• Romantický

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Celou dobu jsem váhala, jestli je to geniální, nebo úplná blbost. Rozhodla za mě hláška "Otěhotněla jsem s tebou, když jsi byla v Malkovichovi". Rozhodně to znovu vidět nepotřebuju, ale na to, jaká to byla blbost, tak obsazení a výkony byly rozhodně fajn, tak nějak zvítězila forma nad obsahem...

Ally McBealová (1997) (seriál)

Nebýt otravné, ošklivé a celkově nesnesitelné hlavní hrdinky, mohl to být fajn seriál. Takhle to na tři hvězdy zvedá jen Richard Fish a jeho lekce fishismu a Lucy Liu. Jinak to dost často klouže k trapnosti a uječenosti. Tak popojedem.

Zrozeni z moře (1997)

Asi nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Ale v mnoha ohledech to bylo vyloženě pitomé. Už sama cesta hlavního hrdiny z Ruska mi přišla poněkud ujetá. Ale dejme tomu, že si pastýř z ruské vesnice našetří na cestu do Ameriky. Příběh dívky, která je trhlá mě fakt neoslovil. Byla trochu jednodušší a štvala mě už od začátku. To, že by pár dní po ztroskotání lodi s ruskou posádkou nikoho nenapadlo, že Janko není blázen, ale Rus, to už se mi věřilo opravdu těžko. Pak dohraje šachy - opět, měl to být pastýř, netušila jsem, že už jen ruská národnost člověka předurčí k výkonům na šachovém poli. To, že mu zapomněli všichni říct, že všichni kromě něj, jsou mrtví, to už mi přišlo hodně divný. Jeho naivita, co se okolí týkalo, byla taky fascinující, chvílema to vypadalo, jako kdyby v Rusku pásl jednorožce a duhový poníky. Mít v dospělým věku domeček v jeskyni, chovat se, jak se Amy chovala, tak se asi nelze divit tomu, že si o ní všichni mysleli, že je cvok. Není mi úplně jasný, proč chtěl film vyznívat, jakože zlé a kruté okolí chudince ubližovalo. Možná se mohla začít chovat trošku normálněji. Do téhle fáze bych to označila jako trochu hloupý, ale pohodový film. Zvrat ovšem přišel v okamžiku, kdy Janko onemocněl. To se ukázalo, že hlavní hrdinka nebyla jen šílená, ale hlavně úplně vypatlaná. Kupodivu měl žízeň - ona jako napotvoru neuměla ani základní slova v jeho řeči a zato měla dedukční schopnosti uschlý škeble. Ok. Pak ho tam nechala, místo toho, aby ho jen dostala do postele (ono by nestačilo odsunout postýlku někam stranou). Rozlila mu lék a vůbec, udělala vše pro to, aby to nerozdýchal. Vyloženě chytrý bylo běžet kamsi pryč a prosit každýho o pomoc, člověka se zápalem plic nechat samotnýho. Ne, ani to, že zazmatkovala jsem jí nevěřila a dost jsem litovala, že předtím neuhořela. (A jo, ta milostná scéna - tu jsem taky nepobrala - ono tak normálně probíhá svatební noc v jeskyni ve vodě a pak se člověk probudí doma v posteli, ale dejme tomu, že tam chtěli vnést trochu romantiky...) Sečteno podtrženo, nic, co bych musela vidět znovu. Líbila se mi hudba, doktor a chvílema Vincent Perez (ale fakt jen chvílema).

Bouřlivé výšiny (1992)

Přiznám se, že předlohu jsem nečetla... Ale nechce se mi věřit (Janu Eyrovou mám celkem ráda), že by mohla být tak příšerná jako film... Obě hvězdy za Ralpha Fiennese, jinak asi nenajdu jediné pozitivum.

Senzační svět (1992) odpad!

Je hodně málo filmů, který jsou nesnesitelný i jen jako kulisa. Tohle je jeden z nich. Chápu, že animace nebyly na takový úrovni jako teď, ale tohle bylo hodně nepovedený.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejlepší animovaný seriál všech dob. V dětství vtipné kreslené postavičky, v dospělosti se najednou objevily super vtipy. I nové série si drží úroveň.

Výkřik ve tmě (1988)

Zajímavý film, pokud se skutečná Linda chovala takhle, tak se nedivím, že ji odsoudili. Širokou škálu projevů u Meryl Streep jsem viděla taky, jediná emoce, která mi tam tak nějak chyběla, bylo zoufalství ze ztráty dítěte - toť otázka, jestli to tak bylo skutečně a tedy správně, nebo se to jen nepovedlo.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Alana Aldu mám moc ráda, podobný typ filmů taky, přesto mě tento spíš štval a dělalo mi problém ho dokoukat. Krom toho, že děj byl celkem o ničem, se mi celkové vyznění nezdálo ani trochu reálné. V okamžiku, kdy Doris po 26 letech pravidelného zahýbání manželovi oznámí, že ho nemůže opustit, protože: "Jsou tu i city, důvěra, respekt,..." jsem byla rozhodnutá hodnotit ještě níž, nicméně za Aldu a zachycení jednotlivých období dávám aspoň tu jednu hvězdu.

M*A*S*H (1970)

Seriál patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale film mě opravdu nebavil. Nebylo to ani vtipné a ani dramatické. To, co jsou v seriálu radostné lumpárny, to je ve filmu buranská sranda. Ani jedna z postav není sympatická. Možná je film takový "víc pro dospělé" hlavně typem vtipů, ale moc mu to nepomáhá.