Vánoční prázdniny (1989)

Krásná klasika, kterou jak jinak dokáže zabít jen tv -za letošní dabing na Primě by potřebovali zmlátit veverkou --- ale brutálně!

Neviditelný na útěku (1992)

Ve své době slušný triky - ba co dím až nadprůměrný - škoda jen, že podle mě Carpenter by neměl točit komedie ... byt povedené. Kazí to imáge.

Upíři (1998)

Skvělá zábava, která sice ze začátku slibuje víc než může dát, ale Woods se snaží co to de. Ke konci jakoby docházela "čerstvá krev" - nicméně spousta Carpenterových vychytávek (vypalování kousance rozpálenou hlavní apod.) dává tomuhle to správný odlehčení, škoda že druhý díl s Bon Jovim mu nesahá ani po první špičák - byt bezostyšně vykrádá ze svého předchůdce co se dá včetně plakátu.

Big Lebowski (1998)

Pokud nepracujete denně 12 hodin v bowlingový herně - tenhle snímek nikdy nedoceníte - to mi věřte - nebo si rovnou napište nulu!

Moucha (1986)

Klasika - kvůli kterým jsem přestal mouchám trhat nožičky...

eXistenZ (1999)

Nezbývá mi než smutně konstatovat, že Cronebergh už sice není takovej "úchyl" jako bejval (snad si to trochu polepší Pavoukem). A tak trochu ukázal jak natočit zajímavý sci-fi "alá" Matrix, bez hory pixelů - teda až na tu dvouhlavou ještěruchu - ale ta mohla bejt klidně gumová a účel by splnila stejně ne-li líp. Každopádně představa těch hejbavejch konzolí a bioportů - zbraní na zuby je místy šikovně mrazivá. Dafoe je milé překvapení - tak hrajem - nebo ne?

Z pekla (2001)

Film, který vás namlsá na svou první polovinou a skvělou vizuální stránkou (kamera, střih, Praha) aby vás v závěru odkopl a nechal vás přemýšlet proč je jeho závěr tak "chudý" jak je vid Bilbo?

Mutant (1995)

Béčko, které se jedním z chapadel sápe po nožičce od A ale bohužel má málo síly k takovýmhle výkonům.

Útěk do Mexika (1994)

Možná trošku horší než origoš, ale Steve měl kliku že se mu tam nemotal Madsen v zrzavý paruce - proboha koho tohle mohlo napadnout?

Mutant 2 (1998)

Asi sem se spletl - myslel jsem si že to bude jakžtakž jako jednička - jenomže sem prostě zapoměl na pravidla "dvojek" a to mám za to...snad mě nezabijou. Ovšem pár cool nápadů tam je ale - ale - no prostě kdo viděl snad pochopí.