Miss Marple: A Caribbean Mystery (1989) (TV film)

Také dalši adaptace klasické detektivky Agathy Christie s Joan Hickson v roli slečny Marplové dokazuje, že tahle verze je prostě nejlepší. Karibské tajemství je z mnou doposud viděných dílů rozhodně nejlepší, a není se čemu divit. Exotické prostředí, řádně rafinovaná zápletka, naprosto dokonale přesná a nepřekonatelná Joan Hickson (které tentokrát sekunduje Donald Pleasence), skvostná atmosféra, stopáž úplně akorát. 85%. Znělka je nádherná a nádherně vlezlá.

Agatha Christie: Proč nepožádali Evanse? (2022) (seriál)

Královna detektivek se dočkala další povedené adaptace. Agatha Christie dopadla v rukou Hugha Laurieho tak dobře, že o moc lepší už ani být nemohla. Překombinovanost děje je pak dána předlohou, jinak jde ale o velmi sympatické převedení látky na obrazovku. 75%. Více zde.

Prehistorická planeta (2022) (seriál)

Putování s dinosaury má zatraceně vynikajícího nástupce! Attenborough, Hans Zimmer, BBC, reálná příroda, možnosti současné animace, dinosauři. Ne, tady se v zásadě nemohlo pokazit vůbec nic. Prehistorická planeta je další dokumentární masterclass a je úplně jedno, že o dávno vyhynulých tvorech. Stejně to nepoznáte. 95%. Více zde.

Maigret - Maigret a Severní hvězda (2005) (epizoda)

Poslední Maigret. Bruno Cremer je pořádně pohublý a nemoc na něm je už vidět, nicméně na výtečném hereckém výkonu mu to pranic neubralo. Samotná epizoda je pak hezky komorní, zápletka tradičně zajímavá s perfektně vykreslenými postavami a výbornými výkony. Velká škoda, že tahle série už nemohla pokračovat.

Maigret - Maigret a sedm křížků (2004) (epizoda)

Povedená adaptace skvělé předlohy. Jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Kdyby byl poslední, slušelo by mu to víc. Výtečná hudba a zatraceně úmorně letní atmosféra.

Maigret - Maigret a společnice (2004) (epizoda)

Výborná hudba, fantastické dialogy jdoucí ruku v ruce s tradičně vynikajícími hereckými výkony všech zúčastněných i působivou atmosférou. Další epizoda, jejíž sledování bylo vyložená radost.

Maigret - Maigret v rodinném penzionu (2004) (epizoda)

Opět působivá dobová atmosféra a báječná postava paní majitelky. Tenhle pro Maigreta docela osobní díl mi ale přišel slabší. Naštěstí slabší v tomhle případě znamená jen méně dobrý. Fanoušky Maigreta a klasické detektivní školy jistě nezklame.

Maigret - Maigret u lékaře (2004) (epizoda)

Pan Pondělí je kratičká povídka, a o to je tahle její povedená adaptace lepší. Naprosto výtečná hodina a půl, nádherná atmosféra, tradičně výtečný Bruno Cremer, zajímavý případ a originální vražedná zbraň. Co chtít víc? 85%.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho (2022) (seriál)

John Wayne Gacy je jeden z nejvíce fascinujících a zároveň nejodpornějších sériových vrahů a Netflix opět potvrdil, že mu tenhle typ dokumentů jde na výbornou. Tentokrát je zpracování ještě o něco přívětivější, než třeba v případě Bundyho - tři díly jsou úplně akorát, takže se nedostaví pocit zbytečného natahování. I v těch třech hodinách je řečeno naprosto vše, dokument je informačně pestrý a po vizuální stránce a stránce zpracování naprosto perfektní. Jistě tak není žádným překvapením, že vašim zrakům doporučuji (ač to není nic příjemného, je to skutečně nesmírně zajímavé, autentické výpovědi přeživších a příbuzných obětí samozřejmě nescházejí) a já se těším, že Netflix brzy přinese další obdobný dokument. 90%.

Maigret - Maigret a muž s jednou rukavicí (2004) (epizoda)

Pozdější díly Maigreta jsou skutečně lepší, ostatně tenhle díl je toho dalším důkazem. Základem jsou samozřejmě vynikající předlohy Georgese Simenona, bez Cremera by Maigret byl také poloviční, a když se to vše opět spojí s tradičním složkami, které tento seriál nabízí, dostaneme další kvalitní, příjemnou, milou a odpočinkovou podívanou. 75%.