Jana Eyrová (2011)

Zklamaná. Není to vůbec špatné, chtěla jsem dát o hvězdičku navíc, ale jako člověk zaspoilovaný předlohou tomu nemohu dát více. Herci jsou skvělý ale vybraní dle dnešního kusu. Z malého podsaditého zachmuřeného Rochestra tu máme štíhlého šviháka, z menší tmavooké a nehezké slečny blonďatou panenku. Děj je místy utáhlý, nedokážu posoudit zda to z pohledu prvodiváka působí celistvě, z mého pohledu se tam objevily odkazy na věci, které nebyly dostatečně vysvětleny. Ale obdivuji scénaristu, že se podařilo spoustu scén a informací vyřezat aniž by to ublížilo ději. Chvílemi jsem se i nudila, film mě prostě nevtáhl a nemohu posoudit, zda to bylo znalostí předlohy či samotným filmem.

Neřízená střela (2010)

Už dlouho jsem se takhle nepobavila. Hvězdně obsazený film na který se ráda znovu podívám.

Propadlí lásce (1997)

Milá vtipná romantická komedie, kterou s radostí zařadím mezy ty lepší, možná i ty ještě lepší. Potěší, pobaví. Rozhovory jsou vtipné, z Meg je catwoman, hlavní představitel je šmudla. Všechno je lehce nadsazené a skončí to s Lassii. Rozhodně doporučuju pro zvednutí nálady.

Single Man (2009)

Už dlouho jsem neviděla něco takového. Film ve kterém se lidé chovají logicky a uvěřitelně + skvělý Colinuv výkon = filmový zážitek, který si ráda zopakuji.

Bravo, girls! (2000)

Někdy si člověk potřebuje pořádně vymejt hlavu a vypnout. Tohle je jeden z těch filmů k tomu vhodných. Tlustý bečky lítaj níž!

Rande na jednu noc (2008)

Osciluji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Není to jen "hloupý romenťák", má to v sobě něco víc, je to jiné, je to zajímavé. Michael Cera je nerozhodný plyšový medvídek, který se hodí na hraní. Tenhle typ role mu prostě sedí. Také je to vtipné, za to má každý takový film malé plus.

Rozum a cit (1995)

Spojení klasiky a skvělých herců + to, že si vůbec nejste jistí, jak to vlastně skončí a hrozně fandíte hlavním hrdinkám = krásný film na který se rádi příště zase podívate. Skvělé herecké výkony všech herců a krásná nálada doby Jane Austinové. Velmi vtipný je Hugh Laurie, který zde hraje svého doktora House v historickém podání.

Na sv. Valentýna (2010)

Slabý odvar lásky nebeské. Američanům se to prostě nevede napodobit. Žádný z příběhů mě nechytil za srdce ani nezaujal.

Iron Man 2 (2010)

Oproti jedničce slabší ale i přesto dobré, pro fanouška komixů jako jsem já jasná volba na oblíbený film.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Skvělá hudba, rychlá akce, cool zpomalované záběry, co říci, je to dobré. Downey je skvělý herec a nebojí se udělat si ze sebe legraci a přišlo mi, že si to dost užívá. Možná z toho šlo vyždímat ještě víc ale i tak je to jasný nadprůměr. Prostě jasná akčňárna inspirovaná příběhy Sherlocka Holmese.