• Fantasy

Tísňová linka (2013)

Až na zakončení filmu musím říct, že se jedná po dlouhé době o docela dobrý thriller. Námět sice není nijak zvlášť originální (podobných nápadů už tady pár bylo), ale i přesto nechybí napětí od začátku až do konce.

Lovci hlav (2011)

Tolik protichůdných pocitů v průběhu jednoho filmu jsem ještě nikdy nezažila. Tenhle film v sobě zahrnuje romantiku, vtip, akčnost, zhnusení, černý humor, napětí a mnoho dalšího. Vtip je v tom, že tahle kombinace je skvělá a funguje! Je to něco nového, severský vítr s sebou přivál příjemné zpestření všudypřítomné americké otřepanosti.

Nespoutaný Django (2012)

Je fakt, že filmy Quentina Tarantina sklízí jeden úspěch za druhým a řadí se u mnohých mezi ty oblíbenější. Já se však musím přiznat, že pro mě nejsou zrovna mým šálkem kávy, což je zřejmě tou krvavou spouští, která je pro jeho filmy tak typická. I přesto jsem si na konci Djanga řekla „wow“, které sice nebylo reakcí na film jako takový, ale přesto padlo a to hlavně díky perfektnímu hereckému výkonu Leonarda DiCapria. Leo v tomhle filmu zahrál záporáka naprosto brilantně, čím mě opět přesvědčil o tom, že je to Pán herec. Proto taky uděluji 4 hvězdy!

Sherlock (2010) (seriál)

Zpracování příběhů Sherlocka Holmese odehrávající se v dnešní době moderních technologií, počítačů a mobilů, aniž by tím utrpěla „sherlockovská typičnost“ bylo opravdu nelehkým úkolem. Británie však (opět) ukázala své kvality! Postava seriálového Sherlocka nepostrádá nic z důvtipu Sherlocka stvořeného sirem Arturem C. Doylem. Ne nadarmo se také Sherlock umístil na ČSFD jako 8. nejlepší seriál.

Pýcha a předsudek (2005)

Pýcha a předsudek patří mezi světovou knižní klasiku a filmového provedení jsem se trochu bála. Tohle zpracování však nezklamalo a určitě by ho odsouhlasila i Jane Austenová. Keira Knightley je pro tenhle druh filmů jako stvořená a sázka na ní je u historických filmů sázkou na jistotu. Roli Elizabeth Bennetové zvládla graciézně. Celkové zpracování filmu pak podtrhuje kouzlo staré venkovské Anglie.

Láska nebeská (2003)

Británie opět ukázala, že není potřeba složitých filmových efektů, aby vznikl dobrý film. U romantických komedií člověk podvědomě očekává jisté klišé, které má většina filmů tohoto žánru. Tady se ho však nedočká. Film má originální nápad, příběhy jednotlivých postav jsou kouzelné a postavy samy jsou vtipné. Nemluvě o skvělém hereckém obsazení. Troufám si říct, že pro mnoho diváků se stal film jakýmsi „symbolem“ patřícím k vánoční pohodě.