• Romantický

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Nemyslím, že bych byla proti Twilight zaujatá (první díl mi nevadil, další jsem snesla) - do té doby, než jsem se dostala na tenhle výtvor. Půl filmu o ničem - záblesky svatby... dál o ničem - svatební cesta - táhlo se to až nechutně. Pak v půlce filmu zvrat a dál nic. Logika chybí, návaznost chybí a děj nikde. Stálo mě hodně přemáhání neutéct z kina. Jediné, čím si nejsem jistá po pokusu přečíst knižní předlohu - kdo za to může.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Nevadí mi filmy na téma prostituce. Opravdu ne. Ale tento mi prostě nesedl a nevidím na něm nic pozitivního - pokud to tedy mělo být vážné drama o vážných věcech, tak možná chtělo trochu ubrat na povrchnosti a neschopnosti hlavní postavy. (Spoiler) Jasný, slečinka si vezme sportovce a čeká, že ji bude živit a není ochotná slevit z požadavků. Ten "hajzl" si dovolí se zranit a nezaopatřit rodinu. Tak ta blbka metá moudra typu: "Nikdo tak krásný jako já si nezaslouží být chudý..." a místo toho, aby se uschopnila a našla si zaměstnání, jako každá rozumná osoba, tak začne šlapat. Fakt samotnej, že holka z nouze šlape, by mi vůbec nevadil. Ale v okamžiku, kdy místo, aby šetřila a platila dluhy, utrácí za hlouposti, to už na mě bylo trochu moc. Je hrozně hrozně unavená (nepochopila jsem z čeho, někdo zmákne 16h ve fabrice a zdaleka tak unavenej není) a tak začne šňupat. K tomu všemu se to zrovna proflákne (nečekaně) a ona pěkně jednoho po druhým práskne všechny svoje amanty (nečekaně). Pak se hrozně diví, že ji manžel zavrhuje (nečekaně mu to trošku vadí). Její největší starost je, jestli si bude moct vzít do vězení makeup (to, že neuvidí děti jí musí připomínat právnička). Pak všechny ženušky, místo toho, aby ji kamenovaly, nebo vykopaly svoje nevěrný manžely - si k ní přijdou pro rady jak na to. Jak to vlastně dopadlo přesně nevím, protože jsem to vypla v okamžiku, kdy si posteskla, že se manželovi daří mnohem líp od té doby, co od ní odešel, a není to fér (jo, asi se chudák zbavil rozhazovačný nevycválaný mrchy). Asi bych ten film ocenila líp, kdybych viděla nějakej vývoj postavy - jakože od afektované krávy k někomu rozumnýmu, ale to se nepovedlo. Jennifer taky vypadala dřív podstatně líp, teď už jsem jí tu sexbombu až tolik nevěřila. Celkově jsem celej film doufala, že ji někdo zlikviduje a další zajímavá postava tam nebyla. Přirovnala bych to k Weeds - je to o neschopné blbce, které smrdí práce a než jít pracovat, raději bude vymýšlet ptákoviny (tady doslova). Jen je Weeds aspoň vtipný a je tam pár zajímavých postav. Tohle na to, aby to byla komedie, bylo moc trapný. Na to, aby to bylo uvěřitelný drama ze života, to bylo moc špatný.

Městečko Haven (2010) (seriál)

Krásná ukázka jak se ze zajímavého a napínavého seriálu dá udělat ucajdaná telenovela. Původně jsem dala 4* a s koncem seriálu o dvě srážím, protože poslední cca dvě řady jsem dala jen se sebezapřením, abych věděla, jak to dopadne. Kdyby se seriál odvíjel pořád tak, jako v prvních sériích, bylo by to podstatně lepší. Románek, který se do toho snažili napasovat a dohnali ho až k happy endu byl nelogický a trapný. Záhady se motaly čím dál víc a nelogičtěji, každé další zlo se postupem času ukazovalo méně zlé a mě doteď mrzí, že Audrey nešla hned jak měla do stodoly, ušetřila by tím potíže městu a divákům 2 řady utrpení. Seriál se navíc nevyhnul typickým hříchům - trapnému a nelogickému oživování postav, pokusům o milostný trojúhelník a překombinovanosti děje. Navíc ústřední pár byl víc než nesympatický. Závěr série byl celkem zklamání, mohli si nechat aspoň trochu důstojnosti.

Milosrdné lži (2010)

Nudilo mě to, fakt jsem nebyla schopná vnímat ani kdo je s kým. Havárka... nuda-hádky-nevztahy...scéna, smrt kamaráda, slzavej pohřeb. Dalo by se to zkrátit na 15minut.

Plivu na váš hrob (2010)

Moc nechápu, o čem tenhle film měl být. Mělo to být hororové? Nebylo (a nechápu, jak to někdo může považovat za horor). Mělo to být nechutné? Jo, trochu, ale nijak výjimečně. Předem předvídatelné, co se stane, nic nového. K tomu kupa nelogičností - ok, tak ona si tak pobíhá po lese... polonahá... pak se záhadně vyhrabe z řeky, vše přežije, umyje si někde vlasy, upraví se a nepozorována je dostane? Jako jak? Určitě by ji nenašli, když ji všude hledali. Jasně.

Pod jednou střechou (2010)

Opět jeden z filmů na téma "jakou ještě další záminku si tvůrci najdou, jak dát dohromady dva lidi". Film, kde je od začátku jasné, jak to dopadne. Jen jedno mi vrtá hlavou. Proč se vždy v Amerických filmech dělá taková trága z toho, že se dotyčného nepodařilo chytit na letišti? Je snad nějaké větší klišé? Proč prostě nezvednou telefon a nevyjasní si to? Vzhledem k tomu, že si vždy musí koupit nějakou letenku, aby je pustili k terminálu, tak to asi není tak finančně ruinující, aby se po telefonátu mohl dotyčný vrátit.

V lepší společnosti (2010)

Tenhle film jsem obecně moc nepobrala... nedělo se nic, pak zase nic... pak měli skvěle neklapající manželství, on ji bezdůvodně uzurpoval (nebo jsem aspoň nepochopila proč). Ona si z nějakého důvodu myslela, že i když ho opustí, tak jí bude platit školné a pak od něj nebyla schopná odejít... Logiku jsem nenašla. Možná, kdyby manželku hrál někdo jiný, než Kirsten Dunst, tak bych ten film ocenila víc, takhle nebylo moc věcí, které ocenit.

Absolventka (2009)

Přijde mi to - a nevím jestli to tak je plánovaně, nebo náhodou - jako pokračování Gilmore girls. Jenom škoda, že se to neobešlo bez typickýho happy endu toho nejhoršího rázu. (SPOILER) Jo, rozhodně to funguje tak, že celej film chce práci svých snů a pak jen tak odjede. Alexis Bledel byla zase roztomilá nejroztomilejší, jsem zvědavá, jestli se z role Rory jednou dostane, zatím se jí to asi moc nedaří.

Město žen (2009) (seriál)

Příšerně přehrávaný a až moc často k trapnosti klouzající seriál. První řada byla snesitelná, druhá mi nevadila, ale třetí nechápu. Když to porovnám s některýma seriálama, které byly ukončené předčasně, tak moc nechápu, jak mohla taková blbost přežít. Ani mi moc nesedlo obsazení (až moc podobné Scrubs). Edit: Po několika dílech 4. řady srážím ještě jednu hvězdičku. Pro mě už nepoužitelný ani jako kulisa.