Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House je jeden z najlepších seriálov akých som kedy videla. Hlavný hrdina je uštipačný,arogantný, ale presto neuveriteľne múdry a rozumný bez ktorého by to proste nebolo ono. Dr. House,v podaní Hugha Laurieho,prináša do seriálu naozajstný humor,napätie, logické riešenia a vynikajúce stery ktoré si v iných seriáloch snáď ani nebudete môcť pozrieť.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Musím sa priznať že tento film som videla až teraz,prvý krát od jeho natočenia, čo bude pomaly aj tých 11 rokov a príjemne ma prekvapil. Jack Sparrow v podaní Johnnyho Deppa mi doslova vyrážal dych. Povedzme si to narovinu Johnny je pán herec vie zahrať kohokoľvek, aj arogantného a namysleného piráta ktorý viac než seba miluje Čiernu Perlu ktorú chce za každú cenu získať. Orlando a Kiera ničím výnimočným nezaujali a ostatní herci tak isto. Film sa mi dejovo páčil ale keby tam nehral Johnny na 5 hviezd by to určite nebolo.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Čo sa mi na tomto filme páčilo najviac,tak to bolo znova to nádherné prostredie kde sa dej odohráva. Inak nemôžem povedať že sa mi tento film nepáči,to vôbec nie,soundtrack je skvelý,dej pôsobivý. Lenže na 5 hviezd by to asi nebolo. Nebolo to tak že by ma dej doslova pohltil a ja by som na film pozerala s otvorenou pusou. Nie,film ma občasne nudil,žiadne také veľké napätie tam nebolo. Takže film hodnotím na 80%.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Možno by som tomuto filmu lepšie rozumela,keby som si prečítala knihu. Neviem mám veľa nezodpovedaných otázok na ktoré odpovede sa dozviem asi v nasledujúcich dieloch,ktoré si mám v pláne pozrieť v najbližších dňoch. Inak je film v poriadku. Časté boje,napätie a to najlepšie-žiadna romantika. Možno tak jedna scéna ale inak vôbec žiadna. (menší spoiler);nechápem ako Orlando vždy z bojov vyviazol bez jediného škrabanca.

Titanic (1997)

Titanic je jeden z mála filmov ktorý ma rozplakal. Myslím že pri tomto filme sú slzy na mieste, úprimne kto pri pozeraní Titanicu nevyroní ani jednu slzu musí byť suchár. Ale teraz k filmu, takže Titanic je film ktorý ocenia väčšinou romantici ale určite sa nájde skupinka ľudí ktorí to pozerali aby videli detaily tragédie. Jack Dawson v podaní Leonarda DiCapria je vážne viac než sympatický každopádne dych mi nevyráža. Avšak Rose, v podaní Kate Winslet režisér vážne nevybral dobre. Kate mi prišla vyspelejšia a mužnejšia ako Leonardo čo vôbec nevyzeralo dobre. Dej tohto filmu je samozrejme predvídateľný ale láska dvoch ľudí ktorí sa milujú tak veľmi že sú ochotní zaplatiť vlastným životom je naozaj krásne. Škoda len že v skutočnom živote by to bolo úplne inak..