Výměna (2008)

Výborný film, kterému musíte dát trochu času, než se rozjede. Sice říkám výborný, ale nedal jsem pět, že? Tu jednu hvězdičku jsem nepřidal jen z toho důvodu, že Clint Eastwood tentokrát nedokázal přestat v tom nejlepším a na konci se k sobě snažil naplácat kupu zbytečností, díky nimž film malinko degradoval.

Vzhůru do oblak (2009)

Dle mého názoru se jedná o úplně odlišný animovaný snímek, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Upřímně si totiž nevzpomínám, kdy naposledy jsem při sledování jednoho kresleného rodinného filmu posmrkal tucet kapesníků a přitom neměl rýmu:))) Možná jsem si teď nasadil límec hanby.

Warrior (2011)

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :))

Zabiják (2003) odpad!

Znáte takový ten pocit, když sedíte na záchodě, máte solidní sračku a při tom ještě na klíně držíte lavor, protože zvrchu taky něco teče? Já ne, nikdy jsem to nezažil, ale myslím, že pocity, které ve mně vyvolával tento film, k nim nemají moc daleko...

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Podle mě se jedná o velice zajímavý film, který však začne být zajímavý až příliš pozdě. Člověk se prostě musí přebrodit přes dvouhodinovou bažinu, než objeví rajskou zátoku, a dvě hodiny je dle mého názoru až příliš dlouhá doba na to, abych mohl film ohodnotit více jak třemi hvězdičkami. Sice mě to trošku mrzí, protože za tu poslední půlhodinu to vážně stálo, ale nemůžu jinak.

Zkrocená hora (2005)

I když jsem věděl, o čem film pojednává, neuvěřitelně jsem se na něj těšil, a to hlavně proto, že za ním stojí Ang Lee, Heath Ledger nebo tři zlaté sošky akademie. Není tedy divu, že jsem si film ze začátku opravdu užíval. Zaujal mě hlavně ten neobvyklý styl, zajímavá kamera, vynikající hudba a taky dech beroucí příroda, která se při mém hodnocení zasloužila taky o jednu hvězdičku navíc. Tento vynikající pocit z filmu, kdy jsem si v duchu říkal, že pět možná ani nebude stačit, ale rychle zmizel a na tváři se mi objevil široký úsměv právě ve chvíli, kdy jsem byl asi po 3/4 hodině sledování filmu svědkem první intimní scény mezi dvěma muži. Po této scéně už se ve mně až do konce filmu mísily pocity mírného znechucení z toho, jak se to ustavičné "škádlení a laškování" klukům teda moc zkrotit nepovedlo, a taky mírného znechucení z toho, že se z vynikajícího filmu stává dost natáhlá a pořád dramatičtější homosexuální romance. Na druhou stranu to ale bylo drama, jak se patří, a protože já dobrá dramata tuze rád, nezbývá mi nic jiného, než ty čtyři nakonec dát...

Zmizelá (2014)

Rád bych na začátek řekl, že filmovou tvorbu strýčka Davida mám opravdu rád a co se jí týče, považuji ho za nesmírně schopného člověka. Nicméně faktem zůstává, že s jeho posledními filmy je to u mě pořád stejná písnička. Vždy se na ně dost těším, mám obrovská očekávání, ale nakonec zjistím, že si pro nás strejda David přichystal zase jen další příběh nějakého creepa (v případě Gone Girl dokonce "master creepa"), z něhož vám místy běhá mráz po zádech, občas si při nějaké scéně řeknete: "No, ty krabe, to snad ne!" a nebo se prostě taky někdy pozvracíte....neříkám, že se mi to stalo, ale daleko jsem k tomu neměl. Prostě a jednoduše, jeho filmy jsou díky mnohým aspektům vždy neuvěřitelně silným zážitkem, a v případě Gone Girl tomu není jinak. Za to si tě vážím, Dejvíku! ALE nebylo toho už dost? Nechtělo by to zkusit zase něco nového? Je asi pravda, že člověk by měl dělat to, co mu jde nejlépe, ale mě už to začíná připadat malinko ohrané. Omlouvám se.

Znovu 17 (2009)

Po dlouhé době přišel zase film, který mě naprosto odpálil, takže jasných pět hvězdiček :-)

Zoufalé manželky - Prásk! (2006) (epizoda)

STROP! Tenhle díl byl pro mě zatím nejlepší díl Zoufalek vůbec. Měl všechno - vtip, napětí, akci a na konci i dojímal. Prostě naprostá pecka, ze které jsem naprosto odpálenej.

96 hodin (2008)

Zajímavý film, v němž mě překvapil hlavně výkon Liama Neesona, který pro mě byl až doposud jednou bezvýznamnou postavičkou v Lásce nebeské a jedním rytířem Jedi, který už dlouho nenavštívil svého kadeřníka. Ale jak vidno, i Liam Neeson se umí prát s osudem a zabíjet lidi, kteří mu stojí v cestě za záchranou jeho dcery, která mi mimochodem přišla jako nejslabší článek celého filmu. A to hlavně ve chvíli, kdy promluvila... Když ale pominu tohle "drobné" mínus, tak už si na nic víc stěžovat nemůžu, protože 96 hodin je nesmírně poutavý film, který mě chytl hned na začátku a pustil až na konci, což o mnoha akčních filmech, které nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem, říct nemůžu...