Láska a jiné závislosti (2010)

Nějaké scény nedomyšlené, slabší scénář i výkon Gyllenhaal, ale zároveň příjemná oddechovka.

Slídil (2014)

Nevím, jestli jsem někdy viděl lepší herecký výkon, byla to bomba a Lou je fakt střelec.

Neslušný návrh (1993)

Nerozumím tak špatnému hodnocení. Je to ale samozřejmě jen osobní názor a asi to je tím, že se mi líbí styl A Lyne + super obsazení.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Čtyři série jsem úplně zhltal, vážně mě bavily charaktery postav a i Tony mi přišel jako v pohodě chlápek. Potom pauza a teď jsem se začal dívat na pátou sérii a Tony Soprano mě leze neskutečně na nervy, všechny jeho gesta, povaha. Nevím čím to je, ale vlastně to beru jako kladnou věc, protože si myslím, že nějak tak Tonyho tvůrci vykreslit chtěli. Plus další důležitá věc. Na to kolik se v seriálu objeví postav, tak mi žádná seriál vyloženě nekazí, což se nedá říct o novějších, hlavně amerických seriálech. To je spojené především tím, že vše do sebe smysluplně zapadá a dává logiku, jak vztahy tak chování postav v nejrůznějších situacích. 9.7.2017 / Musím říct, že ke konci mě seriál moc nebavil a chtěl jsem se na něj dodívat co nejdřív, abych si to mohl odškrtnout. Z většiny postav pro mě vymizelo kouzlo, kterým mě na začátku tak zaujaly. Scény a zápletky se do nekonečna opakovaly a od závěrečných dílu jsem čekal nějaké rozuzlení, když už byl seriál tak dlouhý. Za mě mohlo být o dvě série míň a nic by se nestalo, a proto z těchto důvodů snižuji na 4*.

West Side Story (1961)

hudba a písničky super - to mě bavilo asi nejvíc. Pěkně udělaná scéna a kulisy, zbytek mě moc nezaujal. Něco na způsob Romeo a Julie v NYC.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Po třetí sérii jsem si musel na chvíli odpočinout. Právě jsem dokoukal čtvrtou sérii, která se mi zaryla pod kůži ještě víc něž ty předešlé. Geniálně se obrátila perspektiva nahlížení na celé dogma tohoto seriálu, který tím pádem působí ještě celistvějším dojmem, vše do sebe až děsivě zapadá a vše je navzájem propojeno.

Gattaca (1997)

Bavila mě vizuální stránky i myšlenková podstata filmy, ale ani to nestačilo. Dodíváno na třetí pokus, dvakrát jsem u filmu usnul.

12 opic (1995)

Zajímavé spojení "romantického příběhu" a apokalyptické budoucnosti. Asi kvůli prostředí v kterém se film odehrává mě napadá spojení s Blade runner a Fifth element. Pro mě tento film lepší. Nadšení hlavního hrdiny z obyčejných věcí a ten stesk po ztraceném domově a stezku po něm jde velmi dobře zobecnit a to se mi líbí a vyvolává ve mně další asociace.

Mrtvý muž (1995)

U několika scén jsem se dobře bavil a na začátku jsem se těšil, jak se příběh vyvine a co bude následovat. Nic závratného se nestalo, což vždycky nemusí být spatně, ale ani obrazová stránka filmu za doprovodu chytlavé hudby mě nedostala. Pro mě jeden z těch horších Jarmuschových filmů. A to radši nepočítám ani to, že jsem se na film snažil v kuse podívat asi 3x a vždycky neúspěšně. To co se mi libí je rozporuplnost hodnocení, která mě ale neudivuje.

Trvalá dovolená (1980)

Uvědomil jsem si, že i když se mi tento snímek tak nelíbil a nevžil jsem se do tempa filmu, po několika dnech jsem si na film vzpomněl a stále jsem si vybavoval ty pocity, které se Jarmusch tímto snímkem snažil vyjádřit. To byl pro mě signál přehodnotit hodnocení, opraveno z 2* na 3*.