• Pohádka

Satan (2006)

Nebýt poměrně dobré atmosféry a občas dobrého Vincenta Cassela, určitě bych tak dobře film nehodnotil, ostatní herecké výkony byly dost špatné, režie taky a film byl celkově dost zamotaný.

S čerty nejsou žerty (1984)

Má nejoblíbenější pohádka vůbec, kterou si na žádné vánoční svátky nemohu odpustit.

Sedm životů (2008)

Ze začátku se mi film celkem líbil a nevadilo mi ani, že se mě pan režisér snaží oklamat falešnými emocemi, když ale v závěru rozdal a rozprodala Smithova postava vše co měla, tak mi to už fakt přišlo přespříliš a místo pláče, jsem se bohužel musel spíš smát. Škoda dalo se z toho vymačkat víc.

Sin City - město hříchu (2005)

Film je sice naprosto bez emocí i přes hodně mrtvých, ale po vizuální stránce je naprosto úchvatný. Líbí se mi, že se film skládá z více příběhů a zvlášť ten 1. s Mickem Rourkem je dobrý a v závěrečné scéně se mi líbí bezchybný Bruce Willis. Sice je to jen taková bezhlavá krvavá řež, ale jako oddechovka skvělé, Rodriguez prostě má zvláštní styl filmování a na to se těžko zvyká, málo komu se asi bude jeho styl líbit ./ 85%

Sloní muž (1980)

Krásný dojemný příběh s vynikajícími hereckými výkony a překrásnou hudbou. /90%/

Smrtonosná past (1988)

Nesmrtelná klasika. Smrtonosná past je poprávu považována za jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, když se řekne akční film, vybaví se mi právě Smrtonosná past. Bruce Willis a Alan Rickman jsou zde na vrcholu svých hereckých kariér.

Taxikář (1976)

Geniální film o špíně ulic v New Yorku. V tomhle tématu je snímek nedostižný. De Niro exceluje v roli osamělého muže, který už má dost zkaženosti všech lidí okolo sebe a rozhodne se město od špíny očistit. V menších zajímavých rolích se objevují Jodie Foster mladá prostitutka, které De Niro pomůže k návratu do normálního života) a Harvey Keitel ("pasák"). Atmosféru děje navíc umocňuje skvěle zakomponovaná hudba a hlavně perfektní Scorseseho režie. Možná nejlepší Scorsese.

Televizní společnost (1976)

Začátek nebyl nejhorší, bohužel však tento film byl minutu od minuty nudnější. A to nejlepší přišlo nakonec, když se ve vedení televize rozhodnou kvůli nízké sledovanosti zastřelit moderátora v přímém přenosu...

Temný rytíř (2008)

Heath Ledger podal jeden z nejlepších hereckých výkonů v historii filmu a i díky tomu je tento film jedním z mých nejoblíbenějších. Celkově je Temný rytíř naprosto bezchybný od režie, přes hudbu, efekty, až po herecké výkony. Po prvním shlédnutí jsem si ihned musel tento film koupit na DVD, abych si tento skvost mohl pouštět pravidelně. Po celou dobu jsem si film užíval a čekal jsem co Joker zase předvede - Nolan potvrdil, že je nejtalentovanější režisér součastnosti.

Temný rytíř povstal (2012)

Je to bezpochyby kvalitní film to jo, bohužel už ne ale tak poutavý jako předchozí díl. Bane je dobrý záporák, ale v některých scénách mám pocit, že je to opravdu jen tupá hora svalů, jak píše POMO. Na druhou stranu je velmi dobře zrežírován a má parádní herecké obsazení, a tak je můj celkový dojem rozpačitý a nemohu se rozhodnout mezi 4* a 5*.