. Co bude příště? Sluneční soustava? Galaxie? Nechám se překvapit :-D

23 (2007)

Jim Carrey by se měl věnovat jiným filmům, než takovýmto hloupostem, které se sice tváří, že jsou o něčem, ale ve skutečnosti jsou úplně o ničem. Nevadí mi, že se Jim Carrey snaží o jinou polohu, než komediální, jelikož na tom poli už značně vyčpěl. Přesto by měl volit opatrněji, aby se nestávali podobné přešlapy, jako v případě filmu číslo 23. Podle mě je to zkrátka nemastná slátanina, u které jsem jen doufal, že už brzo skončí a nebude mě dál trýznit. Bohužel.