• Pohádka
  • Rodinný

Sex ve městě (1998) (seriál)

Mnohým z nás vadí mluvit o sexu, mnohým z nás vadí tento seriál a je to možná proto, že jsme se v některých scénách poznali. Příběhy natočené z čistě ženského hlediska málokdy nadchnou oko chlapa, takže ani moc nepřekvapí, že většina mužů ho jednoduše strhá. Můj manžel se na tento seriál rád dívá se mnou, celou dobu se chechtá a baví, ale nikdy by nepřiznal, že se mu to líbí. Zvláštní...

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Jako bych v té době žila, jako bych sama ten děj prožívala. Zpracování příběhu, které mne nadchlo a nahodilo vysokou laťku. Když jsem pak viděla Pýchu a předsudek natočený v r. 2005, nedalo se to srovnat. Nevím, čím to je, ale tahle verze mne bavila od začátku až do konce, včetně slizkého bratránka pana Collinse.

Ďáblice (1989)

Lehce nenáročná komedie o pomstě manželovi, který odešel za jinou. Moc dobře zahrané. Místy některé scény připomínají spíše parodie na romantické filmy. Ale 3 hvězdičky si rozhodně zaslouží.

Klub odložených žen (1996)

Aneb, jak 3 naštvané exmanželky vrátily úder. Moje srdcovka. Tenhle film mi vždycky zvedne náladu. Při rozhovorech se známými jsme došli k závěru, že každý z nás se v tomhle filmu pozná. Rozhodně doporučuji!

Lži a zrada (2005) (TV film)

Nic, co by nadchlo diváka. Celou dobu jsem měla pocit, že: tohle už jsem někde viděla a od poloviny filmu mi bylo jasné, do koho se hlavní hrdinka zamiluje a kdo bude ten "zlý". Druhý den jsem si nemohla vzpomenout na název filmu.

Panenská královna (2005) (TV film)

Tendo dvoudílný film mne naprosto dostal. Je to natočeno tak úžasně, že příběh diváka vtáhne do děje a nepustí ho až do samého konce. Skvěle zvládnuté role, krásné kostýmy, úchvatná a naprosto výstižná hudba. Kdyby to šlo, dám i 10 hvězdiček.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Další díl opět nezklamal. Navíc se částečně odehrával i v exotickém prostředí, což mu přidalo na přitažlivosti. Bridget se v něm dostane do hrozného průšvihu, ale ten "pravý" ji v tom nenechá. Už se těším na pokračování.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Skvělá komedie. Úžasná Renée naprosto přesvědčivě zvládla roli věčné smolařky s třicítkou na krku a prázdnou náručí. Také se mi moc líbil nápad do hlavní mužské role obsadit právě Colina Firtha, který, jako pan Darcy, zazářil v seriálu podle knihy Jane Austen, jejíž děj byl právě námětem této komedie.

Frekvence (2000)

Ze začátku je děj dost nudný, ale jakmile si syn uvědomí, že může změnit historii, nastává super jízda a divák se nemůže odtrhnout od obrazovky. Moc zajímavé téma.

Láska přes internet (1998)

Skvělý film. Jsou v něm úžasně napsané dialogy. Rozhovory hlavních hrdinů mají jiskru, ať už se hádají, píšou maily nebo si domlouvají rande. Nevím čím to je, ale tenle kousek mi vždycky zvedne náladu.