Mulholland Drive (2001)

Díval jsem se na tento film asi 3x a pokaždé jsem jej pochopil jinak, a právě tohle je na něm úchvatné. Pod zástěrkou hlavolamu jsou krásně vyobrazeny lidské životy, které navíc s hudbou Silencio, krásně vyplavou na povrch.

My dva a křen (2006)

Komedie, tak trošku ze života, výkon herců byl dobrý, scénář taktéž, takže není důvod řadit mezi podprůměrné.

Nabít a zabít (2006)

Velmi dobrý thriller, který má výborný scénář a k závěru filmu to řádně vybalí. Myslím, že zápletky a gradace filmu jsou výborné, navíc začíná stylovým úvodem, kde titulky jsou zobrazeny na zkrvaveném linkovaném papíře a obsazením herců jako Freeman, Willis a Lucy Liu dostává film ještě větší šťávu.

Nauka o snech (2006)

Takže začnu od konce: Nauka o snech je pro mě jako nějaký stupidní déčkový film z letní filmové školy od nějakých studentů, kteří si před tvorbou dali jointa, a to ještě pořád nesahá ani po kotníky českému filmu "Brak". A fakt, že někdo obsadí skvělého herce (Bernal) do propadáku z něj pořád neudělá dobrý film.|Příběh - ...on se vrací do rodného města a začína zde pracovat, poznává nové lidi, bla bla... - to už jsme viděli všichni asi na 6 tisíc způsobů, nicméně námět není špatný, já jen, že nic revolučního se ve scénaři nekoná.Pokračování: Stephan si zalehne do postele a usíná, škoda, kdyby neusnul mohl by z toho být dobrý film, zde začínají ty stupidní (rádoby revoluční) tzv.sny.|Zde se bohužel z celkem dobrého filmu stává totální blábol, jelikož sny nemají nic společného s jeho životem - je to snůška nesmyslů, které mohl vymyslet jen zhulený jedinec (mluvím o kýčovině typu kartonová kamera, papírové město, koupel z obalů od bonbonů a spoustu dalších kýčovin, které si teď nevzpomenu). |Závěrem: Nauka o snech je vlastně film o ničem -ano o ničem, nesnažte se mi namluvit, že se jedná o stavy mysli apod. - to umí jen Lynch a srovnávat Nauku o snech s Lynchem je směšné. Kdybych měl nominovat nějaký film na "Propadák roku", tak Nauka o Snech je u mě jasný favorit. Jedna hvězdička a se zavřenýma očima, spíš 0,5/5.

Nepřítel před branami (2001)

Opravdu strhující úvod, ale pro mě i závěr. Průběh, kdy po sobě jdou jeden ostřelovač versus druhý mě naprosto dostal a závěr filmu, kdy kamera najede na oběšeného Sašu jen ukazuje jak krvavá byla bitva u Stalingradu.

Next (2007)

Typický skoro béčkový thriller dnešní doby, rychlá akce, výbuchy, střelba, rychlý spád, konec. Neurazí, nepřekvapí.

Obchodník se smrtí (2005)

"Drsnej svět, kde se hádaj kvéry, tady není místo pro amatéry/charaktery". Část této věty ve filmu dokonce padla. Unikátně vyobrazená problematika týkající se válek. Všichni jsou jen obchodníci. Obchodníci se smrtí. Nijak jinak než *****.

Osudový dotek (2004)

Velmi dobře natočené, příběh dokonalý, vyobrazení různých životů a "jak by to mohlo nedejbože/díkybohu být" je až moc realistické, ale bohužel v půlce filmu se autor trošku ztrácí a způsobuje zmatek, ale možná to tak chtěl. Navíc se film nezastavuje a nabírá neustálou gradaci.

O život (2007)

Velmi špatný a velmi nedoladěný film. Nevšimnul jsem si ani zde probíraného dobrého hereckého výkonu a dobré režie, možná mi pod tímto nesmyslným příběhem tyhlety věci unikly. Naprosto pominuté základní logické provázanosti, například: proč by v dnešní době někdo šel pešky lesem v noci, když má každý taxikář GPS, když má u sebe dva mobily a když má u sebe peníze atp. Zmatená povídačka, která se dá sledovat tak nějak napůl a mít ji puštěnou jako kulisu, jako plnohodnotný film určitě ne.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Skoro lepší jak novodobý Souboj Titánů. Kdybych šel do kina na tohle namísto Souboje Titánů udělal bych určitě líp.