Erotické noci oživlých mrtvol (1980)

Nádherná italská záležitost, která sice nedosahuje geniality Antropophaguse, ale nemá k ní daleko. Kombinace dvou nejzajímavějších žánrů, horroru a porna partičce kolem D'Amata vždycky šla a Le Notti erotiche dei morti viventi nejsou výjimkou. Samozřejmě se sluší dodat, že to rozhodně není film pro každého.

Eskort (2014)

Roman Kroufek: Taková anekdotka útočící na hodně nízké pudy. Rozhodne funkcni, bavili jsme se, ale nejsme nestranni. Škoda, ze člověk nevidí víc do mytologie. Roman Vojkůvka: hezky jsi to napsal, muzes to dat na csfd

Estigma (1980)

Estigma je takový ten film, který je vám od počátku sympatický svou zvláštní atmosférou a netuctovým dějem, ale u kterého se zhruba od poloviny nemůžete dočkat závěru, protože je to prostě děsně utahané a bez jediného vzrušení. Příběh mladíka, který víceméně nechtíc zabíjí lidi pomocí síly svých myšlenek není sice nijak objevný, ale jak jsem psal, atmosféru to má a zabíjí ho především nulová gradace. Podobných horrorů, většinou stejně neznámých a mnou neprozkoumaných, jsou ještě tisíce. Doufám, že většina z nich bude zábavnější.

Evil Breed: The Legend of Samhain (2003)

Wow, jedna porno hvezda vedle druhe, to bude naklep. Tak presne tohle jsem si rikal, kdyz jsem pred dvema hodinama koukal na imdb, co ze si to vlastne jdu pustit. Zacatek mi dal zapravdu - pote co obtloustly a plesatejici Richard Grieco opicha Jennu Jameson jsou oba efektne zavrazdeni (Jenna ukaze i to co zatim nikdy neukazala). Lehce jsem znejistel, kdyz se pod uvodnimi titulky ozval ustredni motiv Suspirie, ale co uz, asi nejaka pocta, rikal jsem si. Bohuzel ne, hudba Goblinu provazi cely film a mnohdy je pouzita dost necitlive. Pribeh o particce studaku, ktere v lesich honi nejaci mutanti je veskrze nezajimavy, takze prejdu k tem dvema zasadnim vecem, o ktere vsem v podobnem filmu jde. Nahota - hodne slabe, na to jake hvezdy ve filmu hraji je tech par silikonu jen slabou utechou. Krev - kdyz uz k nejake te vrazde dojde tak to stoji zato. Obcas nastavaji nefalsovane splatter orgie a i kdyz to vypada hodne levne je to celkem legrace. Velmi pravdepodobne jsem nemel konecnou verzi filmu, protoze nektere strihy byly hodne necitlive a ruchy obcas nesedely. Kazdopadne doporucuju fanouskum porna (uvidite film, kde se vase modly ani nesvleknou), sberatelum ruznych horrorovych citaci (Psycho a predevsim Halloween je vypecenej) a hlavne amaterskym filmarum, aby videli, ze to jde.

Exorcismes et messes noires (1975)

Variace na Exorcistu z dílny proklínaného klasika žánru Jesuse Franca, který si zde také zahrál hlavní roli kněze. Ten je přesvědčený o tom, že řada dívek (samozřejmě mladých a poledných) je posedlá ďáblem a tak se ho z nich pokusí vyhnat. Mučením. Tahle Francovina (můj pracovní název Francovka se zatím nesetkává s pochopením) rozhodně nepatří mezi režisérova nejlepší díla. Lina Romay je sice kočka a má v sobě jiskru, ale film sám je utahaný i pro příznivce španělské odnože eurohorroru.

Exorcismo (1975)

Španělská odpověď na Exorcistu. Paul Naschy a jeho lidé samozřejmě ani nezavadili o geniálnost tohoto arcidíla, ale přesto vytvořili zajímavý a slušně atmosférický malý horror. Zapamatování hodná je minimálně maska posedlé dívky a vlastně i ten lehce bizarní konec.

Expres hrůzy (1972)

Perfektni snimek ze sedmdesatych let, prakticky cely se odehravajici ve stisnenych prostorach vlaku jedouciho z Ciny do Ruska. Profesor Saxton v podani skveleho Christophera Lee prevazi miliony let starou fosilii, ktera, jak se brzo ukaze, nezi zas az tak moc mrtva. Ve vlaku postupne pribyva mrtvol s podivne bilyma ocima a poskozenym mozkem. Vse pokracuje i ve chvili, kdy je netvor zabit...... Film ma opravdu nadhernou atmosferu, kterou krom skvele vytvorenych interieru spoluutvari hlavne dva nejvetsi anglicti herci Christopher Lee a Peter Cushing. K nim se jeste v male, ale o to zabavnejsi roli pridava Telly Savalas a zabava je to takrka dokonala.

Exterminátor (1990)

Prakticky všechno je tu ve správné béčkové poloze, od příběhu s robotickými učiteli, přes plejádu skvělých herců, kterým vévodí ďábelský albín Stacy Keach až po bandy studentů, které jako by vypadly z Atomového gymnázia. A všechno to do sebe skvěle zapadá v řadě dnes již kultovních scén. Ani vlastně nevím, proč nedávám absolutní hodnocení.

Faust: Smlouva s ďáblem (2000)

Dalsi zabavnej kousek od Yuznova tvurciho tymu. Prvni tretina je uplne skvela, pomsta za doprovodu Sepultury me uplne dostala. Bohuzel film se zhorsi s prichodem gumoveho superhrdiny, ktery mi moc nesedl. Jeho maska i vetsina ostatnich triku byla rekneme na uspokojive urovni, ale byl mi proste nesympatickej. Takovej podivnej Batman :). Velkym plusem je, ze se neustale neco deje a film drzi divakovu pozornost. Jeffrey Combs je jako vzdy dobrej, holky se nebojej spravne beckove ukazat kozy a o krev taky neni nouze. Prijemna podivana...

Fido (2006)

Fajn nápad, parádní úvod a hezounká stylizace nevyváží hodinu a čtvrt pekelné nudy při sledování zombie verze Zachraňte Willyho. Záležitost pouze pro děti a karlovarské pseudointoše.