• Romantický

Elektrické děti (2012)

Mohl to být zajímavý film, kdyby nebyl tak neskutečně naivní a nevysvětlený. Mormonská dívka přijde do velkoměsta, tam se jí čistě náhodou ujme parta skejťáků. Čistě náhodou se o ni všichni starají, čistě náhodou její tatík jezdí stále ve stejném autě a čistě náhodou se do ní jeden skejťák zakouká tak moc, že si ji nakonec jen tak bez ničeho a těhotnou vezme? Aha. A nikdo, ale opravdu nikdo se vůbec nepídí po tom, jak teda otěhotněla? Chápu, že se po tom nepídila matka, když sama měla máslo na hlavě. Chápu, že se po tom nepídila dotyčná, když byla přesvědčená, že ji oplodnila kazeta. Ale třeba bratr už se mohl ptát, kdo to asi byl... Její nový manžel se taky asi mohl ptát... A co teprve otec (leda, že by on jedinej věděl, jak se to stalo).

Hunger Games (2012)

Předlohu neznám, tak nemůžu posoudit, jak moc je to hloupé kvůli předloze a jak moc samo o sobě. Nepochopila jsem, co je na tom filmu tak super. Je to další looser-hrdina - tentokrát v podobě tuctové holky (opravdu jsem nepochopila, co je na J. Lawrence tak super, nebo proč má být taková hvězda), která jako zázrakem vždy udělá to nejsprávnější. Tradiční milostný trojúhelník a vlastně jsem se celý film nemohla zbavit dojmu, že je to vykrádačka jiného filmu. Jen nevím, jakého. Říkala jsem si, že se to třeba ještě nějak záhadně rozjede a další díly budou lepší, teď nechápu, proč to má vlastně 4 díly. Snad i Labyrint byl lepší.

Jump street 21 (2012)

Nechápu to vysoké hodnocení. Nejen, že to byla blbina, ale ještě dost nudná blbina.

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Nevadilo by mi to, brala jsem to jako blbinu na zaplácnutí pár večerů. Postavy trapný, Lana Langová sice fajn, ale nic, co bychom už neviděli. Iritoval mě hlavní hrdina, ale co... Pořád o fous lepší než Tak jde čas. Ale další série? To jako vážně? Nechápu, jak je možné, že třeba Ringer další sérii nedostal a tato ptákovina ano. Zůstává mi nad tím rozum stát. Nejdřív jsem dávala **, teď mi škube ruka směrem k odpadu, protože to bylo čím dál víc o ničem.

Méďa (2012)

Nechápu, za co tenhle film dostal tak vysoké hodnocení... Dejme tomu, nápad možná zajímavej, ale až moc často to sklouzává k trapnosti. Jen jsem se během celého filmu nerozhodla, jestli mi vadí víc nablblá zápletka, nebo nerozhodnej hlavní hrdina, posedlý svým méďou. Asi jediné, co bych považovala za pozitivum, je Mila Kunis. Podle mě je nejhorší nevyhraněnost filmu - pro dospělého moc pitomé, pro dítě moc obsprostlé. 'To, že ho nakonec zachránili tomu jen nasadilo korunu.

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Jediné pozitivum je Krysten Ritter, hlavní hrdinka je celkem otravná, ale pořád by se to dalo. Nejhorší je pro mě James van der Beek. Ne, fakt je celkem trapné dělat si srandu z toho, že hrál v šílenosti jako byl Dawsonův svět. A ještě šílenější je padesát tisíc vtipů na téma "nikdy jsem Dawsona nepřekonal". Asi je to seriál přece jen pro fanynky Dawsonova světa, pro nás ostatní tam bude asi příliš otravný.

Nespoutaný Django (2012)

Rozhodně je to dobrej film, ale mám tak trochu dojem, že (SPOILER) po smrti DiCapria a Waltze se zhorší o 100% Je tam spoustu skvělých okamžiků, ale mohlo to být i lepší. Za mě top scény - úvodní, Ku-klux-klan, výbuch Tarantina...

Neváhej a zavolej… (2012)

Průměrná komedie, oceňuju trochu netradiční námět a že to nebyl tradiční pár. Takže celkem fajn.

Skyfall (2012)

Asi jsem měla moc velký očekávání. Protože z posledních tří Bondů mě bavil nejméně. Z elegána se stal řezník v maskáčích, kterej má asi devět životů jako kočka - jinak si neumím vysvětlit, jak člověk přežije postřelení uranovou kulkou, následně sestřelení z vlaku, pád do řeky - má pár jizev a jinak je v pohodě. Následně přežije dalších x věcí, který naposled přežil akorát Rambo. A ani mu u toho nesekunduje nějaká modelka, ale postarší paní. Ještě, když to končí tak, že si skoro člověk říká, že to Bond nemusel vůbec řešit a mohl ji prostě rovnou nechat zlikvidovat a byl by klid. A já tam opravdu nejsem schopná vidět tu genialitu.

Teď a tady (2012)

Film o holce, která se rozhodla, že ještě před smrtí co nejvíc znepříjemní život všem okolo. Sice bych měla sympatizovat s hlavní hrdinkou, ale fakt mi to nešlo, částečně to bylo i nesympatickou herečkou.