• Fantasy

Sedm (1995)

Filmu musím vytknout jedinou věc: sluncem zalitá ulice za okýnkem auta během lijáku. Jinak se jedná o thriller se skvělou psycho atmosférou, na který se vždy velmi rád podívám.

Muse - koncert 2013 (2013) (koncert)

Ač nepatřím do tábora fanoušků kapely, musím uznat, že koncert měl šmrnc a kluci to umí moc dobře rozjet.

Sherlock (2010) (seriál)

Seriál mi byl doporučen aniž bych o něm předtím slyšel a netušil jsem do čeho vlastně jdu. Od prvního dílu, který jsem sledoval na jeden nádech, člověk sleduje arogantního, narcistického, ale obrovsky charismatického Sherlocka, kterého si prostě zamilujete a jeho inteligence je sexy i pro heterosexuálního muže. Watson mu zdatně sekunduje a jejich kombinace je jako Jing a Jang. Moriarty je společně s Jokerem nejlepším psychopatem 21. století. Zasazení do moderní doby a brilantní vizuální zpracování udělalo z klasických příběhů skvělý, svižný, vtipný i napínavý seriál, který mě jednoduše dostal a zaslouží si další série.

Zrození Planety opic (2011)

Už od dětství mám rád Planetu opic – rád jsem koukal na celou první pětici filmů –, a proto bylo mé očekávání obrovské. A díky bohu uspokojené. Od prvních záběrů Caesara mu fandíte (spratkovitý ošetřovatel v opičím útulku, přechod mostu) a prožíváte s ním jeho dospívání a především zklamání. Ani minutu jsem se nenudil, herecké výkony (především Caesarův) jsou perfektní a vše je pro mne velmi skutečné. Film je geniálním úvodem k sérii, která může být novým kultem.

Invictus: Neporažený (2009)

Sportovní filmy mám rád, filmy podle skutečné události mám rád, Morgana Freemana mám rád, Clinta Eastwooda jako režiséra mám rád a Nelsona Mandelu uznávám. Pro mě tedy velmi zajímavý koktejl. Ale i tak se jedná o příjemný film, který možná nepatří mezi Clintovi nejlepší, ale rozhodně stojí za shlédnutí a ukazuje Afriku z té civilizovanější stránky.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Naprosto trapný neinteligentní fekální humor. Bohužel mi nepřijde vtipné hulákat několik minut po sobě kdo koho víc postříká semenem. Během celého filmu jsem se zasmál všehovšudy třikrát.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jako by Peter Jackson a spol. při práci na hobití trilogii popíjeli Absinth a na jejich díle to začíná být znát. Gumový Legolas poskakující po hlavách trpaslíků je toho důkazem. Triky vítězí nad herectvím a samotným příběhem. Popravdě jsem knižní předlohu nečetl, takže nevím, které postavy či scény jsou navíc, ale každopádně nemastné a neslané jiskření mezi elficí a trpaslíkem je tam úplně zbytečné.