Bezva vejška (2006)

Jasně že je to absurdní, bláznivé, nereálné... Ale je to dobrá pohodová zábava a v rámci teenagrovské komedie originální film. Žádné nechutnosti a chlípnosti o sexu. Film si na nic nehraje, jeho úkolem je pobavit a zaujmout na 90minut. Což se podařilo. Prostě taková blbina, která nenudí, na kterou so dobře dívá a člověk se odreaguje od všech starostí a problémů. Nějaké té střídmé romantiky se nám taky dostane... Film jsem viděl už třikrát a vždycky jsem se pobavil. U mě za 4* ikdyž vím že je to možná víc, než si zaslouží.

Lovci duchů (2005) (seriál)

1.série: 3* Seriál využívá různých legend a pověstí takže je i dost zajímavý... Herecké obsazení je výtečné a vhodně zvolené = bratři jak se patří... Hudba je pro mě skvostem. Jinak ale seriál probíhá ve stylu akt x. Máme tu epizody tvořící hlavní dějovou linii, kterých je tak nějak poskromnu a pak mnoho epizod, které pouze vyplňují prázdné místo. Ne že by tyto epizody byly špatné, jsou dobré, příjemné a zasvěcují nás do problematiky lovení duchů a zla a mají své opodstatnění a dobrou atmosféru. Ale celkově to působí spíše průměrně navíc mnoho témat jsme již tak nějak viděli jinde. 2.série: 3* Série probíhá v obdobném duchu, avšak epizod s hlavním dějem točící se kolem démonů je tu trochu více a děj se nám hezky rozvíjí. 3.série: 4* Ve třetí sérii je již mnohem více epizod točících se kolem hlavního děje, který se posouvá dál. Seriál šel jednoznačně nahoru a působí promyšleným vyváženým dojmem. Možná že tomu pomohla stávka scénáristů, neboť série má jen 16 dílů a tak není zbytečně natahována. 4.série: 5* Čtvrtá série je dost překvapující. Hlavní dějová línie se rozrůstá a posouvá nás dál a dál hlouběji. A to pozor neodtrhává se od původní zápletky! Naopak prohlubuje i děj z prvních řad a pilotního dílu, rozvíjí věci z předešlých řad, které byly tak nějak nakousnuty, nebo jsme si mymsleli že se jednalo o samostatný díl, s čímž se u jen tak nějakého seriálu po 3 sériích nesetkáme. Čeká nás tu plno překvapení i odpovědí. Podíváme se i na události odehrávající se před pilotem. Díky této sérii se seriál posouvá o příčku výš, získává zajímavý netradiční styl i zápletku a již tak nevykrádá podobné tituly ve vedlejších epizodách, kterých je tu navíc opravdu minimum. Seriál již není tak prostý a jednoduchý, ale působí opravdu promyšleně, specifikovaně a využívá naplno svého potenciálu. 5.série: 4,5* Děj využívá opět prvků děje i postav z předchozích sérií, což je jen dobře. Hlavní děj pokračuje dál a je opravdu výživný a zajímavý hodný hodnocení za 5*. Jediné co mi ale vadí je to, že hůmor bratrů, který byl dříve vhodně zvolený pro dané pasáže, případně byl využit ve speciálních dílech, je nyní zahrnován i do pasáží, které tento neduh až ničí. Ona napjatá situace je přeražena nějakým gagem. Finále bylo strhují a tak trochu i uzavřelo děj, takové ideální finále na konec seriálu... Tak uvidíme jak to bude dál.

Opravna vraků (2004) (pořad)

Výborná zábavná reality show. Někdo si řekne takových tunerských pořadů je plno, ale konkrétně takovýto je jen jeden. Namísto pimp my ride a jim podobným jsou zde opravovány důležitá a citová auta, která mají pro majitele opravdu nějakou hodnotu. Majitelé aut nejsou jen tak ledajací týpci co chcou machrovat, nebo si zadarmo opravit auto, ale lidi se srdcem pro které má výsledek nemalou hodnotu. Kupříkladu se zde setkáme i člověkem co si chtěl opravit jeho vysněného Mustanga, ale později ochrnul na nohy. Lidi z opravny mu auto vytunili a opravili a přispůsobili pro vozíčkáře. Další má auto již přes několik generací a chtěl by ho dát synovi, ale auto je v žalostném stavu a na opravu sám nestačí. Výborný díl je také ten kde si pohrají s autem vůdce opravovny Foose, který se k opravě nikdy nedostal, protože opravuje stále auta druhým. Seriál v tomhle útočí na city. Styl seriálu je takový, že si z majitele navíc ještě vystřelí a o opravě majitel ani neví. Co se týče tuningu tak ten zde má logiku, střídmost, vkusnost a praktické využití... Žádné přehnané audio a video systémy, které zaberou celý kufr a zadní sedačky, žádné nepraktické nízké bumpery. Navíc tito lidé chcou využít nejvíce originálních dílů, aby auto neztratilo svoji osobytost a původní styl. Auto tak spíše modernizují. Hlavním vůdcem je Chip Foose, který je třída ve svém oboru a průmyslovém designu. Design není udělán jen tak, ale je konzultován s nějakým členem rodiny, nebo kamarádem, který majitele dobře zná - tedy ví jaká barva se mu líbí, jaké prvky se mu líbí a nelíbí atd. Opravují se nejvíce americké muscle auta, nebo veterány a nebojí se zajít nijak daleko a rozmontovat auto do šroubku, aby zjistili jestli jsou části opravdu opotřebované, nebo stačí renovace. Rozeberou i klidně celý motor, když je to potřeba... Dávám 4*

Sintel: Příběh draka (2010)

Tento kraťas mě úplně dostal... když jsem ho viděl poprvé byl jsem uchvácen. Zajímavý dojemný a dost smutný příběh dle mě nemůže nechat nikoho chladným. Film je dospělej a útočí na city. 14minut uběhne tak rychle, že je vám to málo.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Film je stejný, ale vlastně tak jiný. Sice nemá už tak vánoční náladu. Je akčnější, hudba je taková průdernější a je jakýmsi kompromisem a mezi krásnou hudbou z jedničky a akcí ze dvojky, takže se dobře hodí, ale už to není ono. Ve filmu je již mnoho nelogických věcí, ale pořád se to dá snést. Prostředí velkoměsta New Yorku, snobského hotelu a polorozbořeného domu jednoduše není tak hezké. Nicméně celkově je to příjemná, zábavná podívaná, která nenudí a aspoň to nepůsobí trapně jak přes kopírák. Ikdyž v některých věcech je film tak stejný a vykrádá sám sebe, přesto je tak nějak jiný. Důstojné pokračovaní jedničky za 4*.

Sám doma (1990)

Copak to jde, nedát plnej počet, když se na film dívám každej rok a ještě pořád se na něj dokážu každej rok těšit? Ve filmu jsou věci logické a promyšlené a zároveň některé nelogické. Ale u míň logických scén je přebije nadšení a hůmor, takže je vůbec nevnímáte. Ve výsledku je to perfekt. Hudba geniální a vždy vyvodí vánoční náladu. Herecké výkony vynikající. Postavy výborné, rozmanité a vhodně zapadají do děje. Dojemný a skromný konec. Takovéto kvalitní rodinné filmy se dnes již netočí. Schálně si odpovězte na otázku. Který hraný rodinný film (ne pohádka) za posledních 20let dokáže takhle zaujmout, pobavit, nadchnout, navnadit vánoční atmosféru a přitom není trapný, moc dětský a hloupý? Zaručená vánoční klasika, která vznikla již v roce 1990 a ani po tolika letech nezklame. Zasloužených 5*. Pár vybraných hlášek, které každý zná: Kašlu na to, půjdu na runway a stopnu si letadlo. [-] Jo děti mají ze tmy strach. Ale ty se taky bojíš tmy Marve, to je jasný. Nene [-] Odjeli jste někdy na dovolenou a zapomněli dítě doma? Ne. Ale já zapomněl svýho kluka v pohřebním ústavu, když mi umřela žena. To bylo taky hrozný. Totiž byl tam celej den sám s jejím mrtvým tělem. Ale byl dobrej za takových 6, 7 tejdnů... No snad bychom měli obrátit list.

Na vlásku (2010)

Bohužel nemůžu dát 5* z jednoho jediného důvodu, a tím jsou písničky. Já prostě tyhle muzikálové písně ve filmech nemusím. Nějak mi narušují vždycky děj a přijde mi to pak moc dětské a že jen protahují samotný film. Pokud chcu slyšet muzikálové písně tak jdu do divadla... ve filmech si chci užít děj a pohádku. Jinak jsem zcela spokojen a i mile překvapen. O téhle pohádce jsem vůbec neslyšel, nebo ji nějak záhadně přešel... Furt jsem slyšel jen o Shrekovi 4, Ja padouch, Megamysl a spol, a o tomto kvalitním animáku ne. Takže pro mě nečekané překvapení. Příjemná hezká animace. Krásný, kouzelný, pohádkový svět. Dobrý a příjemný, nevtíravý pohádkový děj. Vtipné gagy od povedeného oře Maxima a chameleona Paskala stály opravdu zato a navozovaly pocit moderní pohádky ala Shrek. Vtípků a hlášek také nebylo málo. Princezna Locika měla doslova své kouzlo a vlastně všechny postavy byly hodně sympatické a nenudili. O akci také není nouze. Prostě vše bylo příjemné, moderní a hezké. Jen ty písně mi to vždy kazily... Myslím že by stačilo kdyby jich bylo jen pár, když zlatovláska kouzlila. Takhle musím dát za 4*

Mrazík (1964)

Souhlas se všemi co dali 1*. Tento kult nepochopím. Je to nevkusné, trapné, úchylné, hloupé, kýčovité a nehezké! Nepochopím co se na tom lidem líbí a jak to můžou vitět více, než jednou, natožpak každý rok. Pohádka se mi nelíbí a nikdy nelíbila! A v televizi to dávají rok co rok a ještě v hlavní vysílací čas... NE

Lovecká sezóna 2 (2008)

Byt to 20minutovej kraťas tak to snesu. Ale jako celej film? NE. Bylo to utrpení. Lovecká sezóna bez lovců? Co to? Navíc hlavní postavičky z prvního dílu vidíme asi tak polovinu doby celého filmu. Zbytek patří psům a celé je to vlastně o psech. Název je jednoduše převzat z prvního dílu, aby nalákal lidi a děti, ale je to přitom úplně o něčem jiném. Příběh je tak strohý a tupý, že to snad ani není možné. Vtipy a hlášky nikde. Trapné. Strašná nuda... Na to, že má film čistého času jen 67minut je až neskutečně dlouhý a nekonečný. Ke konci filmu jsem i spal. Že je film pro děti? Ano beru, jenže by mohl trochu pobavit i dospělejší. Tento film je tak pro děti do 7 let! Nechápu jak to tady může mít cca 51%!!! ČSFD jde dost ke dnu, protože zde je vidět, že mají právo hlasovat i lidé kteří neobjektivně zvedají hodnocení. Když někdo filmu napálí 4hvězdy a že se pobavil jak nikdy díky tomu, že je ve filmu pes se jménem Buřtík, tak myslim není co víc dodávat... Hodnocení 1* a to jen kvůli dětem.

Rio (2011)

Film je opravdu překrásně naanimovaný a hezky barevný. To je asi jediný klad. Příběh hodně průměrný. Vtip? Já osobně jsem se nezasmál ani jednou, takže pro mě bez vtipu. Hudba? Zpívání od samotných postaviček, jakožto jakési muzikálové variace, mě vždy narušilo samotné sledování a přišlo mi to trapné. Film je hodně dětský. Já se teda moc nebavil. Hodnocení 2*, možná 2,5* ale víc tomu nedám.